gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Taalwandeling in Zutphen verbindt mensen, taal en ontmoeting

Taalwandeling BIJ de bieb (002)
© Foto: BIJ de bieb

Op vrijdag 29 mei organiseerde BIJ de bieb in Zutphen een Taalwandeling door de stad. Tijdens deze zonnige en warme middag gingen taalvragers en Nederlandstalige vrijwilligers samen op pad om op een ontspannen en gezellige manier de Nederlandse taal te oefenen.

Redactie RTV Ideaal |  | Aangepast op

Op vrijdag 29 mei organiseerde BIJ de bieb in Zutphen een Taalwandeling door de stad. Tijdens deze zonnige en warme middag gingen taalvragers en Nederlandstalige vrijwilligers samen op pad om op een ontspannen en gezellige manier de Nederlandse taal te oefenen.

Na een korte kennismaking in de bibliotheek begonnen de deelnemers aan hun wandeltocht door Zutphen. Langs de IJssel, door sfeervolle straatjes en langs karakteristieke gebouwen en plekken ontstonden vanzelf gesprekken over het dagelijks leven, hobby’s, de stad en wat mensen met elkaar verbindt. Het mooie weer en de informele sfeer maakten het makkelijk om contact te leggen.

De Taalwandeling draait niet alleen om taal leren, maar vooral ook om ontmoeting. Al wandelend oefenen deelnemers de Nederlandse taal op een natuurlijke manier en leren ze tegelijkertijd nieuwe mensen én de stad beter kennen. De wandeling blijkt daarbij een laagdrempelige manier om echt contact te maken. “Het is een handvat om verder met elkaar in gesprek te gaan,” vertelde een van de deelnemers. “We zijn samen nog wat wezen drinken en hebben uiteindelijk ons eigen plannetje getrokken. Je leert elkaar echt kennen.”

Ook anderen reageerden enthousiast. “Het was erg gezellig en ik heb ook nog dingen geleerd over Zutphen die ik nog niet wist.” Een vrijwilliger vertelde: “Voor contact maken is het zo’n makkelijke ingang. Je leert van alles van elkaar en over elkaar.” Daarnaast werd ook de omgeving gewaardeerd: “Samen de omgeving verkennen is leuk, Zutphen heeft zo’n mooie geschiedenis en omgeving.”

De wandeling is geïnspireerd op een eerder initiatief uit Utrecht en is inmiddels ook beschikbaar bij de bibliotheek in Zutphen. Tijdens openingstijden kun je bij de servicebalie een routekaart en een rugzak met materialen lenen. Reserveren is niet nodig. De wandeling duurt ongeveer één tot anderhalf uur. Naast het lenen van de route kunnen inwoners zich ook aanmelden als taalvrager of vrijwilliger om samen op pad te gaan.

Lees ook

COR2023 editie Halle

Classics of Rock Festival keert terug in 2027 in Halle met speciale editie

Na een afwezigheid van drie jaar is het officieel: in 2027 keert het Classics of Rock Festival terug. En niet zomaar, de organisatie kondigt een speciale editie aan waarin het succes van de eerdere festivals wordt voortgezet én verder uitgebreid.

SluisEefde0

Gemaal in Eefde kan extreem laag water niet aan

Miljoenen steken in een renovatie, maar geen rekening houden met laag water: bij het gemaal in Eefde dreigt dat een kostbare misser te worden. De pompen hangen te hoog om bij droogte voldoende water naar het Twentekanaal te krijgen. Daardoor dreigt het Twentekanaal eens in de twee jaar te moeten sluiten voor alle scheepvaart. Voor de binnenvaart en bedrijven langs het kanaal kan dat flinke gevolgen hebben.

Faye Wissing - Miss Teenager Netherlands 2026 (002)

Faye Wissing uit Braamt gekroond tot Miss Teenager Netherlands 2026

Faye Wissing uit Braamt is zondag 20 september 2026 gekroond tot Miss Teenager Netherlands 2026. De 16-jarige Faye wist tijdens de feestelijke finale in Theater Lampegiet in Veenendaal de jury te betoveren met haar prachtige glimlach, uitstraling en persoonlijkheid.

windturbine-windmolen-windpark-foto-Waterschap-Rijn-en-IJssel

Windpark Keppel-Eldrik voorlopig van de baan door nieuwe koers Bronckhorst

De gemeente Bronckhorst neemt het verzoek voor Windpark Keppel-Eldrik niet verder in behandeling. Dit laat het college weten nadat zij voor een nieuwe lokale koers kiezen om energie op te wekken.

19-9-26 Optocht Septemberfeesten Zelhem (24)

Grote belangstelling voor kleurrijke optocht tijdens Septemberfeesten Zelhem

De Septemberfeesten in Zelhem trokken zaterdag opnieuw veel publiek met de traditionele optocht door het dorp. Langs de route stonden honderden toeschouwers klaar om de bonte stoet van praalwagens, loopgroepen, muziek en lokale verenigingen te bewonderen.

JB-JeugdshowLaren-2026-09-19-0057

Na vijftig jaar valt het doek voor de Landelijke Jeugdshow Laren

Het was zaterdag een bijzonder en vooral emotioneel moment voor Marjan Holmer-Vriezekolk. Tijdens de 50e en allerlaatste Landelijke Jeugdshow Laren werd zij door loco-burgemeester Marja Eggink verrast met de Zilveren Knoop van de gemeente Lochem.