gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Nieuwe 24/7 AED bij SV Halle

Ole Bekker en Martin Bouwmeester (002)
© Foto: Martin Bouwmeester

Halle is sinds deze week een 24/7 toegankelijke AED rijker. Bij SV Halle is een nieuwe AED geplaatst die inmiddels is aangemeld bij HartslagNu en dag en nacht beschikbaar is voor sporters, bezoekers én inwoners van Halle en omgeving.

 | Aangepast op

In Halle was al een openbaar toegankelijke AED aanwezig in de dorpskern. Met de komst van deze AED bij de sportvereniging wordt het bestaande netwerk verder versterkt. Juist op een plek waar veel mensen samenkomen en sporten ontstond de wens om ook op het vernieuwde sportcomplex direct een AED beschikbaar te hebben wanneer iedere seconde telt. Ook met het oog op de komst van de basisschool in de nabijheid.

“Het is mooi dat er in de dorpskern van Halle al een AED aanwezig was,” vertelt Ole Bekker, voorzitter van SV Halle. “Tegelijkertijd vonden wij het belangrijk dat er ook op het sportcomplex snel gehandeld kan worden als dat nodig is. Zeker op een plek waar veel mensen samenkomen, sporten en bewegen.”

De nieuwe AED is gerealiseerd in samenwerking met Martin Bouwmeester van Hart voor de Achterhoek. Bouwmeester, werkzaam op de ambulance, benadrukt dat de plaatsing van een AED een belangrijke stap is, maar dat een goed werkend netwerk méér vraagt dan alleen een AED ophangen.

“Een AED ophangen alleen is niet genoeg,” aldus Bouwmeester. “Een goed werkend netwerk draait ook om mensen die weten wat ze moeten doen wanneer iemand een hartstilstand krijgt én die beschikbaar zijn om via HartslagNu opgeroepen te worden. Hoe werkt een AED? Wat gebeurt er als je een HartslagNu-oproep ontvangt? En hoe kun je zelf iets betekenen als burgerhulpverlener? Dat zijn vragen waar veel mensen mee rondlopen.”

Om die reden willen SV Halle en Hart voor de Achterhoek de komende periode samen inzetten op verdere bewustwording rondom reanimatie, burgerhulpverlening en HartslagNu. Binnenkort wordt hiervoor een laagdrempelige informatieavond georganiseerd waarvoor alle inwoners van Halle en andere geïnteresseerden uit de omgeving welkom zijn.

Tijdens deze avond wordt onder andere uitleg gegeven over het gebruik van de AED, hoe een burgerhulpverleningsoproep via HartslagNu verloopt en hoe inwoners zich kunnen aanmelden als burgerhulpverlener. Daarnaast wordt gekeken naar mogelijkheden om inwoners die nog niet kunnen reanimeren op te leiden, zodat het netwerk van burgerhulpverleners in Halle verder kan groeien.

“Juist de combinatie van beschikbare AED’s én inwoners die adequaat kunnen handelen maakt een dorp echt hartveilig. De bestaande AED in het dorp en deze nieuwe locatie bij SV Halle versterken elkaar daarin. Hoe meer mensen weten wat ze moeten doen, hoe groter de kans dat er snel gehandeld kan worden,” aldus Bouwmeester

Iedereen die benieuwd is hoe een AED werkt, wat een HartslagNu-oproep inhoudt of hoe je zelf iets kunt betekenen bij een hartstilstand, is straks van harte welkom tijdens de informatieavond. Meer informatie hierover volgt binnenkort.

Lees ook

3917-uitgesneden

Erik Groters maakt geen deel uit van nieuw college Aalten

Wethouder Erik Groters zal geen deel uitmaken van het nieuwe college van burgemeester en wethouders voor de periode 2026-2030. Hij heeft besloten zijn bestuurlijke loopbaan bij de gemeente Aalten na afloop van de huidige collegeperiode niet voort te zetten.

Motorvierdaagse10

Ruim zestig motorrijders van start tijdens Achterhoekse motorvierdaagse

Nu de avondvierdaagses in de regio erop zitten, is het de beurt aan de motorrijders. Dinsdagavond trapten vier motorverenigingen uit de regio in Vorden de motorvierdaagse af. Tijdens dit evenement rijden deelnemers dagelijks een tocht van honderd kilometer. De tocht begon bij het clubgebouw van de 'Graafschaprijders' in Vorden.

bal de graafschap

De Graafschap start competitie in Helmond: Jong AZ eerste tegenstander in Doetinchem

De Graafschap speelt op zondag 9 augustus in Helmond de eerste wedstrijd van het achtste seizoen op rij in de eerste divisie. De eerste thuiswedstrijd is op maandagavond 17 augustus tegen Jong AZ. De KNVB heeft woensdagochtend het concept competitieprogramma bekendgemaakt.

WhatsApp Image 2026-06-07 at 19.10.51

RTV Ideaal op Reurpop

RTV Ideaal was dit jaar opnieuw aanwezig op Reurpop met een volledig ingerichte containerstudio en een uitgebreid team van verslaggevers, technici en foto en videomakers.

WhatsApp Image 2026-06-09 at 10.56.23

Een nieuwkomer, een terugkomer en twee blijvers in nieuwe college Lochem, meerderheid vrouw

GemeenteBelangen, PRO en de VVD zijn eruit over wat er de komende jaren in de gemeente Lochem moet gebeuren. Het coalitieakkoord is op hoofdlijnen en bevat vooral veel doelen. Om de ambities waar te kunnen maken schuiven de partijen als wethouders een nieuwkomer, een terugkeerder en twee blijvers naar voren. Opvallend: De vrouwen zijn hier wél in de meerderheid.

Heavensride Vorden

Vordense fietstocht om dierbaren te herdenken: 'Je sleept elkaar erdoorheen'

Waar veel fietstochten voor het goede doel vooral draaien om sportieve prestaties en het inzamelen van geld, staat bij de Vordense Heavensride iets anders centraal. Over ongeveer twee weken starten bijna tweehonderd fietsers aan de vijfde editie, met afstanden tot driehonderd kilometer. Zij doen dat niet alleen voor het goede doel, maar ook om overleden dierbaren te herdenken.