gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Samenwerkingsafspraken voor goede huisvesting in Lochem

gemeentehuis-lochem

Woningcorporaties IJsseldal Wonen en Viverion, huurdersverenigingen IJsseldal en De Berkelstreek en de gemeente hebben voor de komende 4 jaar samenwerkingsafspraken gemaakt. Afspraken over hoe zij goede huisvesting in een fijne leefomgeving voor sociale huurders kunnen realise...

Jeffrey van Londen |  | Aangepast op

Woningcorporaties IJsseldal Wonen en Viverion, huurdersverenigingen IJsseldal en De Berkelstreek en de gemeente hebben voor de komende 4 jaar samenwerkingsafspraken gemaakt. Afspraken over hoe zij goede huisvesting in een fijne leefomgeving voor sociale huurders kunnen realiseren. Per jaar spreken zij af wat er concreet uitgevoerd wordt. De afspraken gaan over beschikbaarheid van woningen, de betaalbaarheid, duurzaamheid, wonen en zorg en ook over de leefomgeving.

Een belangrijke afspraak is dat de woningcorporaties tot en met 2030 260 sociale huurwoningen gaan bouwen. Onderdeel daarvan is de nieuwbouw op de woningbouwlocatie Detmerskazerne in Eefde en de locatie Zuiderbleek in Lochem. Het komend jaar gaan gemeente en corporaties samen op zoek naar nieuwe locaties om de overige woningen te realiseren. Nieuwe locaties zal de gemeente aan de woningcorporaties aanbieden tegen sociale grondprijzen. Daardoor krijgen zij meer financiële ruimte voor nieuwbouw, verduurzaming en woningverbetering.

Het verduurzamen van de woningen blijft de aandacht houden. IJsseldal Wonen en Viverion werken onverminderd door met het energiezuiniger maken van woningen. Zij beginnen met de woningen met de slechtste energielabels. Daarnaast staat het benutten van zonne-energie op de agenda. IJsseldal Wonen start in de loop van 2023 met het aanbieden van zonnepanelen aan huurders. Het plan is om jaarlijks zo’n 100 woningen in Lochem te voorzien van zonnepanelen. Daarnaast wordt de samenwerking met LochemEnergie voortgezet. Viverion gaat in 2023 zonnepanelen van LochemEnergie inzetten bij de stroomvoorziening van algemene ruimten in de eigen wooncomplexen.

© Foto: RTV Ideaal

Lees ook

WIELRENARCHIEF

Wielrenners trotseren opnieuw Baakse klinkers tijdens Hel van Baok

De klinkers in het buitengebied van Baak vormen zondag 23 augustus het decor van de wielerwedstrijd ‘Hel van Baok’. Zo’n negentig wielrenners strijden dan om de winst op een parcours, waarbij vooral de beruchte klinkerstrook op de Vrendenbargsedijk het verschil moet maken. Martin Weijers van Wielervereniging Vierakker Wichmond is blij dat er nog wielerwedstrijden zoals deze worden gereden.

WhatsApp Image 2026-08-20 at 15.34.37

Keijenborgse zorgcentrum staat voor flinke verandering

Zorgcentrum Maria Postel in Keijenborg krijgt een nieuwe toekomst. Remon van Amersfoort, eigenaar van Huize Sonnevanck in Hengelo, gaat de zorglocatie voortzetten nadat de vorige zorginstelling failliet ging. Hij wil van de Maria Postel weer een plek maken die een actieve rol speelt in het dorp en de maatschappij.

WillemienUilen10

Uilen helpen Willemien Weerman door zware periode heen

Adamo zingt C’est ma vie en voor haar klinkt het Franse chanson uit de muziekbox misschien wel als C’est la vie. Ze is ongeneeslijk ziek en heeft dat mede door het tekenen en het schilderen van uilen een plek gegeven. Willemien Weerman exposeert vanaf zaterdag met haar ‘uilen’ in haar woonplaats Hengelo.

Schermafbeelding 2026-08-19 081346

Landelijk startschot voor Makelaar Van Essen-borden in Vierakker

Maandagavond 17 augustus is in Vierakker het landelijke startschot gegeven voor de zogenoemde Makelaar Van Essen-borden. Met deze actie willen boeren zichtbaar maken wat de gevolgen van het voorgestelde stikstofbeleid zal zijn, namelijk uitverkoop van het platteland. Er waren ongeveer 800 boeren en sympathisanten bijeen om gezamenlijk een duidelijk en vreedzaam signaal af te geven.

Steenderen0

Inwoners Steenderen mogen meedenken over nieuwe woonwijk

Inwoners van Steenderen kunnen tijdens een participatiebijeenkomst meedenken met een nieuwe buurt voor hun dorp. De bijeenkomst vindt op 3 september plaats op de bouwlocatie aan de Bronkhorsterweg.

d7b811b3-2368-3954-b558-e1383eb18593

Ook 'vriend' die Lisanne doodstak in hoger beroep

De 26-jarige man uit Ulft, die twee jaar geleden de toen 23-jarige Lisanne doodstak in haar huis in Hoog-Keppel, vecht zijn straf aan. De man werd in juli veroordeeld tot TBS met dwangverpleging maar gaat in beroep tegen deze straf. Eerder ging het Openbaar Ministerie ook al in hoger beroep.