gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Politie pakt fietsers in de binnenstad van Doetinchem aan

Fietsers en bromfietsers zorgen voor onveilige situaties in de binnenstad van Doetinchem, wat reden is voor de politie om extra in te zetten op handhaving. Woensdag werden in korte tijd twaalf fietsers bekeurd die ondanks een verbod over het Simonsplein fietsten.

Tim Rondeel |  | Aangepast op

Fietsers en bromfietsers zorgen voor onveilige situaties in de binnenstad van Doetinchem, wat reden is voor de politie om extra in te zetten op handhaving. Woensdag werden in korte tijd twaalf fietsers bekeurd die ondanks een verbod over het Simonsplein fietsten.

Fietsers zijn voor 12.00 uur en na 17.30 uur 'te gast' in de Doetinchemse binnenstad, maar in de middag is het verboden om in het centrum te fietsen. Toch constateert de politie dat er veel overtreders zijn. “Ze lezen de borden gewoon niet, want het staat duidelijk aangeven”, zegt wijkagent Chantal Gerritsen, die woensdag aanwezig was bij de controle. Er werd een uur lang gecontroleerd op het Simonsplein, twaalf fietsers kregen een boete van zestig euro. “Het is natuurlijk vervelend dat je een boete krijgt, maar het zorgt gewoon voor onveilige situaties”, aldus Gerritsen.

De politie gaat de komende tijd vaker controleren in de binnenstad. Gerritsen hoopt dat er in de zomermaanden, als het drukker wordt, daardoor minder wordt gefietst in het centrum. “Met name in de zomer als de terrassen open zijn zorgt het voor gevaarlijke situaties met spelende kinderen en horecapersoneel”, aldus de wijkagent. “Mensen moeten zich er bewust van worden dat het niet kan, het zorgt voor onprettige en onveilige situaties. Daar gaan we dus zeker vaker tegen optreden.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met streekomroep REGIO8.

© Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

Pages-5-attachment2_VBBox-1920w.jpg

Inzameling Voedselbank Doetinchem bij Jumbo Hollak in Zelhem

Voedselbank Doetinchem, met uitgiftepunten in Zelhem en Doetinchem houdt in samenwerking met Jumbo Hollak in Zelhem een winkelactie.

DSC04060.jpg

Oosterwijkse Pinksterfeesten 2026

Dit weekend was er weer een groot feest en een mooi evenement in Zelhem. De Oosterwijkse Pinksterfeesten zijn ieder jaar weer publiekstrekker met als hoogtepunt de grote trekkertrek wedstrijden op de zondag.

Verkeersbord wegafsluting.jpeg

Gemeente Lochem start herinrichting Ampsenseweg: 'Ook verkeersveiligheid verbeteren'

De gemeente Lochem start vanaf volgende week aan de herinrichting van de Ampsenseweg in Lochem. De weg wordt in delen afgesloten.

Ole Bekker en Martin Bouwmeester (002).jpg

Nieuwe 24/7 AED bij SV Halle

Halle is sinds deze week een 24/7 toegankelijke AED rijker. Bij SV Halle is een nieuwe AED geplaatst die inmiddels is aangemeld bij HartslagNu en dag en nacht beschikbaar is voor sporters, bezoekers én inwoners van Halle en omgeving.

Inspiratiemiddag-MoreGorssel-200526-318 (002).jpg

Nieuwe onderwijsbrochures voor Lochem en Zutphen feestelijk gelanceerd

In Museum MORE vond op woensdag 20 mei de Inspiratiemiddag voor Zutphen en Lochem plaats. Tijdens deze bijeenkomst voor onderwijsprofessionals werd het aanbod van Brede School Lochem en het Onderwijs Keuzemenu Zutphen 2026–2027 met twee nieuwe brochures feestelijk gelanceerd.

3M3A7742_Marijt Helmink_(c)Anne van Zantwijk MedRes2.jpg

Amphion: Een veelzijdig en verrassend nieuw theaterseizoen

Met een bomvol en verrassend programma presenteert Amphion in Doetinchem deze week het nieuwe theaterseizoen 2026/2027. Programmeur Marijt Helmink belooft een jaar waarin iedereen iets vindt dat raakt. “Ik ga mijn tweede seizoen in bij Amphion, en werk al zo’n vijftien jaar als programmeur. Juist die ervaring helpt om steeds beter aan te voelen wat ons publiek wil zien.”