gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

KNMI geeft weeralarm af vanwege extreme hitte: code rood in Achterhoek

Zon0
Foto: REGIO8

Het KNMI heeft vanaf donderdagnacht 00.00 uur tot en met vrijdagavond 23.00 uur code rood afgegeven voor acht provincies in Nederland, waaronder ook Gelderland. Er was al code oranje afgegeven vanwege extreme hitte, dit is nu opgeschaald.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op

In de Achterhoek kunnen de temperaturen oplopen tussen de 36-39°C, plaatselijk kan het kwik zelfs de 40°C aantikken. ‘De combinatie van hoge temperaturen en luchtvochtigheid zorgt voor een onaangename, benauwde hitte. Iedereen kan hierdoor gezondheidsklachten krijgen, zoals uitdroging, oververhitting en hitteberoerte’, aldus de KNMI. ‘De hittekracht komt daarbij in de middag uit op 9 tot 10. Het Nationaal Hitteplan van het RIVM is hiervoor van kracht, tot ten minste zaterdag.’

Verder komt het instituut met verschillende adviezen. Zo wordt zware lichamelijke activiteiten afgereden, wordt er opgeroepen om op ouderen, kwetsbaren en huisdieren te letten en klinkt het advies om voldoende water de drinken. ‘Ga alleen naar buiten als het echt moet en blijf uit de zon’, aldus het KNMI.

Er werd nog nooit code rood afgegeven vanwege hitte, wel vanwege andere extreme weersomstandigheden. Het is de verwachting dat verschillende evenementen in de Achterhoek worden afgelast of aangepast. Ook heeft code rood impact op werkzaamheden.

Lees ook

Mirjan Koldeweij met de Waterkraan bij Kasteel Ruurlo

Nog budget beschikbaar voor streektaalprojecten

Heb je een goed idee waarmee je het gebruik of behoud van het Nedersaksisch stimuleert? Dan kun je daarvoor een bijdrage aanvragen bij het Stimuleringsfonds Nedersaksisch Gelderland. In 2026 is nog budget beschikbaar voor lokale en regionale projecten in de Achterhoek en op de Noordoost-Veluwe. Het Erfgoedcentrum Achterhoek en Liemers stelt jaarlijks geld beschikbaar voor projecten en activiteiten die de streektaal levend houden en onder de aandacht brengen.

Lochem Gemeentehuis 2026

Lochem vraagt inwoners naar profiel voor ideale burgemeester

Lochem roept haar inwoners op om hun wensen voor een nieuwe burgemeester kenbaar te maken. Via een enquête kunnen inwoners aangeven welke eigenschappen en kwaliteiten zij belangrijk vinden voor de opvolger van Sebastiaan van 't Erve. De gemeenteraad gebruikt de uitkomsten bij het opstellen van de profielschets.

rtv-ideaal-studio-mengtafel

Werkzaamheden Ideaal Plus

Op vrijdag 4 september zijn er werkzaamheden aan de zender op de 107.9 met het signaal van Ideaal Plus.

Afbeelding1

Politieke programma gaat weer beginnen

Het politieke programma van Radio Ideaal voor de gemeente Lochem gaat na een lange vakantieperiode weer aan de slag. De redactie, bestaande uit de politieke verslaggevers Bart van der Meij en Thea Lusink, samen met technicus Dick Klein Geltink heeft er weer zin in.

JB-waterloopAlmen-2026-08-30-0022

Zwemloop vormt bijzonder slot voor De Berkel

Op zondag 30 augustus vormde de Zwemloop 2026 de laatste activiteit die zwembad De Berkel in Almen organiseerde voordat het bad de deuren sluit voor een ingrijpende verbouwing. Het werd daarmee een bijzondere dag, met niet alleen sportieve prestaties, maar ook het afscheid van een vertrouwd gezicht: Fennie Huzen. Na bijna dertig jaar werkzaam te zijn geweest op het zwembad gaat zij met pensioen.

JB-KOCBronckhorst-2026-08-29-0026

17e kalveropfokwedstrijd KOC Bronckhorst groot succes

Voor de zeventiende keer werd dit jaar de kalveropfokwedstrijd van KOC Bronckhorst georganiseerd. De eindkeuring vond zaterdag 29 augustus voor het eerst plaats op het terrein van touwtrekvereniging Bekveld in Hengelo. Met 21 enthousiaste deelnemers met hun kalf en zeven deelnemers met een pink was het een gezellige en spannende dag.