gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Samenwerking tussen Hummelo en Bronckhorst leidt tot nieuwe woonwijk

StokhorsterparkHummelo0
Foto: REGIO8

In Hummelo hebben inwoners en de gemeente Bronckhorst samen in een werkgroep plannen gemaakt voor een gloednieuwe woonwijk: Stokhorsterpark. Die nieuwe impuls was volgens dorpsraadvoorzitter Nick Bijloo hard nodig.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op



“Als we kijken naar de afgelopen decennia, is er eigenlijk niets meer bijgebouwd. Zeker niet voor jongeren of ouderen”, zegt dorpsraadvoorzitter Nick Bijloo. “Daardoor zit het dorp een beetje op slot. Je ziet het ook aan heel veel jongeren die de afgelopen vijftien jaar nadrukkelijk op zoek zijn geweest naar hun eerste plek, maar die niet binnen het dorp kunnen vinden. Dan trekken ze weg en dat is jammer.”

Het plan bestaat uit circa 65 woningen, verdeeld over onder meer sociale huur, betaalbare koop, levensloopbestendige woningen en starterswoningen. De werkgroep vond het belangrijk om niet alleen naar jongeren te kijken. “Relatief veel senioren wonen nu groot en zouden ook echt graag kleiner willen wonen. Dat was in Hummelo nog niet helemaal ingericht. Dus straks krijg je ook een soort doorschuiving binnen het dorp”, aldus inwoner Ruth Seegers. Wethouder Gosselink geeft aan niet altijd aan alle wensen van inwoners te kunnen voldoen. “Het is altijd een mix tussen wat we nodig hebben voor onze woningbouwprogrammering en wat er leeft in het dorp. Die mix maken we samen en zo is dit plan tot stand gekomen.”

Zienswijzen
Op het woningbouwplan zijn vijftien zienswijzen ingediend, waarvan geen enkele negatief was. Iets dat wethouder Gosselink niet eerder heeft meegemaakt. “Het zegt mij in ieder geval dat dit een plan is met echt draagvlak. Het komt tegemoet aan de wensen van inwoners en bevestigt voor mij dat dit heel goed past bij Hummelo en bij de grootte van het dorp. Dat je het samen doet.” Seegers ziet dat ook zo. “Ik denk toch wel dat het naoberschap meespeelt. Iedereen gunt het elkaar om het dorp levendig te houden. Als wij als jongeren niet kunnen doorschuiven, dan gaan ook dingen verloren. Ik denk niet dat iemand dat wil.”

Burgerparticipatie
Deze manier van burgerparticipatie smaakt volgens Bijloo naar meer. “Ik zou dit graag veel verder willen zien. Ik zou het prettig vinden als de gemeente bijvoorbeeld ieder kwartaal bij de dorpsraad langskomt om te praten over alle plannen die spelen in de regio Hummelo, van klein tot groot”, aldus Bijloo. “Zodat mensen actief kunnen meepraten en het gevoel krijgen dat ze onderdeel zijn van een verandering, oplossing of iets anders wat in het dorp gebeurt en hen direct aangaat. Als mensen het gevoel hebben dat ze betrokken zijn, wordt het ook makkelijker om te accepteren dat dingen veranderen.”

Lees ook

Drone fotografie hennep

Wildkwekerij met zo'n tien hennepplanten gevonden in Lochem

Groene Boa’s hebben in het buitengebied van Lochem een illegale wietplantage gevonden. Tussen de bomen was een wildkwekerij gemaakt met zo’n tien hennepplanten.

_PDV2779-Verbeterd-NR

Theatergroep Smeedwerk zoekt vrijwilligers

Terwijl de cast de laatste repetities afrondt, wordt achter de schermen hard gewerkt aan de voorbereidingen voor IK, EEN HELD, de nieuwe locatietheatervoorstelling van Theatergroep Smeedwerk. Om de bijzondere speelplekken om te toveren tot sfeervolle openluchttheaters, is de theatergroep nog op zoek naar enthousiaste vrijwilligers.

afbeelding die wordt gebruikt bij de lezing over de Kumpulan (002)

De Kumpulan Lochem gaat dit jaar toch door

De Stichting 14 augustus Lochem e.o. stelt zich ten doel om alle slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog in de Pacific te herdenken. De stichting heeft deze datum om iedereen de gelegenheid te geven om ook aanwezig te zijn op de Nationale Herdenking die plaatsvindt op 15 augustus.

WhatsApp Image 2026-07-27 at 22.54.28

Groot boerenprotest in de Achterhoek: 'Onze maat is vol'

Honderden boeren hebben maandagavond een protestactie gehouden op verschillende plekken in de Achterhoek. Zo hebben boeren tussen Vierakker en Zutphen met trekkers de tekst 'Onze maat = vol' geschreven en werd in Borculo een brandbrief aan de gemeenteraad aangeboden.

LochemVuurwerk

LochemGroen! wil snel duidelijkheid over uitvoering vuurwerkverbod

LochemGroen! heeft schriftelijke vragen gesteld aan het college over het landelijke vuurwerkverbod. Volgens de partij is het belangrijk dat inwoners, ondernemers en andere betrokkenen ruim op tijd weten waar zij aan toe zijn.

Foto Zwarte Cross (002)

Over de drempel: Praten over mentale klachten, midden op de Zwarte Cross

Een fysieke drempel onder de arm, opvallend hesje bedrukt met de Achterhoekse kreet ‘A’j wilt proaten, mo’j ’t neet laoten!’. Festivalgangers kijken nieuwsgierig op. Stellen vragen: “Wat is dat?” of “Wat kun je hier winnen?”. De wedervraag verrast. “Wat kun je verliezen? Laten we het daar eens over hebben.” Juist dat onverwachte werkt: huisartsen die op een festivalterrein niet bezig zijn met een verzwikte enkel of hoofdpijn, maar het gesprek openen over mentale klachten.