gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Uilen helpen Willemien Weerman door zware periode heen

WillemienUilen10
Foto: REGIO8

Adamo zingt C’est ma vie en voor haar klinkt het Franse chanson uit de muziekbox misschien wel als C’est la vie. Ze is ongeneeslijk ziek en heeft dat mede door het tekenen en het schilderen van uilen een plek gegeven. Willemien Weerman exposeert vanaf zaterdag met haar ‘uilen’ in haar woonplaats Hengelo.

Domien Esselink | Nick Hermsen |  | Aangepast op

De voorliefde voor uilen ontstaat tijdens de nasleep van een heftige stamceltransplantatie, als gevolg van de diagnose ziekte van Kahler, een vorm van bloedkanker. Ze kon ’s nachts de slaap niet vatten en hoorde een steenuiltje en een bosuil, niet ver van haar woning. Die geluiden hielpen haar door de nachten heen tijdens die zware periode.

Ze raakte in de ban van de uilen en de oud-journalist van De Gelderlander schreef een boekje over haar ziekte en plaatste er een zelfgemaakte tekening van een uil bij. Het zou de eerste worden van een hele rij. Inmiddels heeft ze 37 verschillende soorten uilen getekend of geschilderd, in haar atelier op de bovenverdieping van haar woning.

Ze is nog altijd onder behandeling en de kuren slaan aan. Daarom wil ze iets terugdoen en ondersteunt ze Onderzoekfonds Hematon, dat wetenschappelijk onderzoek doet naar bloedkankers. Ze richt een expositie in bij Shop Melange in Hengelo. “Ik heb de ruimte gekregen van Rob Rosweide en dat is heel fijn. Ik verkoop daar mijn werk en de opbrengst is volledig voor Hematon”, aldus Weerman.

De expositie wordt opgeluisterd door de Stichting Kerkuilen Achterhoek en Liemers, die zaterdag ook vanaf 9 uur aanwezig is in Hengelo. Evenals de bijenverenging. Na de officiële opening (13.30 uur) van de expositie ‘Uilen na kanker’ is er ook een wijnproeverij.   De expositie is nog de hele volgende week te zien bij Shop Melange.   

Lees ook

Flonkergood

Verhalen veur Flonkergood 2027: ’t Kon minder

De organisatie van de Waeke van het ‘Achterhookse en Liemerse Book’ is weer op zuuk naor mooie streektaalschriefsels. De mooisten wordt publiceerd in Flonkergood, ‘t kadobuukske da’j in de Waeke, begin meert 2027, gratis kriegt biej ankoop van ‘n streek(taal)boek.

P1012458 (002)

25.00ste bezoeker Burgmeester Kruijffbad in Steenderen: een record

Donderdagochtend 10 september om tien over negen ’s ochtends stond Corolien Beijer uit Rha al op de stoep van het zwembad, op de fiets vanuit huis. Nietsvermoedend liep ze het zwembad binnen.

watermolen Lochem 2

Jarig LochemEnergie schenkt cadeau aan Lochem

De energiecoöperatie LochemEnergie bestaat eind september 15 jaar en schenkt daarom alle inwoners van Lochem een cadeau: de restauratie van de watermolen bij de fietsbrug over de Berkel. Het cadeau staat symbool voor de pogingen die LochemEnergie zich al tien jaar getroost om stroom op te wekken met waterkracht uit de Berkel.

SporthalVordenGLD

Financiële tegenvaller bij verbouwing sporthal Vorden minder dan eerder verwacht

Voor de renovatie en verduurzaming van sporthal 't Jebbink in Vorden is 425.000 euro extra nodig. Dat bedrag ligt fors lager dan de tegenvaller van bijna 1 miljoen euro waar de gemeente eerder rekening mee hield.

DSC03909 (002)

Nieuw Taalpunt en meertalige collectie geopend BIJ de bieb in Warnsveld

Woensdag 9 september zijn in Bibliotheek Warnsveld het nieuwe Taalpunt en een meertalige jeugdcollectie officieel geopend. De collectie bestaat uit prentenboeken in verschillende talen en geeft jonge kinderen de mogelijkheid om samen met hun ouders te lezen in de taal die zij thuis spreken. Wethouder Sjoerd Wannet was bij de opening aanwezig.

GerritWolsinkRechtenvrij1

‘De vliegende tandarts’ Gerrit Wolsink blikt in Hengelo terug op carrière en roem

Hij is vijfvoudig winnaar van de Grand Prix van Carlsbad, tweevoudig vicewereldkampioen motorcross en beter bekend als de ‘vliegende tandarts’. Toch voelde Hengeloër Gerrit Wolsink zich nooit thuis in de schijnwerpers. Tijdens een eerbetoon in zijn geboortedorp blikt de 80-jarige motorcrosslegende terug op zijn carrière en de keerzijde van bekendheid.