gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Achterhoekse gemeenten stellen nieuwe Vrijetijdsagenda vast

Achterhoekse-vlag

8 Achterhoekse gemeenten hebben de handen ineengeslagen om hun samenwerking op het gebied van toerisme en recreatie voort te zetten en zo het toeristisch product van de Achterhoek verder te versterken. De basis voor deze samenwerking is de nieuwe Vrijetijdsagenda 2025 - 2035...

Yvonne Hofman |  | Aangepast op

8 Achterhoekse gemeenten hebben de handen ineengeslagen om hun samenwerking op het gebied van toerisme en recreatie voort te zetten en zo het toeristisch product van de Achterhoek verder te versterken. De basis voor deze samenwerking is de nieuwe Vrijetijdsagenda 2025 - 2035, die recentelijk door de colleges van de acht gemeenten is vastgesteld.

De gemeenten Aalten, Berkelland, Bronckhorst, Doetinchem, Lochem, Oost Gelre, Oude IJsselstreek en Winterswijk hebben afgesproken hun succesvolle samenwerking te continueren. Ook de gemeente Zutphen bereidt zich voor om de komende jaren aan te sluiten bij de Vrijetijdsagenda. Met de Vrijetijdsagenda 2025 – 2035 is een duidelijke koers uitgezet. Deze agenda wordt ondersteund door een uitvoeringsagenda met concrete projecten en acties voor de periode 2025-2028.

Het doel van de Vrijetijdsagenda is om bij te dragen aan een aantrekkelijke leefomgeving in de Achterhoek, waar bewoners en bezoekers het hele jaar door kunnen genieten van diverse voorzieningen die inspelen op uiteenlopende interesses en behoeften. De vrijetijdssector draagt zo bij aan het welzijn van de inwoners en de economische vitaliteit, wat samen de brede welvaart stimuleert.

In de komende jaren gaan de gemeenten, samen met Stichting Achterhoek Toerisme, ondernemers uit de vrijetijdssector, de provincie Gelderland en andere stakeholders, werken aan het versterken van de vrijetijdssector. Projecten die de komende jaren worden opgepakt richten zich onder andere op een gezonde balans tussen natuur en recreatie, het aanscherpen van het toeristisch profiel van de Achterhoek, de inzet van vitaliteitscoaches voor ondernemers en de toegankelijkheid van het toeristisch-recreatieve aanbod voor mensen met een lichamelijke en/of verstandelijke beperking via het project ‘Onbeperkt Genieten in de Achterhoek’.

De afgelopen jaren hebben bewezen dat gemeentelijke samenwerking op het gebied van toerisme en recreatie loont. Succesvolle projecten zoals de ‘Silo Art Tour’, ‘Onbeperkt Genieten in de Achterhoek’, de oprichting van het Convention Bureau, de vernieuwing van de Toeristische Overstap Punten (TOP's) en de lancering van het Vitaliteitsprogramma voor verblijfsrecreatie zijn hier het bewijs van.

Lees ook

tdm 2025-winnaar-1 (002)

43e Tour de Marienvelde

Ondanks al het voetbalgeweld dat momenteel vanuit de Verenigde Staten, Mexico en Canada op ons af wordt gestuurd en de overlast van de hitte in Nederland maar ook in Frankrijk, probeert de organisatie van de Tour de Mariënvelde voor de 43e keer de focus ook weer op de Tour de France en het daaraan gekoppelde Tourspel te krijgen.

e-waste-race

Mariaschool uit Ulft wint E-waste Race Achterhoek

Afgelopen vier weken hebben leerlingen van zeven basisscholen uit de Achterhoek een grote hoeveelheid elektronisch afval hergebruikt, gerepareerd en ingezameld tijdens de E-waste Race Achterhoek.

hitte0

HITTEBLOG | Basisscholen dicht, strooien en evenementen afgelast: code rood in Achterhoek

Met een weeralarm van het KNMI en code rood van kracht in de Achterhoek zijn verschillende evenement afgelast en ziet het dagelijks leven er iets anders uit. Zo zijn de meeste basisscholen gesloten en werken verschillende bedrijven met afwijkende tijden. Lokaal kan het kwik zelfs stijgen tot 40°C in de regio.

Winnaars Menzisfonds

Achterhoekse initiatieven krijgen financiële steun uit MenzisFonds voor meer vitaliteit, verbinding en veerkracht

Zestien organisaties in de Achterhoek kregen woensdagavond goed nieuws: zij ontvingen een financiële bijdrage uit het MenzisFonds. Met deze steun kunnen zij hun lokale plannen uitvoeren om inwoners vitaler, actiever en nog meer verbonden met elkaar te laten leven.

Zon0

KNMI geeft weeralarm af vanwege extreme hitte: code rood in Achterhoek

Het KNMI heeft vanaf donderdagnacht 00.00 uur tot en met vrijdagavond 23.00 uur code rood afgegeven voor acht provincies in Nederland, waaronder ook Gelderland. Er was al code oranje afgegeven vanwege extreme hitte, dit is nu opgeschaald.

stan-bouman-gemeentehuis-aalten-b-42_bewerkt1

Nieuwe coalitie presenteert akkoord: ‘Samen sterk voor de gemeente Aalten’

De onderhandelaars van CDA, GemeenteBelangen en Progressieve Partij +PRO (voorheen Progressieve Partij / GroenLinks-PvdA) hebben overeenstemming bereikt over een nieuw coalitieakkoord voor de gemeente Aalten. Hiermee wordt de huidige coalitie voortgezet. Onder de titel 'Samen sterk voor de gemeente Aalten' presenteren de partijen een realistische koers waarin wordt voortgebouwd op de lopende aanpak en ingespeeld op actualiteiten rondom belangrijke maatschappelijke opgaven.