gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Opening ‘Wandelroute van Amsterdam tot Zieuwent’

amsterdam-zieuwent-wandelen-van-a-tot-z

Woensdag vond de officiële opening plaats van de wandelroute van Amsterdam tot Zieuwent. Dit gebeurde bij horecagelegenheid Het Witte Paard in Zieuwent door wethouder Jos Hoenderboom van de gemeente Oost Gelre samen met Jos Kolkman van Zieuwents Belang. Zo'n 7 jaar geleden ont...

Redactie RTV Ideaal |  | Aangepast op

Woensdag vond de officiële opening plaats van de wandelroute van Amsterdam tot Zieuwent. Dit gebeurde bij horecagelegenheid Het Witte Paard in Zieuwent door wethouder Jos Hoenderboom van de gemeente Oost Gelre samen met Jos Kolkman van Zieuwents Belang. Zo'n 7 jaar geleden ontstonden de eerste ideeën voor een wandelroute. Dat idee werd van harte geadopteerd door Zieuwents Belang. Een speciale Werkgroep Van A tot Z werd in het leven geroepen.

De wandelroute van Amsterdam tot Zieuwent loopt met zo’n 250 kilometer door het hart van Nederland. Je loopt vanaf Amsterdam met haar rijke 17e -eeuwse historie via Muiden en de waterlinie letterlijk het ‘nieuwe’ Flevolandschap in. Hier beleef je het verhaal hoe Nederlanders hun eigen land en natuur creëren. Over de zandverstuivingen, in het kreupelhout, de dikke bossen en langs heidevelden maak je kennis met de Veluwse Big five. Vervolgens wandel je via de verhalen rond de bevrijding van Nederland en romeinse nederzettingen het coulisselandschap in. Weilanden, houtwallen, kabbelende beekjes, bossen en kastelen; je bent in de Achterhoek waar mensen nog echt tijd hebben voor elkaar.

De wandelroute Amsterdam tot Zieuwent is een ode aan de Nederlandse cultuur en natuur. De route bestaat uit 12 (digitale) etappes, variërend van 15 tot 25 kilometer. De route start bij de Vondelkerk in Amsterdam, en eindigt zo’n 250 kilometer verder in Zieuwent. Je kunt deze trajecten wandelen via de uitgezette langeafstandsroutes & knooppunten, een downloadbare PDF of GPX (wandelenvanAtotZ.nl) óf met de gratis RoutAbel-app, die je navigeert en onderweg bijzondere verhalen vertelt.

© Foto: RTV Ideaal

Lees ook

MIVA Collecte 2026 (002)

MIVA collecte in alle katholieke kerken

Als elke minuut telt, kan een ambulance het verschil betekenen tussen leven en dood. Op de eilanden in het Victoriameer in Tanzania sterven onnodig veel mensen door gebrek aan vervoer. Daarom staat de jaarlijkse MIVA-kerkcollecte in heel Nederland in het teken van een ambulanceboot voor arts Athuman. Daarmee kunnen zwangere vrouwen, zieke kinderen en andere kwetsbare patiënten sneller levensreddende zorg krijgen.

JB-WelzijnLochem-2026-07-24-0055

Zomertoer in Laren trekt jong en oud

Laren stond op 24 juli in het teken van de Zomertoer van Welzijn Lochem. In Kulturhus ’t Kruispunt werden bezoekers vanaf 11.00 uur ontvangen met koffie en thee, waarna om 12.00 uur een gezamenlijke lunch volgde, verzorgd door Kulturhus Het Kruuspunt. Ruim dertig oudere deelnemers schoven aan voor een gezellige maaltijd vol ontmoeting en samenzijn.

BertSchieven0

Oorlogshistoricus Schieven over Zelhemse vliegtuigbom: ‘Heeft me echt verbaasd’

De Britse 500-ponder die bij het archeologische onderzoek bij het Witte Paard in Zelhem uit de grond kwam is donderdag tot ontploffing gebracht. Amateur-oorlogshistoricus Bert Schieven hield alles sinds de vondst van de vliegtuigbom nauwlettend in de gaten. Hij kan de bom exact dateren.

OmroepGLDZwembad

Lochem bouwt twee nieuwe buitenzwembaden

Nog één zomer kunnen inwoners hun vertrouwde baantjes trekken in de buitenbaden van Gorssel en Almen. Daarna maken ze plaats voor bouwvakkers en grote kranen. Beide zwembaden worden volledig vernieuwd. Deze week konden inwoners tijdens verschillende bijeenkomsten horen hoe die werkzaamheden eruit gaan zien.

SchipRijn

Sluizen bij Eefde dicht vanwege droogte: ook onttrekkingsverbod

Het sluizencomplex bij Eefde mag vanaf zaterdagmiddag niet meer gebruikt worden door scheepvaart. Vanwege de aanhoudende droogte is er voorlopig geen scheepvaart toegestaan op het Twentekanaal.

Build For Gambia 2026 (002)

Studenten Graafschap College zetten zich in voor bouwprojecten in Gambia

Zestien studenten en drie docenten van het Graafschap College uit Doetinchem reizen dit najaar naar Gambia om daar scholen op te knappen en kinderen een betere leeromgeving te geven. Om deze bijzondere reis en de werkzaamheden mogelijk te maken, is de projectgroep nog op zoek naar bedrijven en particulieren die het initiatief financieel willen ondersteunen.