2best ruimset voor gifvrij ruimen
©Stichting AHAStichting Aziatische Hoornaar Alert wil professionele apparatuur aanschaffen om gevonden nesten veilig en verantwoord te verwijderen.
De Aziatische hoornaar duikt steeds vaker op in gemeente Lochem en omgeving. Vrijwilligers van Stichting Aziatische Hoornaar Alert (AHA) zetten zich in om nesten op te sporen. Maar een gevonden nest daadwerkelijk verwijderen vraagt om professionele uitrusting. Daarom is de afdeling Lochem, samen met lokale imkerverenigingen, een crowdfundingactie gestart met een doelbedrag van € 15.000. Ook dicht bij huis.
De Aziatische hoornaar, ook wel geelpoothoornaar genoemd, is een invasieve soort die een bedreiging vormt voor bijen en andere insecten. Nesten kunnen bovendien op onverwachte plekken zitten. Het afgelopen jaar zijn in de regio onder meer nesten aangetroffen in spouwmuren, vogelhuisjes, zolders en hagen. Vooral wanneer een nest dicht bij woningen zit, is deskundig en veilig ingrijpen van belang.
Vrijwilligers weten de nesten inmiddels steeds beter te vinden. De volgende stap is investeren in een professionele 2Best VespaVac-set en drie beschermende hoornaarpakken. Met deze uitrusting kan de stichting vrijwilligers opleiden en ook in de komende jaren gevonden nesten veilig en verantwoord laten verwijderen. Zo wil AHA de lokale aanpak structureel versterken.
De stichting vraagt inwoners, ondernemers, verenigingen en organisaties uit Lochem, Laren, Gorssel en omliggende plaatsen om de actie te steunen. Ondanks gesprekken, blijft hulp van Gemeente Lochem voorlopig uit. Iedere bijdrage, groot of klein, brengt de aanschaf van de apparatuur dichterbij. Wie niet kan doneren, kan helpen door de actie te delen in de eigen omgeving.