gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Oproep aan inwoners om goede plekken te melden voor openbare laadpalen

Laadpalen.jpg

In Bronckhorst komen steeds meer laadpalen voor elektrische auto’s. Inwoners en ondernemers openbare laadpalen aanvragen voor in hun buurt (binnen 200 meter van hun woning of bedrijf), als zij een elektrische auto hebben maar geen eigen oprit. Hier kunnen zijzelf en buurtbewon...

Yvonne Hofman |  | Aangepast op

In Bronckhorst komen steeds meer laadpalen voor elektrische auto’s. Inwoners en ondernemers openbare laadpalen aanvragen voor in hun buurt (binnen 200 meter van hun woning of bedrijf), als zij een elektrische auto hebben maar geen eigen oprit. Hier kunnen zijzelf en buurtbewoners dan gebruik van maken.

Daarnaast plaatst de gemeente jaarlijks 13 openbare laadpalen. Hiervoor roept de gemeente inwoners op locaties in de openbare ruimte aan te melden. Zo krijgt de gemeente inzicht in waar de vraag naar laadpalen in Bronckhorst het grootst is. Er gelden enkele voorwaarden. Bronckhorst plaatst de palen graag op openbare plekken waar veel recreanten/toeristen komen en/of op openbare parkeerplaatsen in wijken die druk bezocht zijn en waar in de toekomst naar verwachting steeds meer elektrische auto’s zullen parkeren.

Wie een plek kent waar volgens hem/haar een laadpaal moet komen, kan dat laten weten via de website van de gemeente Bronckhorst. Dat kan tot en met 28 februari.

© Foto: gemeente Bronckhorst

Lees ook

684902475_3086856291521842_7651460260547297555_n (002).jpg

560 kilometer voor het goede doel

Stanislav Suddia voltooit 11-daagse ‘Run van Dankbaarheid’

Na elf intensieve dagen is op woensdag de indrukwekkende ‘Run van Dankbaarheid’ van Stanislav Suddia officieel tot een einde gekomen. De finish vond plaats in Maastricht, waar Stanislav en zijn team warm werden ontvangen door de collega’s. Het markeerde het slotstuk van een uitzonderlijke prestatie: 560 kilometer hardlopen in 11 dagen, dwars door Nederland.

IMG_20260501_120509 (002).jpg

Haar doneren voor derde keer aan goed doel

Marieke, 24 jaar en student Archeologie, heeft voor de derde keer haar lange haar gedoneerd aan stichting Haarwensen die haarwerken maakt voor kinderen t/m 18 jaar die (gedeeltelijk) kaal zijn door een medische behandeling of andere oorzaak. Daarmee wil ze iets betekenen voor deze jonge mensen. De eerste keer dat ze haar lange haar doneerde was ze 10 jaar oud.

Foto-van-bord-bij-balie-vooraf-reserveren-of-inloopafspraak-maken__FocusFillWyIwLjAwIiwiMC4wMCIsNjQwLDQwMF0.jpg

Bezoek op afspraak en vooraf stukken reserveren bij ECAL

Vanaf 6 mei start het Erfgoedcentrum Achterhoek en Liemers bij wijze van proef met twee extra werkwijzen voor de studiezaal. Bezoekers kunnen voortaan een inloopsafspraak maken. Ook brengen ze graag onder de aandacht dat het inmiddels mogelijk is om vooraf stukken te reserveren, zodat deze bij bezoek klaarliggen.

PoelierLochemBrand20.jpg

Lochemse poelier opent noodwinkel na verwoestende brand: 'We moeten wel door'

Voor Jeroen Hoffman, eigenaar van Poelier 't Vöske uit Lochem, gaat 20 april de boeken in als een zwarte dag als ondernemer. Zijn zaak raakte flink beschadigd door een hevige brand. Om zijn klanten niet teleur te stellen, schakelt de eigenaar snel door. Donderdag werd een tijdelijke noodwinkel geopend.

bliksem1.jpeg

Code geel zaterdag van kracht in de Achterhoek: stevig onweer verwacht

Het KNMI heeft voor zaterdag code geel afgeven voor de Achterhoek vanwege stevige regen- en onweersbuien. De weerswaarschuwing geldt tussen 17.00 en 22.00 uur.

JB-promotie-2026-04-29-0007.JPG

Landelyk Lochem legt geschiedenis vast tijdens stadswandeling

Landelyk Lochem maakte tijdens een stadswandeling door Lochem een korte promotievideo, waarbij gids Herman Priester de deelnemers meenam langs markante plekken in de stad. Na een oproep op sociale media konden belangstellenden zich aanmelden om mee te wandelen en zo meer te horen over de rijke geschiedenis van Lochem.