gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Sport verbindt tijdens het Sportfeest Oude IJsselstreek 2025

JMO-20250625-SportgalaSportIDUlft-SF00867A-002.jpg

Op woensdagavond 25 juni stond de POP-zaal van het DRU Industriepark volledig in het teken van sport en verbondenheid tijdens het Sportfeest Oude IJsselstreek 2025. Sportliefhebbers uit de hele gemeente kwamen samen voor een avond vol inspiratie, ontmoeting en waardering.

Yvonne Hofman |  | Aangepast op

Op woensdagavond 25 juni stond de POP-zaal van het DRU Industriepark volledig in het teken van sport en verbondenheid tijdens het Sportfeest Oude IJsselstreek 2025. Sportliefhebbers uit de hele gemeente kwamen samen voor een avond vol inspiratie, ontmoeting en waardering.

Tijdens het programma vonden er drie tafelgesprekken plaats over de kracht van sport in kleine kernen. Topsporters Loris Leneman en Naomi Richardson deelden hun persoonlijke verhaal, samen met Naomi’s trainster Wencke Mengers, die vertelde over talentontwikkeling en begeleiding.

Ook SV Wisch liet zien hoe een vereniging zich toekomstbestendig kan ontwikkelen, verbinding zoekt in het dorp en vrijwilligers weet te betrekken. Een inspirerend voorbeeld uit de regio.

De avond bood daarnaast een afwisselend programma met spectaculaire optredens. Gymvereniging VGV verzorgde een prachtig dansoptreden, Iris Jasper verraste met een indrukwekkende Lollie-act en voormalig topturnster Renske Endel bracht een indrukwekkende show.

Het hoogtepunt van de avond was de uitreiking van de Sportpromotieprijs 2024. Het initiatief Voetjesbal uit Varsseveld mocht deze bijzondere prijs in ontvangst nemen uit handen van wethouder Ria Ankersmit, inclusief een geldbedrag van € 1.000,- voor verdere ontwikkeling.

Voetjesbal laat jonge kinderen van 2 tot 6 jaar op een speelse manier kennismaken met sport en beweging. De jury prees het initiatief als “laagdrempelig, inspirerend en toekomstgericht.” Wethouder Ria Ankersmit zei hierover: “Het Sportfeest, hulde aan de sport, laat zien hoe krachtig sport is als verbindende factor voor onze inwoners. Ik ben trots op alle organisaties, verenigingen en vrijwilligers die dit mogelijk hebben gemaakt."

Het Sportfeest werd afgesloten met een gezellige borrel, waar bezoekers, verenigingen en betrokkenen met elkaar in gesprek gingen. De organisatie kijkt terug op een geslaagde avond, waarin duidelijk werd: sport verbindt.

Lees ook

aw4d - schoenen op simonsplein - foto rtv ideaal.png

Achterhoekse Wandeldagen 2026 | 20e editie van start

De Achterhoekse Wandeldagen zijn vanmorgen om 6:30 uur van start gegaan. De wandelaars van de verschillende afstanden starten op verschillende tijden. Zo mocht als eerste de 40 kilometer lopers vertrekken. De 30 kilometer start tussen 7:00 uur en 9:00, de 20 kilometer tussen 8:00 uur en 9.30 uur en de 12 kilometer start tussen 10:00 uur en 10:30 uur.

DSC02388.jpg

Organisatie Dwars deur Zelhem zet in op volgende editie: 'De eerste ideeën borrelen al weer op'

Ruim 800 deelnemers fietsten vrijdagavond tijdens Dwars deur Zelhem door winkels, autogarages, fabriekshallen en koeienstallen. Zelhemmers kregen op een sportieve manier een uniek kijkje achter de schermen bij bedrijven, waar je normaal gesproken niet zomaar naar binnen loopt.

Mattijs van den Berg (002).JPG

Zonder vrijwilligers geen vereniging

Sport-ID organiseert themabijeenkomst voor sportverenigingen

Vrijwilligers vormen het fundament van iedere sportvereniging. Toch worstelen veel verenigingen met het vinden en behouden van voldoende enthousiaste vrijwilligers. Om sportverenigingen hierbij te ondersteunen, organiseert Sport-ID samen met Start2Create eind mei en begin juni een tweedelige themabijeenkomst rond het werven, waarderen en behouden van vrijwilligers.

WhatsApp Image 2026-05-11 at 15.22.25.jpeg

VV Vorden neemt vernieuwde sportaccommodatie in gebruik, maar kijkt alweer vooruit

De vernieuwde sportaccommodatie van VV Vorden is afgelopen zaterdag feestelijk in gebruik genomen. Met een feestelijk openingsmoment werd het zogenaamde ‘Masterplan B’ afgerond, tot vreugde van voorzitter Jarno Messing. Volgens hem zit er echter nog wel meer in het vat.

WhatsApp Image 2026-05-09 at 18.53.56 (1).jpeg

Fancy Fair voor schoolbouw op Karimunjawa

In oktober, tijdens een rondreis op Java, kwam Jeffrey Tamosowa terecht op een klein eiland vlak boven Java. Het voelde daar alsof de tijd vijftig jaar had stilgestaan: puur, rustig en nog nauwelijks ontwikkeld.

Grootouders.jpg

Gezellige en drukbezochte groene markt in Gorssel

Zaterdag 9 mei stond Gorssel volop in het teken van duurzaamheid, ontmoeting en inspiratie tijdens de groene markt rondom de protestantse kerk aan de Hoofdstraat. Het was de hele dag gezellig druk bij het evenement, dat werd georganiseerd door de stichting Grootouders voor het Klimaat.