gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Nieuwe samenwerking Grensland College stimuleert ontwikkeling werkenden op hbo-niveau

Grensland-College

Op 11 juli ondertekenden de vier onderwijspartijen achter het Grensland College een nieuwe samenwerkingsovereenkomst om hun tweejarige deeltijd hbo-opleidingen, de zogenoemde Associate degree (Ad), verder uit te bouwen. Deze praktijkgerichte hbo-opleidingen (niveau 5) bevinden...

Redactie RTV Ideaal |  | Aangepast op

Op 11 juli ondertekenden de vier onderwijspartijen achter het Grensland College een nieuwe samenwerkingsovereenkomst om hun tweejarige deeltijd hbo-opleidingen, de zogenoemde Associate degree (Ad), verder uit te bouwen. Deze praktijkgerichte hbo-opleidingen (niveau 5) bevinden zich qua niveau tussen mbo-4 en een volledige hbo-bachelor (niveau 6) en zijn speciaal ontwikkeld voor werkenden die zich naast hun baan verder willen ontwikkelen.

8RHK ambassadeurs ondersteunt deze unieke samenwerking van Graafschap College, HAN University of Applied Sciences, Hogeschool Saxion en Iselinge Hogeschool om hbo-opleidingen voor werkenden in de Achterhoek te blijven aanbieden, maar roept ook werkgevers op om hun medewerkers te stimuleren om zich naast hun werk te blijven ontwikkelen.

Projectmanager Alexander van der Graaff legt uit: ”In de bijna vier jaar die we nu actief zijn, hebben we inmiddels al ruim 400 studenten verdeeld over zes opleidingen mogen verwelkomen. In de loop van 2026 starten we zelfs met onze zevende Ad-opleiding, Ad Software Development, die bij AT Techniekopleidingen in Terborg wordt gegeven. Wat we zien is dat potentiële studenten ons steeds beter weten te vinden, maar dat werkgevers zelf nog vaak terughoudend zijn in het stimuleren en activeren van hun medewerkers om een opleiding naast hun werk te volgen.”

Arthur Jansen, voorzitter van de Industriële Kringen Achterhoek, vult aan: “Ik merk vaak dat ondernemers, waar ik er zelf ook één van ben, druk zijn met de waan van de dag. Nadenken over het belang van het ontwikkelen van je eigen personeel schiet er dan wel eens bij in. Door alle ontwikkelingen rond AI, de energietransitie en het blijvend tekort aan nieuw personeel zullen we ons als ondernemers moeten aanpassen aan die veranderende wereld. Het ontwikkelen van je huidige medewerkers hoort daar absoluut bij, om je bedrijf up to date te houden. En daarnaast geloof ik: ‘groei van je medewerker betekent groei van je bedrijf’.”

Ook de overheid juicht een gevarieerd aanbod van toegankelijk deeltijd hbo-onderwijs in de Achterhoek toe. Jorik Huizinga, wethouder in Doetinchem, geeft aan: “Wij als gezamenlijke Achterhoekse gemeenten zijn erg blij met het Grensland College. Zij leveren in basis een bijdrage aan een toekomstbestendige arbeidsmarkt ter ondersteuning van een krachtige en duurzame regionale economie. Voor ons als gemeenten is het daarnaast belangrijk dat onderwijs ook een andere functie biedt voor mensen in onze samenleving, zoals groei van eigenwaarde en talentontwikkeling. En natuurlijk, voor de beroepsbevolking zijn hbo-opleidingen vaak minder eenvoudig bereikbaar, met het Grensland College als deeltijd hbo-aanbieder in de regio is voor onze inwoners de stap naar zo’n opleiding veel eenvoudiger te zetten.”

De vier onderwijspartners gaan de komende periode met werkgevers om tafel om afspraken te maken over het opleiden van personeel op hbo-niveau. Rik Eijsink, directeur bij het Grensland College verwoordt het als volgt: “We hebben er nu vier jaar op zitten en het Grensland College was met name een “onderwijsfeestje”. Dat is niet goed, want we zijn er juist om zittende medewerkers op te scholen naar hbo-niveau, of zij-instromers naar een andere branche te begeleiden. Het Grensland College moet juist van de werkgevers zijn, een hbo-platform waar ondernemers, overheden én maatschappelijke organisaties hun mensen naast hun baan kunnen ontwikkelen. We moeten dit juist samen doen!”

Het Grensland College start vanaf komend schooljaar met zeven Ad-opleidingen vanuit hun vestigingen in Winterswijk, Ulft, Terborg en Doetinchem.

Lees ook

WIELRENARCHIEF

Wielrenners trotseren opnieuw Baakse klinkers tijdens Hel van Baok

De klinkers in het buitengebied van Baak vormen zondag 23 augustus het decor van de wielerwedstrijd ‘Hel van Baok’. Zo’n negentig wielrenners strijden dan om de winst op een parcours, waarbij vooral de beruchte klinkerstrook op de Vrendenbargsedijk het verschil moet maken. Martin Weijers van Wielervereniging Vierakker Wichmond is blij dat er nog wielerwedstrijden zoals deze worden gereden.

WhatsApp Image 2026-08-20 at 15.34.37

Keijenborgse zorgcentrum staat voor flinke verandering

Zorgcentrum Maria Postel in Keijenborg krijgt een nieuwe toekomst. Remon van Amersfoort, eigenaar van Huize Sonnevanck in Hengelo, gaat de zorglocatie voortzetten nadat de vorige zorginstelling failliet ging. Hij wil van de Maria Postel weer een plek maken die een actieve rol speelt in het dorp en de maatschappij.

WillemienUilen10

Uilen helpen Willemien Weerman door zware periode heen

Adamo zingt C’est ma vie en voor haar klinkt het Franse chanson uit de muziekbox misschien wel als C’est la vie. Ze is ongeneeslijk ziek en heeft dat mede door het tekenen en het schilderen van uilen een plek gegeven. Willemien Weerman exposeert vanaf zaterdag met haar ‘uilen’ in haar woonplaats Hengelo.

Schermafbeelding 2026-08-19 081346

Landelijk startschot voor Makelaar Van Essen-borden in Vierakker

Maandagavond 17 augustus is in Vierakker het landelijke startschot gegeven voor de zogenoemde Makelaar Van Essen-borden. Met deze actie willen boeren zichtbaar maken wat de gevolgen van het voorgestelde stikstofbeleid zal zijn, namelijk uitverkoop van het platteland. Er waren ongeveer 800 boeren en sympathisanten bijeen om gezamenlijk een duidelijk en vreedzaam signaal af te geven.

Steenderen0

Inwoners Steenderen mogen meedenken over nieuwe woonwijk

Inwoners van Steenderen kunnen tijdens een participatiebijeenkomst meedenken met een nieuwe buurt voor hun dorp. De bijeenkomst vindt op 3 september plaats op de bouwlocatie aan de Bronkhorsterweg.

d7b811b3-2368-3954-b558-e1383eb18593

Ook 'vriend' die Lisanne doodstak in hoger beroep

De 26-jarige man uit Ulft, die twee jaar geleden de toen 23-jarige Lisanne doodstak in haar huis in Hoog-Keppel, vecht zijn straf aan. De man werd in juli veroordeeld tot TBS met dwangverpleging maar gaat in beroep tegen deze straf. Eerder ging het Openbaar Ministerie ook al in hoger beroep.