gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Discozwemfeest en groener schoolplein winnende voorstellen bij Kindergemeenteraad

20230223-gemeente-berkelland-IKC-De-Berkel-Rekken

De gemeente Berkelland organiseerde donderdag een bijeenkomst ‘Groep 8 aan de macht’ voor kinderen uit groep 7/8. Basisschool Ariëns Dalton uit Neede en IKC de Berkel uit Rekken kregen de meeste stemmen voor hun voorstellen. Beide scholen krijgen 250 euro om hun leuke voorstel...

Jeffrey van Londen |  | Aangepast op

De gemeente Berkelland organiseerde donderdag een bijeenkomst ‘Groep 8 aan de macht’ voor kinderen uit groep 7/8. Basisschool Ariëns Dalton uit Neede en IKC de Berkel uit Rekken kregen de meeste stemmen voor hun voorstellen. Beide scholen krijgen 250 euro om hun leuke voorstellen nog dit jaar zelf te gaan uitvoeren.

Bijna 150 kinderen deden mee aan ‘Groep 8 aan de macht’. Op speelse wijze maakten deze jonge inwoners kennis met lokale democratie. Onder leiding van burgemeester Joost van Oostrum grepen zij de macht tijdens twee kinderraadsvergaderingen. Vanuit hun standpunt presenteerden zij voor even een eigen politieke partij. Zo had Berkelland voor een dag ineens heel wat politieke partijen extra.

De kinderraadsleden wisselden standpunten en meningen uit over hun eigen voorstellen. Uiteindelijk werd democratisch gestemd voor het beste voorstel. Tijdens de eerste raadsvergadering besloot de kinderraad dat basisschool IKC de Berkel uit Rekken het leukste voorstel had met hun voortel tot het vergroenen van hun schoolplein. De Ariëns Dalton uit Neede won de tweede raadsvergadering. Zij mogen nu een gezond en gezellig discofeest voor alle kinderen uit groep 7 en 8 in het zwembad organiseren.

Naast de raadsvergadering kregen de kinderen ook een rondleiding door het gemeentehuis en werd een quiz gespeeld. Dit onder leiding van enkele raadsleden.

© Foto: Gemeente Berkelland

Lees ook

IMG_2044

Jubileumfestival Salehem 50 jaar bij Museum Smedekinck

Dit jaar bestaat Salehem 50 jaar en streekmuseum Smedekinck 20 jaar. Zaterdag vond het jubileumfestival plaats om dit heugelijke feit te vieren.

Social-Media-Artikel-Kindermiddag-2026

Reurpop 2026 | het terrein verandert zondag in Rupo's kermis

Op zondagmiddag 12:00 tot 17:00 uur verandert het Reurpopterrein in één groot kermisfeest voor de jongste Reurpoppers tijdens Rupo’s Kermis. Een middag vol spelletjes, muziek, attracties en ouderwetse kermispret. De kindermiddag wordt mede mogelijk gemaakt door Plus Stam uit Ruurlo.

JB-Reurpopzaterdag-2026-06-06-0076

Reurpop 2026 | zaterdag

De zaterdag van Reurpop in Ruurlo stond volledig in het teken van muziek, sfeer en samen genieten. Het festivalterrein aan de Wiersseweg stroomde vol met bezoekers die kwamen voor een afwisselend programma op meerdere podia. Met namen als Mooi Wark en Stones Session op de line-up viel er voor veel festivalgangers genoeg te beleven.

JB-4edagavond4daagse-2026-06-05-0049

Avond4daagse Lochem 2026 | dag 4

De vierde en laatste dag van de 50e Avond4daagse in Lochem was een bijzondere afsluiting van een feestelijke editie. De routes voerden dit keer langs en door verschillende bedrijven in Lochem, waar de deelnemers gastvrij werden ontvangen.

5-6-2026 Reurpop(47)

Reurpop 2026 | vrijdag

De eerste avond van Reurpop 2026 heeft ondanks regen en modder veel publiek naar Ruurlo getrokken. Het terrein was goed gevuld en de sfeer was warm en gemoedelijk, precies zoals Reurpop is bedoeld.

Rabobank-Reurpop

Reurpop 2026 | Rabobank en Reurpop gaan een maatschappelijk partnerschap aan

De coöperatieve bank verbindt haar naam aan het vrijwilligersplein van het festival en onderstreept daarmee het belang van de ruim 800 vrijwilligers die ieder jaar bijdragen aan het succes van Reurpop.