gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Mogelijk 15 appartementen op locatie oude Spar Brummen

FQ2tfo-X0AEqlRE

Een van de speerpunten in de gemeente Brummen is het realiseren van voldoende betaalbare woningen voor onze inwoners. Afspraak is dat we vrijkomende locaties in de dorpskernen hiervoor gebruiken. Een actueel voorbeeld is het perceel aan de Kampweg 46 in Brummen, waar voorheen...

Jeffrey van Londen |  | Aangepast op

Een van de speerpunten in de gemeente Brummen is het realiseren van voldoende betaalbare woningen voor onze inwoners. Afspraak is dat we vrijkomende locaties in de dorpskernen hiervoor gebruiken. Een actueel voorbeeld is het perceel aan de Kampweg 46 in Brummen, waar voorheen de Spar was gevestigd en sinds eind 2018 tijdelijk een kringloopwinkel zit. In juli 2021 heeft het gemeenbestuur ingestemd om op deze locatie 15 appartementen mogelijk te maken. De initiatiefnemer heeft de eerste ideeën voor de invulling hiervan klaar en recent ook aan buurtbewoners en andere belangstellenden gepresenteerd.

Voordat de plannen definitief worden, moet er nog veel gebeuren. Zo moet er nog een bestemmingsplan worden opgesteld. Deze wordt eerst als ontwerp gepubliceerd. Iedereen die het niet eens is met de plannen, krijgt dan de gelegenheid om over dit ontwerpplan een zienswijze in te dienen. Nadat we de reacties hebben bekeken en eventueel verwerkt, leggen we het plan voor besluitvorming voor aan de gemeenteraad. Op basis van een vastgesteld bestemmingsplan kan vervolgens een omgevingsvergunning worden verleend.

Duidelijk is dat het plan veel reacties oproept. Enerzijds zijn veel mensen blij met de bouw van nieuwe woningen op deze locatie. Maar ook waren er diverse kritische geluiden te horen, voornamelijk van direct aanwonenden. De nog verder uit te werken ideeën laten een appartementengebouw met drie lagen zien. Diverse omwonenden lieten weten drie lagen hoog te vinden, het aantal appartementen te veel en ook zijn bewoners bang voor verlies van uitzicht, privacy en lichtinval.

Foto: Gemeente Brummen

Lees ook

WSPW-4

GGD Noord- en Oost-Gelderland trekt de regio in tijdens Wereld Suïcide Preventie Week

Van 4 tot en met 11 september trekt GGD Noord- en Oost-Gelderland met de regiotour ‘Praten kan levens redden’ langs weekmarkten in de regio. Deskundigen op het gebied van suïcidepreventie gaan in gesprek met inwoners over mentale gezondheid, het voorkomen van zelfdoding en het belang van naar elkaar omkijken. De regiotour doet Vorden, Zutphen, Groenlo, Heerde, Winterswijk, Epe en Hattem aan.

BrandweerReanimatie

Brandweer Lochem doet mee met reanimatiepilot: 'Wij kunnen snel hulp bieden'

Brandweer Lochem wordt sinds begin deze maand ook gealarmeerd voor reanimaties in het eigen verzorgingsgebied. De brandweerpost doet mee aan een vrijwillige pilot binnen de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. Postcommandant Eddy Hiddink is blij dat zijn korps op deze manier extra hulp kan verlenen.

KmK (002)

Angelique Krüger aan vooravond Achterhoekse megaklus

Klussen met Krüger: Zo heet de splinternieuwe reallife-soap van de bekende Gelderse tv-presentator Angelique Krüger.

WIELRENARCHIEF

Wielrenners trotseren opnieuw Baakse klinkers tijdens Hel van Baok

De klinkers in het buitengebied van Baak vormen zondag 23 augustus het decor van de wielerwedstrijd ‘Hel van Baok’. Zo’n negentig wielrenners strijden dan om de winst op een parcours, waarbij vooral de beruchte klinkerstrook op de Vrendenbargsedijk het verschil moet maken. Martin Weijers van Wielervereniging Vierakker Wichmond is blij dat er nog wielerwedstrijden zoals deze worden gereden.

WhatsApp Image 2026-08-20 at 15.34.37

Keijenborgse zorgcentrum staat voor flinke verandering

Zorgcentrum Maria Postel in Keijenborg krijgt een nieuwe toekomst. Remon van Amersfoort, eigenaar van Huize Sonnevanck in Hengelo, gaat de zorglocatie voortzetten nadat de vorige zorginstelling failliet ging. Hij wil van de Maria Postel weer een plek maken die een actieve rol speelt in het dorp en de maatschappij.

WillemienUilen10

Uilen helpen Willemien Weerman door zware periode heen

Adamo zingt C’est ma vie en voor haar klinkt het Franse chanson uit de muziekbox misschien wel als C’est la vie. Ze is ongeneeslijk ziek en heeft dat mede door het tekenen en het schilderen van uilen een plek gegeven. Willemien Weerman exposeert vanaf zaterdag met haar ‘uilen’ in haar woonplaats Hengelo.