gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

‘Bespiegelingen over de Achterhoek’ voor de vierde keer in DRU-industriepark

Logo-bespiegeling-in-de-achterhoek

Het duurt nog een hele tijd maar de documentaire ‘Bespiegelingen over de Achterhoek’ staat in maart 2025 voor de vierde keer op de agenda van het DRU Filmhuis. Wegens de overweldigende belangstelling. De voorstellingen op 29 oktober vorig jaar en op komende zondag 17 maart war...

Jeffrey van Londen |  | Aangepast op

Het duurt nog een hele tijd maar de documentaire ‘Bespiegelingen over de Achterhoek’ staat in maart 2025 voor de vierde keer op de agenda van het DRU Filmhuis. Wegens de overweldigende belangstelling. De voorstellingen op 29 oktober vorig jaar en op komende zondag 17 maart waren snel uitverkocht en dus reden voor het DRU filmhuis om een derde in te plannen en wel op 22 september. Omdat de kaartverkoop ook voor deze filmvoorstelling goed loopt komt er ook nog een vierde keer, wel pas in 2025.

‘Bespiegelingen over de Achterhoek’ ging eind februari 2023 in première. De film werd onverwacht een groot succes. Hierdoor besloten de makers een filmtour door de Achterhoek te maken. ''Deze documentaire moet je samen bekijken en beleven. De Achterhoek komt op een groot scherm bijna letterlijk naar je toe'', vinden de makers Fons Rouwhorst en Ineke Heinen. In oktober 2023 startte de tour in ’s-Heerenberg. De belangstelling was groot, alle filmvoorstellingen waren uitverkocht en daarom is er een tweede toer die dit najaar begint en doorloopt tot in 2025.

Laurence van de Meeberg van DRU filmhuis geniet van het succes. “We hebben bij de eerste filmvoorstelling gezien dat er veel bezoekers van buiten Ulft naar het DRU Industriepark kwamen. Daar zijn we blij mee”, zegt Laurence. “We vertonen de docu daarom dit jaar nog twee keer. Zondag 17 maart is uitverkocht, maar op zondagmiddag 22 september is de film opnieuw te zien. Daar zijn nog enkele kaarten voor beschikbaar. Volgend jaar 16 maart staat de docu opnieuw in de agenda van DRU filmhuis. Gezien de belangstelling mogen we spreken van een heel groot succes’’, aldus Van de Meeberg.

Lees ook

_MOO2669

Festival bij Boerderij Ruimzicht in Halle

Een gratis toegankelijk festival op Boerderij Ruimzicht in het laatste weekend van juni.

JB-HokeninToldiek-2026-06-26-0045-1

Høken in Toldiek kent primeur

Hoewel er voor de hele dag code rood gold, wisten de trouwe festivalbezoekers Toldijk ’s avonds toch weer te vinden voor de 50e editie van Høken in Toldiek. Voor deze jubileumeditie had de buurt, zoals dat in de Achterhoek hoort, een feestelijke boog geplaatst. Dat zorgde meteen voor de juiste sfeer, want dit bijzondere feestje werd weer uitbundig gevierd.

tdm 2025-winnaar-1 (002)

43e Tour de Marienvelde

Ondanks al het voetbalgeweld dat momenteel vanuit de Verenigde Staten, Mexico en Canada op ons af wordt gestuurd en de overlast van de hitte in Nederland maar ook in Frankrijk, probeert de organisatie van de Tour de Mariënvelde voor de 43e keer de focus ook weer op de Tour de France en het daaraan gekoppelde Tourspel te krijgen.

e-waste-race

Mariaschool uit Ulft wint E-waste Race Achterhoek

Afgelopen vier weken hebben leerlingen van zeven basisscholen uit de Achterhoek een grote hoeveelheid elektronisch afval hergebruikt, gerepareerd en ingezameld tijdens de E-waste Race Achterhoek.

hitte0

HITTEBLOG | Basisscholen dicht, strooien en evenementen afgelast: code rood in Achterhoek

Met een weeralarm van het KNMI en code rood van kracht in de Achterhoek zijn verschillende evenement afgelast en ziet het dagelijks leven er iets anders uit. Zo zijn de meeste basisscholen gesloten en werken verschillende bedrijven met afwijkende tijden. Lokaal kan het kwik zelfs stijgen tot 40°C in de regio.

Winnaars Menzisfonds

Achterhoekse initiatieven krijgen financiële steun uit MenzisFonds voor meer vitaliteit, verbinding en veerkracht

Zestien organisaties in de Achterhoek kregen woensdagavond goed nieuws: zij ontvingen een financiële bijdrage uit het MenzisFonds. Met deze steun kunnen zij hun lokale plannen uitvoeren om inwoners vitaler, actiever en nog meer verbonden met elkaar te laten leven.