gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Team Hurricane verkozen tot ‘Puller of the Year 2024’

Zaterdag 16 november is Team Hurricane uit Laren verkozen tot ‘Puller of the Year 2024’ in de Stock klassen. Dit gebeurde in Utrecht tijdens de feestavond van de NTTO, de Nederlandse Truck en Tractorpulling Organisatie. Deze prijs wordt toegekend door collega-pullers en staat...

Yvonne Hofman |  | Aangepast op

Zaterdag 16 november is Team Hurricane uit Laren verkozen tot ‘Puller of the Year 2024’ in de Stock klassen. Dit gebeurde in Utrecht tijdens de feestavond van de NTTO, de Nederlandse Truck en Tractorpulling Organisatie. Deze prijs wordt toegekend door collega-pullers en staat voor ‘meest bewezen deelnemer’. Een prachtige erkenning voor een seizoen waarin team Hurricane meer dan ooit de juiste afstelling gevonden lijkt te hebben met de machine.

In 1984 werd de prijs voor het eerst toegekend aan het team. Nu, 40 jaar later, mochten ze de prijs voor de 4e keer ophalen. Sinds 1979 is team Hurricane actief in de tractorpulling sport. In deze 45 jaar zijn verschillende Hurricane’s de revue gepasseerd. Sinds 2008 wordt er gestreden met een Fendt 936. In de Corona-tijd is de machine geheel nieuw opgebouwd om mee te kunnen strijden in de top van de Super Stock klasse. De machine wordt op methanol gestookt en heeft inmiddels meer dan 4000 PK. Onder de motorkap is niets origineel en zijn veel eigen-bouw delen te vinden. De machine heeft veel vernuftige technologieën aan boord waardoor een goede afstelling even zoeken was.

Dit resulteerde in een 2e plaats in de Europese competitie met slechts 1 punt minder dan de kampioen. Én een 2e plaats in het Nederlands kampioenschap. Het team heeft afgelopen seizoen ook de nodige motorschades voor de kiezen gekregen. Maar desondanks heeft het nuchtere, Larense team deze altijd weer op tijd weten te verhelpen. Team Hurricane bestaat uit vader en zoon Esselink samen met vaste teamleden Ronald, Jeroen, Daan, Kimberly, Anjo, Berjan en Loes. Het team blijft innoveren en is gedreven om mee te blijven doen in de top. Zo zijn er al vele plannen om de machine nóg sterker te maken deze winterstop.

In april 2025 start het tractorpulling seizoen met een aantal indoor-wedstrijden, in mei wordt het buiten seizoen geopend in Loerbeek.

Lees ook

tdm 2025-winnaar-1 (002)

43e Tour de Marienvelde

Ondanks al het voetbalgeweld dat momenteel vanuit de Verenigde Staten, Mexico en Canada op ons af wordt gestuurd en de overlast van de hitte in Nederland maar ook in Frankrijk, probeert de organisatie van de Tour de Mariënvelde voor de 43e keer de focus ook weer op de Tour de France en het daaraan gekoppelde Tourspel te krijgen.

e-waste-race

Mariaschool uit Ulft wint E-waste Race Achterhoek

Afgelopen vier weken hebben leerlingen van zeven basisscholen uit de Achterhoek een grote hoeveelheid elektronisch afval hergebruikt, gerepareerd en ingezameld tijdens de E-waste Race Achterhoek.

hitte0

HITTEBLOG | Basisscholen dicht, strooien en evenementen afgelast: code rood in Achterhoek

Met een weeralarm van het KNMI en code rood van kracht in de Achterhoek zijn verschillende evenement afgelast en ziet het dagelijks leven er iets anders uit. Zo zijn de meeste basisscholen gesloten en werken verschillende bedrijven met afwijkende tijden. Lokaal kan het kwik zelfs stijgen tot 40°C in de regio.

Winnaars Menzisfonds

Achterhoekse initiatieven krijgen financiële steun uit MenzisFonds voor meer vitaliteit, verbinding en veerkracht

Zestien organisaties in de Achterhoek kregen woensdagavond goed nieuws: zij ontvingen een financiële bijdrage uit het MenzisFonds. Met deze steun kunnen zij hun lokale plannen uitvoeren om inwoners vitaler, actiever en nog meer verbonden met elkaar te laten leven.

Zon0

KNMI geeft weeralarm af vanwege extreme hitte: code rood in Achterhoek

Het KNMI heeft vanaf donderdagnacht 00.00 uur tot en met vrijdagavond 23.00 uur code rood afgegeven voor acht provincies in Nederland, waaronder ook Gelderland. Er was al code oranje afgegeven vanwege extreme hitte, dit is nu opgeschaald.

stan-bouman-gemeentehuis-aalten-b-42_bewerkt1

Nieuwe coalitie presenteert akkoord: ‘Samen sterk voor de gemeente Aalten’

De onderhandelaars van CDA, GemeenteBelangen en Progressieve Partij +PRO (voorheen Progressieve Partij / GroenLinks-PvdA) hebben overeenstemming bereikt over een nieuw coalitieakkoord voor de gemeente Aalten. Hiermee wordt de huidige coalitie voortgezet. Onder de titel 'Samen sterk voor de gemeente Aalten' presenteren de partijen een realistische koers waarin wordt voortgebouwd op de lopende aanpak en ingespeeld op actualiteiten rondom belangrijke maatschappelijke opgaven.