gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Nieuwenhuis ondanks breuk in vinger in strijd met wereldtop

In de modder van het Belgische Gavere heeft de Zelhemse veldrijder Joris Nieuwenhuis dinsdag tijdens de Wereldbeker hoge ogen gegooid. De Achterhoeker eindigde mét een gebroken vinger op een vierde plek, na een felle strijd met de Brit Tom Pidcock. Eerder deze maand won Nieuwe...

Viggo Zweverink |  | Aangepast op

In de modder van het Belgische Gavere heeft de Zelhemse veldrijder Joris Nieuwenhuis dinsdag tijdens de Wereldbeker hoge ogen gegooid. De Achterhoeker eindigde mét een gebroken vinger op een vierde plek, na een felle strijd met de Brit Tom Pidcock. Eerder deze maand won Nieuwenhuis in het Italiaanse Val di Sole zijn eerste wedstrijd in de wereldbeker.

"Ik kijk met een goed gevoel terug op de Gavere, ik reed er nooit echt goed", aldus Nieuwhuis een dag na de modderige strijd. "Vooraf was ik huiverig door rugproblemen die ik heb gehad, maar ik voelde mij dit keer vanaf het begin goed." De Zelhemmer reed, na een goede start, een lange tijd op de derde plek. Ondanks de zware ondergrond lag de snelheid van de Achterhoeker hoog en lukte het een lange tijd een podiumplek vast te houden. Pidcock wist na een lange inhaalrace Nieuwenhuis alsnog te bereiken in het zicht van de finish. "De laatste vijfhonderd meter voelde ik dat ik een lekke band had", zegt Nieuwenhuis.

Opvallend is dat Nieuwenhuis de race uitreed met een scheurtje in zijn vinger, nadat hij met zijn hand tegen een paal aan was gekomen. "Mijn vinger is nog wel dik, als ik een verkeerde beweging maak doet het pijn", aldus Nieuwenhuis. Ondanks dat hij een gespalkte vinger heeft, rijdt Nieuwenhuis vandaag de Superprestige in het Belgische Heusden-Zolder, morgen de Superprestige in het Belgische Diegem en 30 december de Wereldbeker in het Nederlandse Hulst.

De veldrijder van de ploeg Baloise-Trek Lions lijkt zich dit jaar steeds meer te kunnen meten met de wereldtop, nadat hij vorig jaar de keuze maakte voor het veldrijden. Hij staat nu vierde in het klassement van de wereldbeker, begin deze maand won hij voor het eerst een wedstrijd. "Het gaat super goed, ik heb echt stappen gemaakt", aldus Nieuwenhuis. "Ik hoop dat ik volgend jaar met het klassement mee kan doen voor de winst.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met streekomroep REGIO8

© Foto: Erik Reuterink (archief)

Lees ook

JB-4edagavond4daagse-2026-06-05-0049

Avond4daagse Lochem 2026 | dag 4

De vierde en laatste dag van de 50e Avond4daagse in Lochem was een bijzondere afsluiting van een feestelijke editie. De routes voerden dit keer langs en door verschillende bedrijven in Lochem, waar de deelnemers gastvrij werden ontvangen.

5-6-2026 Reurpop(47)

Reurpop 2026 | vrijdagavond

De eerste avond van Reurpop 2026 heeft ondanks regen en modder veel publiek naar Ruurlo getrokken. Het terrein was goed gevuld en de sfeer was warm en gemoedelijk, precies zoals Reurpop is bedoeld.

Rabobank-Reurpop

Reurpop 2026 | Rabobank en Reurpop gaan een maatschappelijk partnerschap aan

De coöperatieve bank verbindt haar naam aan het vrijwilligersplein van het festival en onderstreept daarmee het belang van de ruim 800 vrijwilligers die ieder jaar bijdragen aan het succes van Reurpop.

opening kombord wethouder Schutte OG burgemeester Stapelkamp Aa (002)

Bredevoort verwelkomt Vestingsteden met bord en opent historische belevingsroute 'Bredevoort Belegerd'

Vestingstad Bredevoort zette donderdag 4 juni een bijzondere stap in het zichtbaar maken van haar rijke geschiedenis. Voorafgaand aan de officiële opening van de nieuwe historische belevingsroute Bredevoort Belegerd werden de Vestingsteden-komborden onthuld. Hiermee wordt de toetreding van de gemeente Aalten tot de Vereniging van Nederlandse Vestingsteden (VNV) ook zichtbaar in het straatbeeld.

calculator

Oude IJsselstreek sluit 2025 af met positief resultaat en zichtbare maatschappelijke resultaten

Het college van burgemeester en wethouders biedt de jaarstukken 2025 aan de gemeenteraad aan. De jaarrekening laat zien dat Oude IJsselstreek het jaar afsluit met een positief financieel resultaat van € 7,7 miljoen. Tegelijkertijd benadrukt het college dat een belangrijk deel van dit resultaat incidenteel van aard is en dat zorgvuldige keuzes nodig blijven met het oog op de financiële toekomst.

WhatsApp Image 2026-06-04 at 21.05.26 (002)

Reurpop 2026 | RTV Ideaal dit weekend live vanaf Reurpop

Dit weekend staat Ruurlo volledig in het teken van Reurpop 2026, het driedaagse festival dat jaarlijks duizenden bezoekers trekt. RTV Ideaal is ook dit jaar mediapartner en verzorgt het hele weekend live verslag vanaf het festivalterrein.