gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Festival bij Boerderij Ruimzicht in Halle

_MOO2669
© Foto: RTV Ideaal / Marian Oonk-Oosterink

Een gratis toegankelijk festival op Boerderij Ruimzicht in het laatste weekend van juni.

Redactie RTV Ideaal |  | Aangepast op

Op de vrijdagavond was de start met een 5-gangen diner in de kapschuur, waarbij met producten van de boerderij en van bevriende producenten uit de regio werd gekookt. Op zaterdag waren er rondleidingen naar o.a. de moestuin en in de heuvelstal. 

Bijzonder waren de dieren-monologen door Stichting DierenPerspectief waarbij dieper werd ingegaan op de belevingswereld van de boerderijdieren. Verder waren er diverse kramen met producten of informatie en er was muziek.

Vanaf 17.00 uur speelt BrainWavez een energieke mix van pop, hiphop, rock, funk en reggae. Daarna neemt de DJ het over en verandert het erf langzaam in een zomers dansfeest.

De biologische boeren Gerjo Koskamp en Jara van Rooij hadden voor voldoende schaduw- en afkoelplekken gezorgd. Mede daardoor was het goed toeven op de boerderij aan de Bielemansdijk in Halle.

Meer foto’s in ons fotoboek.

Lees ook

JB-HokeninToldiek-2026-06-26-0045-1

Høken in Toldiek kent primeur

Hoewel er voor de hele dag code rood gold, wisten de trouwe festivalbezoekers Toldijk ’s avonds toch weer te vinden voor de 50e editie van Høken in Toldiek. Voor deze jubileumeditie had de buurt, zoals dat in de Achterhoek hoort, een feestelijke boog geplaatst. Dat zorgde meteen voor de juiste sfeer, want dit bijzondere feestje werd weer uitbundig gevierd.

tdm 2025-winnaar-1 (002)

43e Tour de Marienvelde

Ondanks al het voetbalgeweld dat momenteel vanuit de Verenigde Staten, Mexico en Canada op ons af wordt gestuurd en de overlast van de hitte in Nederland maar ook in Frankrijk, probeert de organisatie van de Tour de Mariënvelde voor de 43e keer de focus ook weer op de Tour de France en het daaraan gekoppelde Tourspel te krijgen.

e-waste-race

Mariaschool uit Ulft wint E-waste Race Achterhoek

Afgelopen vier weken hebben leerlingen van zeven basisscholen uit de Achterhoek een grote hoeveelheid elektronisch afval hergebruikt, gerepareerd en ingezameld tijdens de E-waste Race Achterhoek.

hitte0

HITTEBLOG | Basisscholen dicht, strooien en evenementen afgelast: code rood in Achterhoek

Met een weeralarm van het KNMI en code rood van kracht in de Achterhoek zijn verschillende evenement afgelast en ziet het dagelijks leven er iets anders uit. Zo zijn de meeste basisscholen gesloten en werken verschillende bedrijven met afwijkende tijden. Lokaal kan het kwik zelfs stijgen tot 40°C in de regio.

Winnaars Menzisfonds

Achterhoekse initiatieven krijgen financiële steun uit MenzisFonds voor meer vitaliteit, verbinding en veerkracht

Zestien organisaties in de Achterhoek kregen woensdagavond goed nieuws: zij ontvingen een financiële bijdrage uit het MenzisFonds. Met deze steun kunnen zij hun lokale plannen uitvoeren om inwoners vitaler, actiever en nog meer verbonden met elkaar te laten leven.

Zon0

KNMI geeft weeralarm af vanwege extreme hitte: code rood in Achterhoek

Het KNMI heeft vanaf donderdagnacht 00.00 uur tot en met vrijdagavond 23.00 uur code rood afgegeven voor acht provincies in Nederland, waaronder ook Gelderland. Er was al code oranje afgegeven vanwege extreme hitte, dit is nu opgeschaald.