gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Verhuispremie voor ondernemers in Hengelo

Hengelo-bord

Bronckhorst biedt uitbaters van winkels en horecazaken in Hengelo een eenmalige verhuispremie als ze met hun zaak verplaatsen naar het dorpshart. De gemeente wil een levendig centrum creëren rond één locatie in het dorpshart.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op

Bronckhorst biedt uitbaters van winkels en horecazaken in Hengelo een eenmalige verhuispremie als ze met hun zaak verplaatsen naar het dorpshart. De gemeente wil een levendig centrum creëren rond één locatie in het dorpshart.

De eenmalige bijdrage van 15.000 euro kan volgens de gemeente net een zetje in de rug zijn om te verhuizen. Het 'levendige dorpshart' wordt gecreëerd aan de Raadhuisstraat en het noordelijke gedeelte van de Spalstraat. Ondernemers en pandeigenaren die buiten dit gebied liggen met een zaak, in de zogenaamde B- of C-zone, komen in aanmerking voor de verhuispremie. Daarmee kan volgens de gemeente een deel van de verhuis- of inrichtingskosten worden betaald.

Op dit moment ligt het horeca- en winkelaanbod in het dorp verspreid over drie zones, wat volgens de gemeente de ambitie frustreert om een levendig centrum te creëren. In totaal is 75.000 euro beschikbaar voor ondernemers die willen verhuizen naar een nieuw pand. Voor pandeigenaren die hun locatie willen verbouwen ligt in totaal 90.000 euro op de plank. Dit kan bijvoorbeeld worden ingezet om een pand om te vormen tot woning.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met streekomroep REGIO8

Lees ook

KmK (002)

Angelique Krüger aan vooravond Achterhoekse megaklus

Klussen met Krüger: Zo heet de splinternieuwe reallife-soap van de bekende Gelderse tv-presentator Angelique Krüger.

WIELRENARCHIEF

Wielrenners trotseren opnieuw Baakse klinkers tijdens Hel van Baok

De klinkers in het buitengebied van Baak vormen zondag 23 augustus het decor van de wielerwedstrijd ‘Hel van Baok’. Zo’n negentig wielrenners strijden dan om de winst op een parcours, waarbij vooral de beruchte klinkerstrook op de Vrendenbargsedijk het verschil moet maken. Martin Weijers van Wielervereniging Vierakker Wichmond is blij dat er nog wielerwedstrijden zoals deze worden gereden.

WhatsApp Image 2026-08-20 at 15.34.37

Keijenborgse zorgcentrum staat voor flinke verandering

Zorgcentrum Maria Postel in Keijenborg krijgt een nieuwe toekomst. Remon van Amersfoort, eigenaar van Huize Sonnevanck in Hengelo, gaat de zorglocatie voortzetten nadat de vorige zorginstelling failliet ging. Hij wil van de Maria Postel weer een plek maken die een actieve rol speelt in het dorp en de maatschappij.

WillemienUilen10

Uilen helpen Willemien Weerman door zware periode heen

Adamo zingt C’est ma vie en voor haar klinkt het Franse chanson uit de muziekbox misschien wel als C’est la vie. Ze is ongeneeslijk ziek en heeft dat mede door het tekenen en het schilderen van uilen een plek gegeven. Willemien Weerman exposeert vanaf zaterdag met haar ‘uilen’ in haar woonplaats Hengelo.

Schermafbeelding 2026-08-19 081346

Landelijk startschot voor Makelaar Van Essen-borden in Vierakker

Maandagavond 17 augustus is in Vierakker het landelijke startschot gegeven voor de zogenoemde Makelaar Van Essen-borden. Met deze actie willen boeren zichtbaar maken wat de gevolgen van het voorgestelde stikstofbeleid zal zijn, namelijk uitverkoop van het platteland. Er waren ongeveer 800 boeren en sympathisanten bijeen om gezamenlijk een duidelijk en vreedzaam signaal af te geven.

Steenderen0

Inwoners Steenderen mogen meedenken over nieuwe woonwijk

Inwoners van Steenderen kunnen tijdens een participatiebijeenkomst meedenken met een nieuwe buurt voor hun dorp. De bijeenkomst vindt op 3 september plaats op de bouwlocatie aan de Bronkhorsterweg.