gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Mariaschool uit Ulft wint E-waste Race Achterhoek

e-waste-race
© Foto: gemeente Oude IJsselstreek

Afgelopen vier weken hebben leerlingen van zeven basisscholen uit de Achterhoek een grote hoeveelheid elektronisch afval hergebruikt, gerepareerd en ingezameld tijdens de E-waste Race Achterhoek.

Redactie RTV Ideaal |  | Aangepast op

Vooral de Mariaschool uit Ulft en de Bontebrugschool voerden een nek-aan-nekrace, waarbij niet alleen leerlingen maar ook ouders tot op de laatste minuut volop hielpen om extra apparaten in te zamelen. De Mariaschool is met de meeste punten de winnaar geworden. Wethouder Roel Hunting van gemeente Oude IJsselstreek overhandigde donderdag 25 juni de prijs aan de trotse school.

In totaal zamelden de 7 scholen met de hulp van buurtbewoners maar liefst 3693 oude elektronische apparaten en 51963 lege batterijen in. Dankzij de inzet van de kinderen belanden de verzamelde apparaten niet in de verbrandingsoven maar worden ze hergebruikt of gerecycled. 

De E-waste Race begon met een interactieve gastles over grondstoffen, recycling en de circulaire economie. Vervolgens gingen de leerlingen vier weken lang de wijk in om buurtbewoners te helpen hun oude elektronica op een verantwoorde manier af te voeren. Van föhns en dvd-spelers tot toetsenborden en keukenapparaten: alles werd opgehaald en aangeboden voor hergebruik of recycling.

Aan de E-waste Race deden de volgende scholen mee: Mariaschool, Bontebrugschool, Sint Jozef, Octa, SBO NieuwHessen, De Triangel en De Boomgaard. 

De E-waste Race is een initiatief van de gemeenten Oude IJsselstreek, Oost Gelre, Montferland, Doetinchem en Aalten, in samenwerking met Wecycle.

Lees ook

Op basisschool 't Prisma in Doetinchem won Matthijs Röttger een uitje voor het hele gezin naar het Klimbos in Ruurlo_ (002)

Dankzij Wiesneus op avontuur in Klimbos Ruurlo en het Achterhoeks Openluchtmuseum

Het ‘Wiesneusjaar’ werd afgelopen week afgesloten met de prijsuitreiking aan de Achterhoekse winnaars van de puzzels en opdrachten uit het Wiesneus-blad. Dit zijn Matthijs Rötger en Tim Hakvoort. Matthijs zit in groep 5 van basisschool ’t Prisma in Doetinchem. Tim zit in groep 6 van de St. Bernardusschool in Keijenborg. Zij kregen een bij het thema van Wiesneus ‘Op avontuur!’ passende avontuurlijke prijs, namelijk kaartjes voor het Klimbos in Ruurlo.

Gemeentehuis-Berkelland

Berkelland houdt procedure voordracht wethouders tegen het licht

De gemeente Berkelland gaat de procedure rond de voordracht en benoeming van wethouders tegen het licht houden. Het presidium heeft woensdag 8 juli besloten om de beschikbare mogelijkheden voor integriteitsonderzoeken bij kandidaat-wethouders te laten analyseren en te bekijken of de huidige werkwijze moet worden aangepast. Burgemeester en griffier werken daarvoor een voorstel uit dat na de zomer aan de gemeenteraad wordt voorgelegd.

CollegeBronckhorst1

Wethouders Bronckhorst geïnstalleerd: vier nieuwkomers in het college

Het nieuwe college van Bronckhorst is donderdag in de laatste raadsvergadering voor het zomerreces geïnstalleerd. Voor het eerst in de gemeente gaan er vijf wethouders aan de slag. Onder leiding van burgemeester Patrick van Domburg gaan vier nieuwe wethouders en één zittende wethouder de komende vier jaar aan de slag met de uitvoering van het coalitieakkoord.

WhatsApp Image 2026-07-09 at 23.34.37

Brand in schuur van zeilmakerij in Zelhem snel onder controle

In een schuur van een zeilmakerij aan de Handelsweg in Zelhem is donderdagavond brand uitgebroken. Het bijgebouw op het terrein liep daarbij flinke schade op

lochem gemeentehuis0

Centrum Lochem gaat op de schop: meerdere werkzaamheden in augustus

Het centrum van Lochem wordt in augustus flink onder handen genomen. De gemeente richt de parkeerplaats aan de Slootwijkersteeg opnieuw in en maakt het terrein aan de Zuiderbleek bouwrijp voor woningbouw.

stan-bouman-gemeentehuis-aalten-b-42_bewerkt1

Gemeente Aalten onder actief toezicht op asielopvang: “We werken hard aan het realiseren van opvang”

De gemeente Aalten is door het ministerie van Asiel en Migratie onder actief toezicht geplaatst in het kader van de Spreidingswet. Dat blijkt uit een brief die het college heeft ontvangen, na beoordeling van de voortgang van gemeenten bij het realiseren van opvangplekken voor asielzoekers.