gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Fietsen met Ytsen voor Metakids van Serious Request

IMG_8382-002

Wat als je hoort dat je kind een zeldzame stofwisselingsziekte (metabole ziekte) heeft? En wat als er géén medicijn is voor die ziekte? De ouders van Ytsen zijn vooral heel dankbaar dat Serious request dit jaar actie voert voor Metakids, kinderen met een stofwisselingsziekte....

Yvonne Hofman |  | Aangepast op

Wat als je hoort dat je kind een zeldzame stofwisselingsziekte (metabole ziekte) heeft? En wat als er géén medicijn is voor die ziekte? De ouders van Ytsen zijn vooral heel dankbaar dat Serious request dit jaar actie voert voor Metakids, kinderen met een stofwisselingsziekte. Ytsen en zijn ouders gaan meedoen met de actie van 3FM Serious Request voor Metakids. Ze fietsen op zaterdag 21 december met nog wat vrienden en bekenden van hun huis in Wichmond naar Zwolle, waar het Glazen Huis dit jaar staat. Zo zamelen ze geld in voor Metakids, het doel van 3FM Serious Request van dit jaar.

Ytsen heeft zelf een metabole ziekte. Hij groeide op als een gezonde jongen, tot hij op zijn 15e plotseling ernstig ziek werd. Zo ernstig dat ze gevreesd hebben voor zijn leven. Door een intensieve behandeling in het UMCG in Groningen herstelde hij weer grotendeels. Een zoektocht naar de oorzaak leidde zo'n anderhalf jaar later naar de diagnose Niemann Pick Type C. Een zeldzame metabole ziekte, er zijn maar enkele tientallen mensen (meest kinderen) in Nederland die dezelfde ziekte hebben. Een ziekte met een slecht perspectief, veel patiënten overlijden al als tiener of twintiger na een heftig aftakelingsproces. Dat geldt ook voor veel andere metabole ziektes. Met Ytsen gaat het nu gelukkig redelijk goed. Gewoon werken en zelfstandig wonen zit er niet in, maar hij werkt met veel plezier bij de Driekant in Zutphen en bij de Vijfsprong in Vorden.

Metakids zamelt geld in voor onderzoek naar metabole ziekten, en voor ondersteuning van artsen en families met patiënten met metabole ziekten. Er zijn kansen op behandeling, maar daar is nog wel tijd en geld voor nodig. Omdat ze zelf hebben ervaren wat een metabole ziekte betekent in je leven, komen ze hier graag voor in actie. Ytsen heeft niet de energie voor een fietstocht op een gewone fiets, maar met een duofiets verwachten ze de tocht wel te kunnen maken.

Luister hieronder het interview van 10-12-2024 terug:

https://soundcloud.com/radio-ideaal/fietsen-met-ytsen-voor-glazen-huis-10-12-2024?utm_source=clipboard&utm_medium=text&utm_campaign=social_sharing&si=2a944e36d717428783bb03f0ccebd9e8

Lees ook

tdm 2025-winnaar-1 (002)

43e Tour de Marienvelde

Ondanks al het voetbalgeweld dat momenteel vanuit de Verenigde Staten, Mexico en Canada op ons af wordt gestuurd en de overlast van de hitte in Nederland maar ook in Frankrijk, probeert de organisatie van de Tour de Mariënvelde voor de 43e keer de focus ook weer op de Tour de France en het daaraan gekoppelde Tourspel te krijgen.

e-waste-race

Mariaschool uit Ulft wint E-waste Race Achterhoek

Afgelopen vier weken hebben leerlingen van zeven basisscholen uit de Achterhoek een grote hoeveelheid elektronisch afval hergebruikt, gerepareerd en ingezameld tijdens de E-waste Race Achterhoek.

hitte0

HITTEBLOG | Basisscholen dicht, strooien en evenementen afgelast: code rood in Achterhoek

Met een weeralarm van het KNMI en code rood van kracht in de Achterhoek zijn verschillende evenement afgelast en ziet het dagelijks leven er iets anders uit. Zo zijn de meeste basisscholen gesloten en werken verschillende bedrijven met afwijkende tijden. Lokaal kan het kwik zelfs stijgen tot 40°C in de regio.

Winnaars Menzisfonds

Achterhoekse initiatieven krijgen financiële steun uit MenzisFonds voor meer vitaliteit, verbinding en veerkracht

Zestien organisaties in de Achterhoek kregen woensdagavond goed nieuws: zij ontvingen een financiële bijdrage uit het MenzisFonds. Met deze steun kunnen zij hun lokale plannen uitvoeren om inwoners vitaler, actiever en nog meer verbonden met elkaar te laten leven.

Zon0

KNMI geeft weeralarm af vanwege extreme hitte: code rood in Achterhoek

Het KNMI heeft vanaf donderdagnacht 00.00 uur tot en met vrijdagavond 23.00 uur code rood afgegeven voor acht provincies in Nederland, waaronder ook Gelderland. Er was al code oranje afgegeven vanwege extreme hitte, dit is nu opgeschaald.

stan-bouman-gemeentehuis-aalten-b-42_bewerkt1

Nieuwe coalitie presenteert akkoord: ‘Samen sterk voor de gemeente Aalten’

De onderhandelaars van CDA, GemeenteBelangen en Progressieve Partij +PRO (voorheen Progressieve Partij / GroenLinks-PvdA) hebben overeenstemming bereikt over een nieuw coalitieakkoord voor de gemeente Aalten. Hiermee wordt de huidige coalitie voortgezet. Onder de titel 'Samen sterk voor de gemeente Aalten' presenteren de partijen een realistische koers waarin wordt voortgebouwd op de lopende aanpak en ingespeeld op actualiteiten rondom belangrijke maatschappelijke opgaven.