gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Nationale Jammarkt presenteert oudste koningin tot nu toe

Jamkoningin-Fabien-Derksen-van-2023-met-winnaar-van-de-derde-prijs-lekkerste-jam-2023-1

De 32e Nationale Jammarkt is op woensdag 21 augustus van 10:00 tot 17:00 uur in Neede. De organisatie is er in geslaagd om veel nieuwe standhouders naar Neede te halen.

Jeffrey van Londen |  | Aangepast op

De 32e Nationale Jammarkt is op woensdag 21 augustus van 10:00 tot 17:00 uur in Neede. De organisatie is er in geslaagd om veel nieuwe standhouders naar Neede te halen.

Op het podium van de kruising Oudestraat, Borculoseweg, Rapenburg is om 11:00 uur precies de presentatie van de nieuwe Jamkoningin. “Ik kan nu al verklappen dat een koningin niet per se 18 hoeft te zijn”, vertelt de voorzitter. De hofdames Inge en Monika selecteerden een geboren en getogen Needse. Wie het is blijft tot het laatste moment spannend. Wel kan verklapt worden dat iedereen haar herkent. De nieuwe (J)ambassedeur kent zelf ook veel mensen in het jamdorp. Als oudste hoogheid in de historie van de Jammarkt wordt ze hoe dan ook een bijzondere koningin. “Ik heb er heel veel zin in. Ook in de Jamtafel, een dag later. Ja, ik behoor bijna zelf tot de doelgroep”, merkt ze schaterlachend op. “Maar ik kijk er echt naar uit. Ik kan doen wat ik zelf leuk vind en dat is geweldig”, zegt de aanstaande Jamkoningin.

Kramen vol potten jam in vele smaken en andere zomerse zoetigheid zijn de ingrediënten voor de Nationale Jammakrt. Natuurlijk kan er geproefd worden van lekkernijen bereid met fruit. Muziek, zang, theater en kinderattracties zorgen voor vermaak voor jong en oud.

Lees ook

KmK (002)

Angelique Krüger aan vooravond Achterhoekse megaklus

Klussen met Krüger: Zo heet de splinternieuwe reallife-soap van de bekende Gelderse tv-presentator Angelique Krüger.

WIELRENARCHIEF

Wielrenners trotseren opnieuw Baakse klinkers tijdens Hel van Baok

De klinkers in het buitengebied van Baak vormen zondag 23 augustus het decor van de wielerwedstrijd ‘Hel van Baok’. Zo’n negentig wielrenners strijden dan om de winst op een parcours, waarbij vooral de beruchte klinkerstrook op de Vrendenbargsedijk het verschil moet maken. Martin Weijers van Wielervereniging Vierakker Wichmond is blij dat er nog wielerwedstrijden zoals deze worden gereden.

WhatsApp Image 2026-08-20 at 15.34.37

Keijenborgse zorgcentrum staat voor flinke verandering

Zorgcentrum Maria Postel in Keijenborg krijgt een nieuwe toekomst. Remon van Amersfoort, eigenaar van Huize Sonnevanck in Hengelo, gaat de zorglocatie voortzetten nadat de vorige zorginstelling failliet ging. Hij wil van de Maria Postel weer een plek maken die een actieve rol speelt in het dorp en de maatschappij.

WillemienUilen10

Uilen helpen Willemien Weerman door zware periode heen

Adamo zingt C’est ma vie en voor haar klinkt het Franse chanson uit de muziekbox misschien wel als C’est la vie. Ze is ongeneeslijk ziek en heeft dat mede door het tekenen en het schilderen van uilen een plek gegeven. Willemien Weerman exposeert vanaf zaterdag met haar ‘uilen’ in haar woonplaats Hengelo.

Schermafbeelding 2026-08-19 081346

Landelijk startschot voor Makelaar Van Essen-borden in Vierakker

Maandagavond 17 augustus is in Vierakker het landelijke startschot gegeven voor de zogenoemde Makelaar Van Essen-borden. Met deze actie willen boeren zichtbaar maken wat de gevolgen van het voorgestelde stikstofbeleid zal zijn, namelijk uitverkoop van het platteland. Er waren ongeveer 800 boeren en sympathisanten bijeen om gezamenlijk een duidelijk en vreedzaam signaal af te geven.

Steenderen0

Inwoners Steenderen mogen meedenken over nieuwe woonwijk

Inwoners van Steenderen kunnen tijdens een participatiebijeenkomst meedenken met een nieuwe buurt voor hun dorp. De bijeenkomst vindt op 3 september plaats op de bouwlocatie aan de Bronkhorsterweg.