gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

WDV ontsnapt aan Nederlaag

logo_ideaal.jpg

Na een lange dampauze is de Gelderse clubcompetitie bij het dammen weer herstart. Daarbij moest het in een thuiswedstrijd opnemen tegen Arnhem, dat net als WDV wat teleurstellend op 2 punten uit 3 wedstrijden stond. Voor beide was een overwinning dus gewenst om omhoog te kijke...

Jeffrey van Londen |  | Aangepast op

Na een lange dampauze is de Gelderse clubcompetitie bij het dammen weer herstart. Daarbij moest het in een thuiswedstrijd opnemen tegen Arnhem, dat net als WDV wat teleurstellend op 2 punten uit 3 wedstrijden stond. Voor beide was een overwinning dus gewenst om omhoog te kijken, zo schrijft RTV Slingeland.

De paringen waren veelal gelijkwaardig en dat uitte zich ook in de partijen. Frank ten Hagen en Henk Sonderen speelden in een klassieke partij remise. Hoewel er wel enige spanning was, werd het evenwicht niet verbroken. Ook bij Kees Spruijt leek het een relatief rustige klassieke partij, maar in het middenspel werd hij verrast door een schijnoffer. Hierna kwam Kees in de verdrukking en door een forcing kwam hij in een verloren eindspel. Hierna moest ook Theo Stoverinck oppassen in een nadelige stand. Hoewel Theo in een nadelig eindspel kwam, wist hij de remise over de streep te trekken.

In de laatste 2 partijen kregen zowel Gerard Korten als Erik ten Hagen kans om de stand voor WDV gelijk proberen te trekken. Gerard speelde een goede aanval en kwam ook op een schijf voorsprong in het eindspel. Echter doordat beide spelers op een dam kwamen, was dit niet voldoende voor de winst. Erik verkreeg tegen de kopman van Arnhem in het middenspel positioneel en belandde in een complex voordelig eindspel. Hoewel er geen sluitende winst leek te zijn, speelde de tegenstander niet de scherpste zet. Hierdoor kon Erik afwikkelen naar een overmachtseindspel waarmee WDV op de valreep een punt binnen sleepte.

Met het punt blijft WDV na 4 rondes in de middenmoot staan. De marge naar de onderste teams en top lijkt te groot waardoor in het rest seizoen een plaats in het linker rijtje de ambitie zal zijn.

Lees ook

684902475_3086856291521842_7651460260547297555_n (002).jpg

560 kilometer voor het goede doel

Stanislav Suddia voltooit 11-daagse ‘Run van Dankbaarheid’

Na elf intensieve dagen is op woensdag de indrukwekkende ‘Run van Dankbaarheid’ van Stanislav Suddia officieel tot een einde gekomen. De finish vond plaats in Maastricht, waar Stanislav en zijn team warm werden ontvangen door de collega’s. Het markeerde het slotstuk van een uitzonderlijke prestatie: 560 kilometer hardlopen in 11 dagen, dwars door Nederland.

IMG_20260501_120509 (002).jpg

Haar doneren voor derde keer aan goed doel

Marieke, 24 jaar en student Archeologie, heeft voor de derde keer haar lange haar gedoneerd aan stichting Haarwensen die haarwerken maakt voor kinderen t/m 18 jaar die (gedeeltelijk) kaal zijn door een medische behandeling of andere oorzaak. Daarmee wil ze iets betekenen voor deze jonge mensen. De eerste keer dat ze haar lange haar doneerde was ze 10 jaar oud.

Foto-van-bord-bij-balie-vooraf-reserveren-of-inloopafspraak-maken__FocusFillWyIwLjAwIiwiMC4wMCIsNjQwLDQwMF0.jpg

Bezoek op afspraak en vooraf stukken reserveren bij ECAL

Vanaf 6 mei start het Erfgoedcentrum Achterhoek en Liemers bij wijze van proef met twee extra werkwijzen voor de studiezaal. Bezoekers kunnen voortaan een inloopsafspraak maken. Ook brengen ze graag onder de aandacht dat het inmiddels mogelijk is om vooraf stukken te reserveren, zodat deze bij bezoek klaarliggen.

PoelierLochemBrand20.jpg

Lochemse poelier opent noodwinkel na verwoestende brand: 'We moeten wel door'

Voor Jeroen Hoffman, eigenaar van Poelier 't Vöske uit Lochem, gaat 20 april de boeken in als een zwarte dag als ondernemer. Zijn zaak raakte flink beschadigd door een hevige brand. Om zijn klanten niet teleur te stellen, schakelt de eigenaar snel door. Donderdag werd een tijdelijke noodwinkel geopend.

bliksem1.jpeg

Code geel zaterdag van kracht in de Achterhoek: stevig onweer verwacht

Het KNMI heeft voor zaterdag code geel afgeven voor de Achterhoek vanwege stevige regen- en onweersbuien. De weerswaarschuwing geldt tussen 17.00 en 22.00 uur.

JB-promotie-2026-04-29-0007.JPG

Landelyk Lochem legt geschiedenis vast tijdens stadswandeling

Landelyk Lochem maakte tijdens een stadswandeling door Lochem een korte promotievideo, waarbij gids Herman Priester de deelnemers meenam langs markante plekken in de stad. Na een oproep op sociale media konden belangstellenden zich aanmelden om mee te wandelen en zo meer te horen over de rijke geschiedenis van Lochem.