gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Nieuwe bestemming voor voormalige locatie Gudula

Viverion-ZorggroepStMaarten-190526-Vlag-043 (002)

© Foto: Woningcorporatie Viverion en Zorggroep Sint Maarten

Het voormalige pand van Zorggroep Sint Maarten aan de Oosterwal in Lochem krijgt een nieuwe bestemming. Woningcorporatie Viverion neemt het gebouw over en wil het transformeren tot ongeveer 48 sociale huurappartementen voor één- en tweepersoonshuishoudens, voor jong en oud.

Redactie RTV Ideaal |  | Aangepast op

Met de overname van het pand draagt Viverion bij aan de groeiende behoefte aan betaalbare woningen in de gemeente Lochem. De aankoop is tot stand gekomen in overleg tussen Zorggroep Sint Maarten, Viverion en de gemeente Lochem, die hierbij een bemiddelende rol vervulde. 

Tonita Garritsen, directeur-bestuurder Viverion: “De vraag naar betaalbare woningen in Lochem is groot. Daarom zijn we blij dat we op deze plek nieuwe sociale huurappartementen kunnen realiseren. Zo geven we een bestaande locatie een nieuwe maatschappelijke bestemming.” 

André Endeman, namens Zorggroep Sint Maarten: “Gudula heeft jarenlang een belangrijke maatschappelijke functie gehad voor ouderenzorg in Lochem. Nu de zorglocatie is verhuisd naar een andere plek in de stad, vinden wij het belangrijk dat deze locatie opnieuw van betekenis blijft voor de samenleving. We zijn blij dat het pand op deze manier een nieuwe toekomst krijgt.” 

Het gebouw aan de Oosterwal is nu tijdelijk bewoond en er is leegstandsbeheer. Na de overdracht werkt Viverion de plannen verder uit. Naar verwachting starten eind 2026 de voorbereidende werkzaamheden op locatie. Omwonenden worden hierover geïnformeerd. 

Woningcorporatie Viverion ziet in het gebouw een kans om extra sociale huurwoningen te realiseren voor woningzoekenden in Lochem. De appartementen komen dichtbij voorzieningen en het centrum. Viverion houdt omwonenden op de hoogte van ontwikkelingen.

Lees ook

Flonkergood

Verhalen veur Flonkergood 2027: ’t Kon minder

De organisatie van de Waeke van het ‘Achterhookse en Liemerse Book’ is weer op zuuk naor mooie streektaalschriefsels. De mooisten wordt publiceerd in Flonkergood, ‘t kadobuukske da’j in de Waeke, begin meert 2027, gratis kriegt biej ankoop van ‘n streek(taal)boek.

P1012458 (002)

25.00ste bezoeker Burgmeester Kruijffbad in Steenderen: een record

Donderdagochtend 10 september om tien over negen ’s ochtends stond Corolien Beijer uit Rha al op de stoep van het zwembad, op de fiets vanuit huis. Nietsvermoedend liep ze het zwembad binnen.

watermolen Lochem 2

Jarig LochemEnergie schenkt cadeau aan Lochem

De energiecoöperatie LochemEnergie bestaat eind september 15 jaar en schenkt daarom alle inwoners van Lochem een cadeau: de restauratie van de watermolen bij de fietsbrug over de Berkel. Het cadeau staat symbool voor de pogingen die LochemEnergie zich al tien jaar getroost om stroom op te wekken met waterkracht uit de Berkel.

SporthalVordenGLD

Financiële tegenvaller bij verbouwing sporthal Vorden minder dan eerder verwacht

Voor de renovatie en verduurzaming van sporthal 't Jebbink in Vorden is 425.000 euro extra nodig. Dat bedrag ligt fors lager dan de tegenvaller van bijna 1 miljoen euro waar de gemeente eerder rekening mee hield.

DSC03909 (002)

Nieuw Taalpunt en meertalige collectie geopend BIJ de bieb in Warnsveld

Woensdag 9 september zijn in Bibliotheek Warnsveld het nieuwe Taalpunt en een meertalige jeugdcollectie officieel geopend. De collectie bestaat uit prentenboeken in verschillende talen en geeft jonge kinderen de mogelijkheid om samen met hun ouders te lezen in de taal die zij thuis spreken. Wethouder Sjoerd Wannet was bij de opening aanwezig.

GerritWolsinkRechtenvrij1

‘De vliegende tandarts’ Gerrit Wolsink blikt in Hengelo terug op carrière en roem

Hij is vijfvoudig winnaar van de Grand Prix van Carlsbad, tweevoudig vicewereldkampioen motorcross en beter bekend als de ‘vliegende tandarts’. Toch voelde Hengeloër Gerrit Wolsink zich nooit thuis in de schijnwerpers. Tijdens een eerbetoon in zijn geboortedorp blikt de 80-jarige motorcrosslegende terug op zijn carrière en de keerzijde van bekendheid.