gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Zwarte Cross maakt headliner bekend: katapultsprong van 75 meter over Megatent

ZC2025_20250717_1808_MartinHols_MH_52028-CR3_HQ
© Foto: Martin Hols

De organisatie van de Zwarte Cross, Feestfabriek Alles Komt Goed BV, maakt de ultieme headliner bekend voor de komende editie: een katapultsprong van 75 meter over de Megatent. De organisatie heeft stuntkoppel Noa Diorgina Man en Jim “Jimbo” van Nes bereid gevonden om deze verste katapultsprong ooit te volbrengen. “Noa en Jim zijn atleten van absoluut topniveau. Het is een geweldige eer dat zij het aandurven om deze nooit eerder vertoonde stunt uit te voeren voor ons publiek”, aldus de Feestfabriek.

Redactie RTV Ideaal |  | Aangepast op

“De katapultsprong die Noa Diorgina Man en Jim van Nes gaan maken is ruim 75 meter ver en pak hem beet 35 meter hoog. De katapult is speciaal voor deze stunt ontworpen. Het apparaat heeft wel wat weg van een middeleeuwse trebuchet, maar dan aangedreven door elektromotoren”, aldus de Feestfabriek. “Noa en Jim landen in een grote airbag. Wij hebben geen katapultlancering kunnen opsporen die ooit hoger en verder was, dus het lijkt erop dat zij een wereldrecord gaat vestigen. De Megatent is ons grootste overdekte podium met een capaciteit voor 12.000 Zwarte Crossers.”   

In theorie maken Noa en Jim om beurten een sprong van 75 meter ver en 35 meter hoog. De tijd tussen het moment van afschieten en de lancering uit de stoel bedraagt anderhalve seconde. De vlucht door de lucht duurt naar verwachting vijf tot acht seconden en de stuntmensen kunnen een topsnelheid van 185 kilometer per uur bereiken. De G-krachten lopen op tot 8G, vergelijkbaar met de kracht die een straaljagerpiloot in extreme versnelling tijdens manoeuvres ervaart. Dit alles resulteert in een kortstondig vermogen van 145 kW. 

Noa Diorgina Man is een Nederlands freerunner en traceur. Ze won een gouden en zilveren medaille op de Wereldspelen 2022. Op dertienjarige leeftijd werd ze nationaal kampioen op seniorniveau. In 2021 won ze de Red Bull Art of Motion. Een jaar later won Man tijdens de Wereldspelen 2022 in Birmingham een gouden medaille op de freestyle. Ook won ze een zilveren medaille op de speedrun. Ze was daarmee de jongste wereldkampioen freerunning ooit. 
Jim “Jimbo” van Nes is een Nederlands freerunner en stuntman. Hij deed mee aan het Nederlands kampioenschap Freerunning (2023, Amsterdam) Verder heeft hij o.a. Red Bull Art of Motion submission gedaan en werd 8e in Montpellier op het FIG Parkour World Cup. 
 
De voorverkoop van de Zwarte Cross 2026 is in november van start gegaan. De Feestfabriek rekent komende zomer ook op volle bak en adviseert bezoekers om niet tot het laatste moment te wachten met kaarten bestellen.

Lees ook

NKTijdRijden10

Panty’s met ijsklontjes in de nek en koelvesten aan bij oververhit NK tijdrijden in Laren

Ventilatoren aan, panty’s met ijsklontjes in de nek en koelvesten aan. Het team van Kanjers voor Kanjers laat niets aan het toeval over bij een oververhit NK tijdrijden in Laren. “Gelukkig is het rondje ingekort”, zegt Jelle Schieven na afloop van de 27 kilometer tegen de klok.

studiekring zelhem (002)

Studiekring 50+ in Zelhem zoekt nieuwe leden

De studiekring 50+ in Bibliotheek Zelhem bestaat 10 jaar. Wat in 2016 begint als een informatiebijeenkomst, groeit uit tot een groep van gemiddeld twaalf deelnemers die elke twee weken samenkomt om kennis te delen, elkaar te ontmoeten en geestelijk actief te blijven.

Foto certificering DigiTaalhuis 2026 (002)

DigiTaalhuis Achterhoek behaalt kwaliteitscertificaat met hoge score

DigiTaalhuis Achterhoek heeft opnieuw het officiële kwaliteitscertificaat ontvangen van de Certificeringsorganisatie Bibliotheekwerk, Cultuur en Taal (CBCT). Met een totaalscore van 61 van de 69 punten laat DigiTaalhuis Achterhoek zien dat de kwaliteit stevig op orde is. De score ligt ruim boven de minimale certificeringsscore én boven het landelijk gemiddelde.

2026-06-21 Jorate Melle en Michel Groothedde met doek onthullen Jeugdschatten (002)

Van moestuinvondst tot museumstuk

Jonge schatvinders onthullen hun Jeugdschatten in Stedelijk Museum Zutphen

Onder belangstelling van bezoekers onthulden zondag twee jonge schatvinders nieuwe Jeugdschatten in het Stedelijk Museum Zutphen: Jorate Wortmann (11) en Melle van der Brug (8). Hun archeologische vondsten zijn nu voor alle museumbezoekers te zien in de speciale Jeugdschattenvitrine.

Foto 3- Made Team (002)

De Hurricane op Vaderdag opnieuw de sterkste van Europa

Afgelopen zondag heeft tractorpulling team Hurricane de eerste plaats behaald in het Noord-Brabantse Made. Hier was het grootste tractorpulling event van Europa. 3 dagen lang tractorpulling op 3 banen, een Powerweekend

JB-Oranjefeest wborch-2026-06-20-0155

Oranjefeest in De Wildenborch

Op zaterdag 20 juni 2026 vond in buurtschap De Wildenborch, nabij Vorden, het jaarlijkse Oranjefeest plaats. Op het terrein aan de Wildenborchseweg 20 stond de dag traditiegetrouw in het teken van gezelligheid, gemeenschapszin en het bekende vogelschieten.