gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Vordense gemeenschap volgt Hengelo, ruim 800 handtekeningen tegen komst asielopvang

fef6c35b-f63d-4d89-bcdd-4e908245930f

De storm van handtekeningen tegen de komst van een asielopvang locatie in Hengelo is overgewaaid naar Vorden. Achthonderd Vordenaren roeren zich nu ook over het plan om een asielopvang te realiseren in Vorden. Dat blijkt uit een petitie die is opgezet door buurtbewoners en ond...

Viggo Zweverink |  | Aangepast op

De storm van handtekeningen tegen de komst van een asielopvang locatie in Hengelo is overgewaaid naar Vorden. Achthonderd Vordenaren roeren zich nu ook over het plan om een asielopvang te realiseren in Vorden. Dat blijkt uit een petitie die is opgezet door buurtbewoners en ondernemers in de buurt van de Kerkhoflaan in Vorden, waar waar de gemeente een azc wil bouwen.

De initiatiefnemers van de petitie maken zich zorgen over de duur van de opvang. De gemeente wil, net als in Hengelo, een opvang realiseren voor tien jaar, omdat het COA (Centraal Orgaan opvang asielzoekers) dan de opvanglocatie met gespecialiseerd personeel in beheer neemt. In Vorden geldt ook dat de gemeente pas na acht jaar het proces gaat evalueren. De initiatiefnemers vrezen dat er een grote kans is dat deze periode verlengd wordt.

"Wij constateren dat een dergelijke grote groep alleenstaande jongeren in deze puberale leeftijdscategorie, vermoedelijk met grote psychische problemen, een veel te grote druk legt op de kleine groep direct aanwonenden," schrijft de groep buurtbewoners. Net als in Hengelo maken de buurtbewoners zich zorgen over het feit dat er voorzieningen zoals een zwembad en een voetbalvereniging in de buurt zijn. De initiatiefnemers van de petitie vragen het college van Bronckhorst om terug te komen op het plan om een asielopvang te realiseren aan de Kerkhoflaan in Vorden. Vordenaren kunnen de petitie tot 1 februari 2025 ondertekenen.

Met de petitie die in Vorden is opgezet, wordt duidelijk dat een grote groep inwoners van de gemeente Bronckhorst niet zit te wachten op de plannen van het college. In Hengelo haalden omwonenden van het gemeentehuis in juni al meer dan 1.600 handtekeningen op tegen de komst van een asielopvang.

Bronckhorst wil op nog een derde plek in de gemeente een opvanglocatie bouwen. 'Het rijk heeft ons opgelegd om 221 asielzoekers op te vangen. We streven ernaar deze opvang op kleinschalige locaties aan te bieden, geschikt voor maximaal 80 jonge vluchtelingen', schrijft de gemeente op hun website. 'Dit vinden we het beste passen bij de aard en schaal van Bronckhorst.'

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met streekomroep REGIO8

Lees ook

tdm 2025-winnaar-1 (002)

43e Tour de Marienvelde

Ondanks al het voetbalgeweld dat momenteel vanuit de Verenigde Staten, Mexico en Canada op ons af wordt gestuurd en de overlast van de hitte in Nederland maar ook in Frankrijk, probeert de organisatie van de Tour de Mariënvelde voor de 43e keer de focus ook weer op de Tour de France en het daaraan gekoppelde Tourspel te krijgen.

e-waste-race

Mariaschool uit Ulft wint E-waste Race Achterhoek

Afgelopen vier weken hebben leerlingen van zeven basisscholen uit de Achterhoek een grote hoeveelheid elektronisch afval hergebruikt, gerepareerd en ingezameld tijdens de E-waste Race Achterhoek.

hitte0

HITTEBLOG | Basisscholen dicht, strooien en evenementen afgelast: code rood in Achterhoek

Met een weeralarm van het KNMI en code rood van kracht in de Achterhoek zijn verschillende evenement afgelast en ziet het dagelijks leven er iets anders uit. Zo zijn de meeste basisscholen gesloten en werken verschillende bedrijven met afwijkende tijden. Lokaal kan het kwik zelfs stijgen tot 40°C in de regio.

Winnaars Menzisfonds

Achterhoekse initiatieven krijgen financiële steun uit MenzisFonds voor meer vitaliteit, verbinding en veerkracht

Zestien organisaties in de Achterhoek kregen woensdagavond goed nieuws: zij ontvingen een financiële bijdrage uit het MenzisFonds. Met deze steun kunnen zij hun lokale plannen uitvoeren om inwoners vitaler, actiever en nog meer verbonden met elkaar te laten leven.

Zon0

KNMI geeft weeralarm af vanwege extreme hitte: code rood in Achterhoek

Het KNMI heeft vanaf donderdagnacht 00.00 uur tot en met vrijdagavond 23.00 uur code rood afgegeven voor acht provincies in Nederland, waaronder ook Gelderland. Er was al code oranje afgegeven vanwege extreme hitte, dit is nu opgeschaald.

stan-bouman-gemeentehuis-aalten-b-42_bewerkt1

Nieuwe coalitie presenteert akkoord: ‘Samen sterk voor de gemeente Aalten’

De onderhandelaars van CDA, GemeenteBelangen en Progressieve Partij +PRO (voorheen Progressieve Partij / GroenLinks-PvdA) hebben overeenstemming bereikt over een nieuw coalitieakkoord voor de gemeente Aalten. Hiermee wordt de huidige coalitie voortgezet. Onder de titel 'Samen sterk voor de gemeente Aalten' presenteren de partijen een realistische koers waarin wordt voortgebouwd op de lopende aanpak en ingespeeld op actualiteiten rondom belangrijke maatschappelijke opgaven.