gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Stichting ontvangt Aaltense lindeboom

20220406_153120-scaled

De gemeente Aalten is verheugd dat de stichting Erfgoed Landfort in Megchelen zich inzet voor de revitalisatie van de eeuwenoude buitenplaats Huis Landfort. Onder leiding van directeur René Dessing hebben vele vaklieden tijdens de afgelopen vijf jaar het huis gerestaureerd, he...

Jeffrey van Londen |  | Aangepast op

De gemeente Aalten is verheugd dat de stichting Erfgoed Landfort in Megchelen zich inzet voor de revitalisatie van de eeuwenoude buitenplaats Huis Landfort. Onder leiding van directeur René Dessing hebben vele vaklieden tijdens de afgelopen vijf jaar het huis gerestaureerd, het park volledig gerenoveerd, het koetshuis herbouwd en de verdwenen moestuin weer aangelegd. Er zijn vele stinzenplanten geplant en dankzij een succesvolle crowdfunding hebben talloze prachtige en rijk bloeiende bomen een plekje in het park gekregen. Talrijke vrijwilligers in verschillende functies dragen enthousiast hun steentje bij aan de instandhouding van dit bijzondere erfgoed in de Achterhoek.

De nabijgelegen oude buitenplaats biedt ook voor inwoners van de gemeente Aalten een mooie plek om te bezoeken en te wandelen. De gemeente Aalten ondersteunt daarom graag het initiatief in buurgemeente Oude IJsselstreek met de schenking van een lindeboom, welke recent geplant is door burgemeester Anton Stapelkamp. De lindeboom is terug te vinden in het wapen van de gemeente Aalten, hiermee staat de schenking symbool voor een vruchtbare samenwerking tussen Huis Landfort en (organisaties in) de gemeente Aalten.

Foto: stichting Erfgoed Landfort

Lees ook

KmK (002)

Angelique Krüger aan vooravond Achterhoekse megaklus

Klussen met Krüger: Zo heet de splinternieuwe reallife-soap van de bekende Gelderse tv-presentator Angelique Krüger.

WIELRENARCHIEF

Wielrenners trotseren opnieuw Baakse klinkers tijdens Hel van Baok

De klinkers in het buitengebied van Baak vormen zondag 23 augustus het decor van de wielerwedstrijd ‘Hel van Baok’. Zo’n negentig wielrenners strijden dan om de winst op een parcours, waarbij vooral de beruchte klinkerstrook op de Vrendenbargsedijk het verschil moet maken. Martin Weijers van Wielervereniging Vierakker Wichmond is blij dat er nog wielerwedstrijden zoals deze worden gereden.

WhatsApp Image 2026-08-20 at 15.34.37

Keijenborgse zorgcentrum staat voor flinke verandering

Zorgcentrum Maria Postel in Keijenborg krijgt een nieuwe toekomst. Remon van Amersfoort, eigenaar van Huize Sonnevanck in Hengelo, gaat de zorglocatie voortzetten nadat de vorige zorginstelling failliet ging. Hij wil van de Maria Postel weer een plek maken die een actieve rol speelt in het dorp en de maatschappij.

WillemienUilen10

Uilen helpen Willemien Weerman door zware periode heen

Adamo zingt C’est ma vie en voor haar klinkt het Franse chanson uit de muziekbox misschien wel als C’est la vie. Ze is ongeneeslijk ziek en heeft dat mede door het tekenen en het schilderen van uilen een plek gegeven. Willemien Weerman exposeert vanaf zaterdag met haar ‘uilen’ in haar woonplaats Hengelo.

Schermafbeelding 2026-08-19 081346

Landelijk startschot voor Makelaar Van Essen-borden in Vierakker

Maandagavond 17 augustus is in Vierakker het landelijke startschot gegeven voor de zogenoemde Makelaar Van Essen-borden. Met deze actie willen boeren zichtbaar maken wat de gevolgen van het voorgestelde stikstofbeleid zal zijn, namelijk uitverkoop van het platteland. Er waren ongeveer 800 boeren en sympathisanten bijeen om gezamenlijk een duidelijk en vreedzaam signaal af te geven.

Steenderen0

Inwoners Steenderen mogen meedenken over nieuwe woonwijk

Inwoners van Steenderen kunnen tijdens een participatiebijeenkomst meedenken met een nieuwe buurt voor hun dorp. De bijeenkomst vindt op 3 september plaats op de bouwlocatie aan de Bronkhorsterweg.