gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Verkenners adviseren coalitie GBB, VVD, D66 en PRO in Bronckhorst

Gemeentehuis Bronckhorst10
Foto: REGIO8

De verkenners Cees Oosterwijk en Dick Ebbers adviseren om in de gemeente Bronckhorst als eerste een coalitie te onderzoeken tussen GBB, VVD, D66 en PRO. Dat maakten zij duidelijk tijdens de raadsvergadering, waarin zij hun bevindingen presenteerden.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op

De combinatie geldt volgens de verkenners als meest kansrijk. Gemeentebelangen Bronckhorst (GBB) werd met tien zetels de grootste partij, gevolgd door onder meer VVD (3 zetels), D66 (2) en PRO (3). Samen zijn deze partijen goed voor 18 zetels en daarmee een ruime meerderheid in de gemeenteraad.

Volgens Oosterwijk en Ebbers biedt deze samenwerking niet alleen een meerderheid, maar ook een inhoudelijke balans. Zij spreken van een combinatie die over de volle breedte dekking kan geven: van lokale belangen (GBB) tot liberale (VVD en D66) en sociaal-groene accenten (PRO).

Tegelijkertijd waarschuwen de verkenners dat het slagen van de coalitie niet vanzelfsprekend is. De afgelopen bestuursperiode heeft volgens hen ‘littekens’ achtergelaten en het onderlinge vertrouwen staat onder druk. Juist daarom is het werken aan een nieuwe bestuurscultuur en het herstellen van vertrouwen een cruciale voorwaarde voor een stabiel bestuur.

Inhoudelijk zijn er raakvlakken, onder meer op thema’s als woningbouw, voorzieningen en zorg dichtbij. Tegelijk zijn er ook duidelijke verschillen, bijvoorbeeld op het gebied van energiebeleid en de rol van de overheid. Daarnaast wordt de financiële ruimte beperkt genoemd, doordat een groot deel van de begroting al vastligt.

De keuze voor deze coalitie komt ook voort uit de verhoudingen in de raad. Zo zien de verkenners onvoldoende basis voor samenwerking tussen GBB en CDA, terwijl ook andere combinaties op voorhand lastig liggen.

De vier partijen gaan nu met elkaar in gesprek om te onderzoeken of zij tot een coalitieakkoord kunnen komen. Daarbij zal niet alleen de inhoud, maar ook de manier van samenwerken centraal staan.

Lees ook

Flonkergood

Verhalen veur Flonkergood 2027: ’t Kon minder

De organisatie van de Waeke van het ‘Achterhookse en Liemerse Book’ is weer op zuuk naor mooie streektaalschriefsels. De mooisten wordt publiceerd in Flonkergood, ‘t kadobuukske da’j in de Waeke, begin meert 2027, gratis kriegt biej ankoop van ‘n streek(taal)boek.

P1012458 (002)

25.00ste bezoeker Burgmeester Kruijffbad in Steenderen: een record

Donderdagochtend 10 september om tien over negen ’s ochtends stond Corolien Beijer uit Rha al op de stoep van het zwembad, op de fiets vanuit huis. Nietsvermoedend liep ze het zwembad binnen.

watermolen Lochem 2

Jarig LochemEnergie schenkt cadeau aan Lochem

De energiecoöperatie LochemEnergie bestaat eind september 15 jaar en schenkt daarom alle inwoners van Lochem een cadeau: de restauratie van de watermolen bij de fietsbrug over de Berkel. Het cadeau staat symbool voor de pogingen die LochemEnergie zich al tien jaar getroost om stroom op te wekken met waterkracht uit de Berkel.

SporthalVordenGLD

Financiële tegenvaller bij verbouwing sporthal Vorden minder dan eerder verwacht

Voor de renovatie en verduurzaming van sporthal 't Jebbink in Vorden is 425.000 euro extra nodig. Dat bedrag ligt fors lager dan de tegenvaller van bijna 1 miljoen euro waar de gemeente eerder rekening mee hield.

DSC03909 (002)

Nieuw Taalpunt en meertalige collectie geopend BIJ de bieb in Warnsveld

Woensdag 9 september zijn in Bibliotheek Warnsveld het nieuwe Taalpunt en een meertalige jeugdcollectie officieel geopend. De collectie bestaat uit prentenboeken in verschillende talen en geeft jonge kinderen de mogelijkheid om samen met hun ouders te lezen in de taal die zij thuis spreken. Wethouder Sjoerd Wannet was bij de opening aanwezig.

GerritWolsinkRechtenvrij1

‘De vliegende tandarts’ Gerrit Wolsink blikt in Hengelo terug op carrière en roem

Hij is vijfvoudig winnaar van de Grand Prix van Carlsbad, tweevoudig vicewereldkampioen motorcross en beter bekend als de ‘vliegende tandarts’. Toch voelde Hengeloër Gerrit Wolsink zich nooit thuis in de schijnwerpers. Tijdens een eerbetoon in zijn geboortedorp blikt de 80-jarige motorcrosslegende terug op zijn carrière en de keerzijde van bekendheid.