gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Hengelo eert wereldkampioen zijspancross Koen Hermans met rondgang

HuldigingKoen0

De Hengelose zijspancross-wereldkampioen Koen Hermans is vrijdag, samen met zijn bakkenist Ben van den Boogaart, gehuldigd met een rondgang door zijn thuisdorp Hengelo. Met de wereldtitel wordt het jarenlange harde werk van hem en zijn team bekroond.

Tim Rondeel |  | Aangepast op

De Hengelose zijspancross-wereldkampioen Koen Hermans is vrijdag, samen met zijn bakkenist Ben van den Boogaart, gehuldigd met een rondgang door zijn thuisdorp Hengelo. Met de wereldtitel wordt het jarenlange harde werk van hem en zijn team bekroond.

“Na vele jaren proberen heb ik het eindelijk behaald dus dat is mooi”, aldus de kersverse wereldkampioen. Op een platte wagen werd hij samen met zijn bakkenist en de rest van zijn team en familie door Hengelo gereden. “Vanaf het moment dat ik begon met zijspancross was het mijn droom om wereldkampioen te worden”, schetst Hermans. “Ik was drieënhalf jaar toen ik voor het eerst op de motor stapte en onderhand ben ik 28 jaar en hebben we het behaald. Het was een lange weg, maar we hebben het gehaald.”

De Hengeloër behaalde in september in het Duitse Rüdersberg de wereldtitel. Na het verwezenlijken van zijn droom gaf hij aan erg opgelucht te zijn: “Het is wel alsof je 20 kilo lichter bent. Je hebt toch altijd al die jaren bepaalde druk en stress om het doel te behalen.”

Advies voor jonge crossers
Voorafgaand aan de ereronde door zijn Hengelo kwam Hermans met advies voor jonge crossers die ooit hopen om in zijn schoenen te mogen staan: “Ze moeten een doel hebben en gewoon net zo lang doorgaan tot je het kunt halen. Je kan zelf in de resultaten zien of het mogelijk is of niet.“

"En als je in de top drie kunt rijden dan heb je kans om wereldkampioen te worden. Net als wat ik heb gedaan, door gaan tot je het gehaald hebt.”

https://www.youtube.com/watch?v=9ZT-3NUN4gM

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met streekomroep REGIO8

Lees ook

NKTijdRijden10

Panty’s met ijsklontjes in de nek en koelvesten aan bij oververhit NK tijdrijden in Laren

Ventilatoren aan, panty’s met ijsklontjes in de nek en koelvesten aan. Het team van Kanjers voor Kanjers laat niets aan het toeval over bij een oververhit NK tijdrijden in Laren. “Gelukkig is het rondje ingekort”, zegt Jelle Schieven na afloop van de 27 kilometer tegen de klok.

studiekring zelhem (002)

Studiekring 50+ in Zelhem zoekt nieuwe leden

De studiekring 50+ in Bibliotheek Zelhem bestaat 10 jaar. Wat in 2016 begint als een informatiebijeenkomst, groeit uit tot een groep van gemiddeld twaalf deelnemers die elke twee weken samenkomt om kennis te delen, elkaar te ontmoeten en geestelijk actief te blijven.

ZC2025_20250717_1808_MartinHols_MH_52028-CR3_HQ

Zwarte Cross maakt headliner bekend: katapultsprong van 75 meter over Megatent

De organisatie van de Zwarte Cross, Feestfabriek Alles Komt Goed BV, maakt de ultieme headliner bekend voor de komende editie: een katapultsprong van 75 meter over de Megatent. De organisatie heeft stuntkoppel Noa Diorgina Man en Jim “Jimbo” van Nes bereid gevonden om deze verste katapultsprong ooit te volbrengen. “Noa en Jim zijn atleten van absoluut topniveau. Het is een geweldige eer dat zij het aandurven om deze nooit eerder vertoonde stunt uit te voeren voor ons publiek”, aldus de Feestfabriek.

Foto certificering DigiTaalhuis 2026 (002)

DigiTaalhuis Achterhoek behaalt kwaliteitscertificaat met hoge score

DigiTaalhuis Achterhoek heeft opnieuw het officiële kwaliteitscertificaat ontvangen van de Certificeringsorganisatie Bibliotheekwerk, Cultuur en Taal (CBCT). Met een totaalscore van 61 van de 69 punten laat DigiTaalhuis Achterhoek zien dat de kwaliteit stevig op orde is. De score ligt ruim boven de minimale certificeringsscore én boven het landelijk gemiddelde.

2026-06-21 Jorate Melle en Michel Groothedde met doek onthullen Jeugdschatten (002)

Jonge schatvinders onthullen hun Jeugdschatten in Stedelijk Museum Zutphen

Onder belangstelling van bezoekers onthulden zondag twee jonge schatvinders nieuwe Jeugdschatten in het Stedelijk Museum Zutphen: Jorate Wortmann (11) en Melle van der Brug (8). Hun archeologische vondsten zijn nu voor alle museumbezoekers te zien in de speciale Jeugdschattenvitrine.

Foto 3- Made Team (002)

De Hurricane op Vaderdag opnieuw de sterkste van Europa

Afgelopen zondag heeft tractorpulling team Hurricane de eerste plaats behaald in het Noord-Brabantse Made. Hier was het grootste tractorpulling event van Europa. 3 dagen lang tractorpulling op 3 banen, een Powerweekend