gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Herdenking bombardementen Doetinchem op 21 maart

foto-gemeente-Doetinchem-herdenking-bombardementen-21-maart.jpg

Op 19, 21 en 23 maart 1945 werd Doetinchem zwaar gebombardeerd. Bijna het hele centrum van de stad werd weggevaagd en er vielen naar schatting 140 doden. Om te blijven herinneren, luiden de Van Wouklok en de kerkklokken ieder jaar op het moment dat deze bombardementen plaatsvo...

Redactie RTV Ideaal |  | Aangepast op

Op 19, 21 en 23 maart 1945 werd Doetinchem zwaar gebombardeerd. Bijna het hele centrum van de stad werd weggevaagd en er vielen naar schatting 140 doden. Om te blijven herinneren, luiden de Van Wouklok en de kerkklokken ieder jaar op het moment dat deze bombardementen plaatsvonden. Dat is op 19 maart om 08.40 uur, 21 maart om 16.55 uur en op 23 maart om 17.30 uur. Ook is er op dinsdag 21 maart om 17.00 uur een herdenkingsprogramma in de Catharinakerk.

De herdenking op dinsdag 21 maart start met muziek van Tim en Marise en een welkom door Esther Ruesen. Na het luiden van de klokken om 16.55 uur houdt burgemeester Mark Boumans een toespraak. de gemeente Doetinchem en aanwezigen staan stil bij de bombardementen met gedichten van Willem Scheerder en kinderburgemeester Sophie Wissing. Ook zien aanwezigen de korte film Oorlogsherinneringen van Goos Zetsma.

Op 21 maart kunnen er vóór de herdenking twee documentaires over de oorlogstijd in Doetinchem bekeken worden bij Amphion. Om 10.00 en 14.00 uur draaien de films ‘Meneer Kees en meneer Henk’ en ‘Met het Begin van de Lente’. Kijk op amphion.nl/film voor informatie en kaarten.

© Foto: Gemeente Doetinchem

Lees ook

kerk silvolde2.jpg

Gemeente Bronckhorst staat nachtelijke Oranje-wedstrijden in horeca toe

Voetballiefhebbers in Bronckhorst hoeven zich geen zorgen te maken dat zij de WK wedstrijden van Nederland niet in hun dorpskroeg of restaurant kunnen bekijken. De gemeente verleent namelijk een ontheffing voor ondernemers die de WK wedstrijden van Oranje buiten de normale openingstijden in hun horecazaak willen uitzenden.

5 (002).jpg

Museum Henriette Polak ontvangt bijzondere schenking

De collectie van Museum Henriette Polak in Zutphen is verrijkt met vierentwintig beelden en enkele illustraties gemaakt door kunstenaar Martin Hogeweg (1949, Aalten). Van de beelden van ‘De Pauw’ en ‘De Liervogel’ tot ‘De Stern’ en ‘De Margay’ – zijn werk is adembenemend mooi en karaktervol.

IMG_1990.JPG

Grei in de wei bij weerman Gerrit Vossers

Zondag 17 mei was er een gezellige rommelmarkt bij weerstation Lichtenberg 6 in Silvolde.

JB-Bronckhorsterfestival-2026-05-14-0001.JPG

Bronckhorster Farm & Food Festival in Zelhem

Donderdag 14 mei en zaterdag 16 mei veranderde het erf van Bronckhorster Beef in Zelhem voor de tweede keer in een sfeervol festivalterrein. Onder het motto Proef de Achterhoek openden Henry Mentink en Romy Heider het Bronckhorster Farm & Food Festival. Daarmee kwamen muziek, boerderijbeleving en lokaal eten samen in een dag vol sfeer, smaak en vermaak.

16052026 zzc20 kampioenen (71).jpg

Drievoudig feest op de Pluimerskamp

ZZC’20 1, 6 én 7 kampioen

Op een bomvolle Pluimerskamp heeft ZZC’20 Heren 1 zaterdagmiddag het kampioenschap in de 4e klasse zaterdag overtuigend binnengehaald.

DSC_9565.jpg

Achterhoekse Wandeldagen 2026 | dag 4

Zaterdag was de vierde dag en tevens de laatste wandeldag van de Achterhoekse Wandeldagen, editie 2026. Vele deelnemers liepen er weer mee en deden mee aan de 12, 20, 30 en 40 kilometer.