gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Ook in de Achterhoek moeten mensen voorbereid zijn op oorlog

oorlogMart22

Op meerdere plekken in de wereld is het oorlog en sinds een hele lange tijd is de dreiging richting Nederland erg groot. Door de ontwikkelingen in Oost-Europa en het Midden-Oosten ontstaan er grote zorgen bij wereldleiders en ook bij oud-commandant en Achterhoeker Mart de Krui...

Viggo Zweverink |  | Aangepast op

Op meerdere plekken in de wereld is het oorlog en sinds een hele lange tijd is de dreiging richting Nederland erg groot. Door de ontwikkelingen in Oost-Europa en het Midden-Oosten ontstaan er grote zorgen bij wereldleiders en ook bij oud-commandant en Achterhoeker Mart de Kruif. Hij vindt dat de Nederlanders de dreigingen zeer serieus moeten nemen.

“Het is ook serieus, als je vier uur naar Griekenland vliegt is er niks aan de hand. Maar als je twee uur naar het oosten vliegt zit je midden in Kiev. Dan zit je in een oorlog waar meer dan een miljoen mensen gewond, gedood of vermist zijn”, laat de oud-commandant weten.

Waar Achterhoekers volgens De Kruif momenteel het meeste rekening mee moeten houden is dat ten tijde van oorlog dingen die als normaal worden beschouwt, niet meer zo normaal zijn. “Gas, water, licht, stroom, verkeerslichten en de pinpas die niet meer werkt. Dat zijn allemaal dingen die in een cyberoorlog gehackt worden. Dan kan je een paar dagen niks, als je daar op voorbereid bent dan kom je veel verder.”

Door de dreigingen in de wereld en de woorden van NAVO topman Mark Rutte, waarin hij zegt dat mensen zich mentaal moeten voorbereiden op oorlog, groeit ook de drukte bij zogenoemde prepshops. Bij deze winkels kan ieder zich met verschillende overlevingsmiddelen voorbereiden op oorlog. Volgens De Kruif is dit echter wat overdreven.

“Ga niet naar een aparte prepshop, denk eens na wat je nodig hebt. Een beetje stroom, wat water en voedsel is meer dan genoeg. Als je wel bij een prepshop haalt, haal dan niet voor jezelf maar dat je ook wat voor je buren wat overhebt”, laat De Kruif weten. “Rutte zegt voornamelijk ook dat je er niet vanuit moet gaan dat de overheid je direct kan helpen.”

Mochten er mensen toch dingen flink in gaan slaan dan denkt de Kruif dat mensen in de Achterhoek wat sneller naar elkaar om zullen kijken om te helpen. “Wij zitten in de Achterhoek beter dan in het westen, wij kennen elkaar beter en zullen elkaar sneller helpen. Dat is echt Naoberschap, als het tegen zit elkaar ook helpen.”

https://www.youtube.com/watch?v=kDe_Ddc-Udg

Lees ook

Close-up gewone wesp - © Eric Mahieu

Landelijke wespentelling

Veel mensen vinden het verontrustend dat ze zo weinig wespen zien, in onder andere België en het Verenigd Koninkrijk hebben diverse media al melding gemaakt van zorgwekkend lage aantallen wespen. In Nederland is het beeld niet anders, al zal niet iedereen dat zo ervaren. Met de nationale wespentelling hopen natuurorganisaties een beeld te krijgen van de stand en verdeling van de verschillende wespensoorten in Nederland.

JB-RedDevil-2026-08-01-0013

Red Devil Team – passie voor tractorpulling

Het Red Devil Team uit Ruurlo is een enthousiast en gedreven tractorpullingteam dat al jarenlang actief is binnen de NTTO-competitie. Wat begon met een White 2255 in de standaardklasse groeide uit tot de huidige Red Devil, een 4,5 ton Supersport die uitkomt op het hoogste niveau.

7-8-2026 Filmweide Zelhem (5)

FILMWEIDE zorgt voor volle weide en zomerse nostalgie bij whiskystokerij in Zelhem

De FILMWEIDE‑avond bij de whiskystokerij in Zelhem trok vrijdag een opvallend grote belangstelling. Bezoekers genoten massaal van de openluchtvertoning van Mamma Mia, die perfect samenviel met een warme zomeravond en een sfeervol ondergaande zon.

WhatsApp Image 2026-08-08 at 00.06.44

Bökkers trapt zomer festival af in Borculo

Dit weekend is het zomer festival bij Buitencentrum Kerkemeijer in Borculo.

HELGRA10

De Graafschap opent in Helmond: 'Nu gaat het om de knikkers'

Het gaat beginnen voor De Graafschap. Op Sportpark Pluimerskamp in Zelhem werd vrijdag onder toeziend oog van tientallen supporters getraind en voorbereid voor zondagmiddag. De Doetinchemmers trappen dan hun achtste seizoen op rij in de eerste divisie af met een bezoek aan Helmond Sport.

Hengelo Gemeentehuis protest

Bronckhorst na de zomer in gesprek met ministerie over asielopvang

Bronckhorst is een van de nieuwkomers op de lijst van het Ministerie van Justitie en Veiligheid van gemeenten die niet aan de eisen van de spreidingswet voldoen, dit werd dinsdag bekendgemaakt. De gemeente moet volgens de wet 160 asielzoekers opvangen, maar heeft ondanks concrete plannen dit aantal nog niet bereikt.