gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Lochemse poelier keert terug na brand: 'De frituur is niet teruggekomen'

PoelierLochemBrand20
Foto: REGIO8 (archief)

Na een brand in de winkel schakelde Jeroen Hoffman, eigenaar van Poelier 't Vöske uit Lochem, snel en opende een noodwinkel. Een half jaar later keert de zaak dubbel zo groot terug naar de oorspronkelijke winkel.

Jesra Blom |  | Aangepast op

Medewerker Jolanda Willekes stond er bovenop toen het die maandag in april vreselijk misging. “De frituur raakte oververhit en begon te borrelen”, aldus de ooggetuige. “Binnen no time was er een grote steekvlam en stond de boel in lichterlaaie”, vertelde Willekes eerder.  

Niet veel later ging de kip weer over de toonbank nadat er aan de achterzijde van het pand een tijdelijke verkoopplek werd gerealiseerd met behulp van een marktkraam. “Mensen vonden het toch wel wat hebben, denk ik. Tenminste, die reactie kreeg ik”, blikt eigenaar Hoffman terug op de periode in de noodwinkel. 

Terug naar de winkel
“Na een halfjaar ben ik er ook wel aan gewend geraakt. Dus we zaten vandaag nog een beetje raar te kijken dat we weer een bocht in de toonbank hadden”, zegt de poelier. Toch is hij blij om weer terug te keren in de oorspronkelijke winkel. “Het is ook wel lekker om gewoon weer op de grond te staan.”

Destijds schatte Hoffman al in dat het herstel ongeveer een half jaar zou duren. Dat de winkel nu klaar is, komt de ondernemer dan ook goed uit. “We gaan natuurlijk ook naar de kerstperiode toe", zegt de poelier. Hij heeft dan ook zijn best gedaan om allles op tijd af te hebben. Daaraast wordt het assortiment uitgebreid met kaas en noten. 

Frituur
Spanning voor de heropening van zijn zaak kent Hoffman niet. “Ik ben daar het type niet voor. Nee, sommige dingen moet je gewoon doen.” Toch keert de frituur niet terug in de winkel. “Ik kan ook gewoon in de keuken frituren natuurlijk.” 

Trots op personeel 
Niet alleen Hoffman, maar ook zijn personeel is blij met de terugkeer naar de winkel. “Volgens mij zijn ze ontzettend blij. Ze zijn er in ieder geval met z'n allen ontzettend druk mee”, zegt de Poelier. “ Dat doe je niet alleen, dat doe je samen. Daar ben ik wel trots op.”