Het Stedelijk Museum Zutphen presenteert een gloednieuwe audiotour. Begeleid door sfeervolle muziek en bijpassende geluiden maken bezoekers een bloedstollend spannende reis door de geschiedenis van Zutphen en Gelderland. De belangrijkste hoogte- en dieptepunten komen voorbij. Denk aan de Vikingaanval uit de vroege middeleeuwen, de bloeitijd van de Hanze en het bombardement op Zutphen tijdens de Tweede Wereldoorlog.
Historicus René Arendsen sprak de nieuwe audiotour in, schreef de teksten en verzorgde de montage. Hij is vooral bekend van televisieprogramma’s bij Omroep Gelderland en Omroep MAX, zoals Ridders van Gelre en Dwars door Gelderland. Tegenwoordig is hij projectleider erfgoed bij het Erfgoedcentrum Zutphen. Arendsen: “Geschiedenis moet je beleven als een spannend jongensboek. De historie van Zutphen heeft alle ingrediënten voor een prachtig verhaal dat je met plezier beluistert van begin tot eind. Het was een groot plezier om deze audiotour te mogen maken.”
De vorige audiotour in het Stedelijk Museum Zutphen nam bezoekers mee langs enkele losse topstukken uit de collectie. In de nieuwe audiotour horen bezoekers meer over de context waarin de topstukken zijn gevonden of gemaakt. De objecten vormen de rode draad in een groter verhaal over de geschiedenis van Zutphen en Gelderland.
De audiotour is vanaf nu beschikbaar voor bezoekers van het Stedelijk Museum Zutphen.