gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Ook deze zomer nog openluchttheater in Lichtenvoorde

c5e17b82-1cf6-3fe2-b871-eae6982d74be

Het openluchttheater in de Besselinkschans in Lichtenvoorde, ontstaan tijdens de coronapandemie, mag van de gemeente Oost Gelre nog een extra zomer langer doorgaan. Hoewel er al een petitie klaarligt met bezwaren van bewoners van recreatiepark Het Belegh van Grol en uit de buurt.

Jeffrey van Londen |  | Aangepast op

Het openluchttheater in de Besselinkschans in Lichtenvoorde, ontstaan tijdens de coronapandemie, mag van de gemeente Oost Gelre nog een extra zomer langer doorgaan. Hoewel er al een petitie klaarligt met bezwaren van bewoners van recreatiepark Het Belegh van Grol en uit de buurt.

Medeorganisator Luuk Domhof van De Timp uit Zieuwent krijgt medewerking omdat de klachten over geluidsoverlast door het college aan de kant worden geschoven. "De Timp voldoet aan de geluidsnormen", zegt wethouder Marieke Frank tegen Omroep Gelderland. "We begrijpen het wel, de protesten, maar we zijn herstellende van corona en we hebben veel enthousiaste reacties gekregen. Dit wordt het laatste jaar."

Het openluchttheater voorziet volgens de wethouder in een behoefte en bovendien wordt er door Domhof gezocht naar een nieuwe, permanente locatie. Aangezien er formeel nog geen besluit is genomen, kan de petitie met de 62 bezwaren nog niet in behandeling worden genomen.

Foto: REGIO8

Lees ook

tdm 2025-winnaar-1 (002)

43e Tour de Marienvelde

Ondanks al het voetbalgeweld dat momenteel vanuit de Verenigde Staten, Mexico en Canada op ons af wordt gestuurd en de overlast van de hitte in Nederland maar ook in Frankrijk, probeert de organisatie van de Tour de Mariënvelde voor de 43e keer de focus ook weer op de Tour de France en het daaraan gekoppelde Tourspel te krijgen.

e-waste-race

Mariaschool uit Ulft wint E-waste Race Achterhoek

Afgelopen vier weken hebben leerlingen van zeven basisscholen uit de Achterhoek een grote hoeveelheid elektronisch afval hergebruikt, gerepareerd en ingezameld tijdens de E-waste Race Achterhoek.

hitte0

HITTEBLOG | Basisscholen dicht, strooien en evenementen afgelast: code rood in Achterhoek

Met een weeralarm van het KNMI en code rood van kracht in de Achterhoek zijn verschillende evenement afgelast en ziet het dagelijks leven er iets anders uit. Zo zijn de meeste basisscholen gesloten en werken verschillende bedrijven met afwijkende tijden. Lokaal kan het kwik zelfs stijgen tot 40°C in de regio.

Winnaars Menzisfonds

Achterhoekse initiatieven krijgen financiële steun uit MenzisFonds voor meer vitaliteit, verbinding en veerkracht

Zestien organisaties in de Achterhoek kregen woensdagavond goed nieuws: zij ontvingen een financiële bijdrage uit het MenzisFonds. Met deze steun kunnen zij hun lokale plannen uitvoeren om inwoners vitaler, actiever en nog meer verbonden met elkaar te laten leven.

Zon0

KNMI geeft weeralarm af vanwege extreme hitte: code rood in Achterhoek

Het KNMI heeft vanaf donderdagnacht 00.00 uur tot en met vrijdagavond 23.00 uur code rood afgegeven voor acht provincies in Nederland, waaronder ook Gelderland. Er was al code oranje afgegeven vanwege extreme hitte, dit is nu opgeschaald.

stan-bouman-gemeentehuis-aalten-b-42_bewerkt1

Nieuwe coalitie presenteert akkoord: ‘Samen sterk voor de gemeente Aalten’

De onderhandelaars van CDA, GemeenteBelangen en Progressieve Partij +PRO (voorheen Progressieve Partij / GroenLinks-PvdA) hebben overeenstemming bereikt over een nieuw coalitieakkoord voor de gemeente Aalten. Hiermee wordt de huidige coalitie voortgezet. Onder de titel 'Samen sterk voor de gemeente Aalten' presenteren de partijen een realistische koers waarin wordt voortgebouwd op de lopende aanpak en ingespeeld op actualiteiten rondom belangrijke maatschappelijke opgaven.