gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Tractorpulling Lochem klaar voor duizenden bezoekers

WhatsApp-Image-2024-08-02-at-14.40.48

De 39e editie van het Tractorpulling Lochem gaat vrijdagavond van start. Bij het grootste 'trekker trek' evenement van de Achterhoek wint een landbouwvoertuig dat de aanhanger onder het toeziende oog van duizenden toeschouwers het verst kan slepen."Wij hebben beide dagen een t...

Viggo Zweverink |  | Aangepast op

De 39e editie van het Tractorpulling Lochem gaat vrijdagavond van start. Bij het grootste 'trekker trek' evenement van de Achterhoek wint een landbouwvoertuig dat de aanhanger onder het toeziende oog van duizenden toeschouwers het verst kan slepen.

"Wij hebben beide dagen een tiental klassen, wij proberen het programma langzaam op te bouwen van klein naar groot", zegt voorzitter Tom Esselink. "De absolute Nederlandse top, die ook echt toonaangevend is in Europa, staat hier aan de start. Dat doen wij zeker niet onverdienstelijk." Al die klassen en toeschouwers vragen om veel voorbereidingswerk. Na het monstertruck ongeluk in Haaksbergen in 2014, waarbij het voertuig het publiek in reed en drie dodelijke slachtoffers maakte, zijn de veiligheidseisen veel strenger geworden voor soortgelijke evenementen.

Een ander obstakel is het maken van een stikstofberekening. "Die is ook helemaal in orde”, laat de voorzitter weten. “De conclusie is dat alles wat op het evenement terrein gebeurt prima is. De aggregaten en de auto's van de bezoekers is de bottleneck, dat stoot het meeste CO2 uit."

"De trekkers stoten weleens dikke zwarte rook uit, dat brengt bij bepaalde mensen een zekere gedachte omhoog." Toch is Esselink van mening dat dit niet zo slecht is voor het milieu als mensen denken. Door het toevoegen van water, bij de diesel, stootten de tractoren dikke rookpluimen uit.

Voorzitter Tom Esselink is trots op wat alle vrijwilligers ook dit jaar weer hebben neergezet. "Wij bouwen dit allemaal op met zo'n tweehonderd mensen. Tijdens de wedstrijddag zijn daar zeker nog zo'n honderd van in touw", laat Esselink weten. "Wij zijn dankbaar dat mensen twee weken vrij nemen om hier bezig te zijn. Zonder vrijwilligers is er gewoon geen Tractorpulling Lochem."

https://www.youtube.com/watch?v=jmJ5C_hl0QE

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met streekomroep REGIO8

Lees ook

Close-up gewone wesp - © Eric Mahieu

Landelijke wespentelling

Veel mensen vinden het verontrustend dat ze zo weinig wespen zien, in onder andere België en het Verenigd Koninkrijk hebben diverse media al melding gemaakt van zorgwekkend lage aantallen wespen. In Nederland is het beeld niet anders, al zal niet iedereen dat zo ervaren. Met de nationale wespentelling hopen natuurorganisaties een beeld te krijgen van de stand en verdeling van de verschillende wespensoorten in Nederland.

JB-RedDevil-2026-08-01-0013

Red Devil Team – passie voor tractorpulling

Het Red Devil Team uit Ruurlo is een enthousiast en gedreven tractorpullingteam dat al jarenlang actief is binnen de NTTO-competitie. Wat begon met een White 2255 in de standaardklasse groeide uit tot de huidige Red Devil, een 4,5 ton Supersport die uitkomt op het hoogste niveau.

7-8-2026 Filmweide Zelhem (5)

FILMWEIDE zorgt voor volle weide en zomerse nostalgie bij whiskystokerij in Zelhem

De FILMWEIDE‑avond bij de whiskystokerij in Zelhem trok vrijdag een opvallend grote belangstelling. Bezoekers genoten massaal van de openluchtvertoning van Mamma Mia, die perfect samenviel met een warme zomeravond en een sfeervol ondergaande zon.

WhatsApp Image 2026-08-08 at 00.06.44

Bökkers trapt zomer festival af in Borculo

Dit weekend is het zomer festival bij Buitencentrum Kerkemeijer in Borculo.

HELGRA10

De Graafschap opent in Helmond: 'Nu gaat het om de knikkers'

Het gaat beginnen voor De Graafschap. Op Sportpark Pluimerskamp in Zelhem werd vrijdag onder toeziend oog van tientallen supporters getraind en voorbereid voor zondagmiddag. De Doetinchemmers trappen dan hun achtste seizoen op rij in de eerste divisie af met een bezoek aan Helmond Sport.

Hengelo Gemeentehuis protest

Bronckhorst na de zomer in gesprek met ministerie over asielopvang

Bronckhorst is een van de nieuwkomers op de lijst van het Ministerie van Justitie en Veiligheid van gemeenten die niet aan de eisen van de spreidingswet voldoen, dit werd dinsdag bekendgemaakt. De gemeente moet volgens de wet 160 asielzoekers opvangen, maar heeft ondanks concrete plannen dit aantal nog niet bereikt.