gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Lochemse Lente op 't Gagel

2025-03-22-LochemseLente-JB_00028

Zaterdag vierde boerderij ’t Gagel de opening van haar vernieuwde boerderijwinkel en luidde daarmee het groenteseizoen 2025 in. Het evenement, onderdeel van Lochemse Lente, bracht bezoekers samen om te genieten van het begin van de lente, met een divers aanbod aan activiteiten...

Johan Braakman |  | Aangepast op

Zaterdag vierde boerderij ’t Gagel de opening van haar vernieuwde boerderijwinkel en luidde daarmee het groenteseizoen 2025 in. Het evenement, onderdeel van Lochemse Lente, bracht bezoekers samen om te genieten van het begin van de lente, met een divers aanbod aan activiteiten en lekkernijen uit de tuin.

Het was een zonnige dag, waarop de eerste tekenen van de lente zichtbaar waren, met de pinksterbloemen in volle bloei en de eerste oogst uit de Lochemse bodem. Bezoekers konden genieten van live muziek, heerlijke warme soep en allerlei lekkers uit de tuin. Voor de kinderen en gezinnen waren er verschillende activiteiten, zoals een spannende kruiwagenrace en het bouwen van een wilgenhut, die zorgden voor veel plezier en plezierige interactie.

Tijdens de tuintour konden bezoekers meer te weten komen over het duurzame tuinbeheer van de boerderij, waar biodiversiteit en de verbinding met de natuur centraal staan. Er was ook een plantenmarkt, waar bezoekers hun eigen stukje natuur mee naar huis konden nemen.

Boerderij ‘t Gagel ligt dichtbij Lochem en Zutphen en draait volledig om het herstel van de natuur en het bevorderen van biodiversiteit. Dit jaar is de aanplant van een voedselbos gestart, dat niet alleen voedsel gaat leveren, maar ook fungeert als leefruimte voor vogels, vlinders en talloze andere organismen.

Meer foto’s in ons fotoboek

Lees ook

NKTijdRijden10

Panty’s met ijsklontjes in de nek en koelvesten aan bij oververhit NK tijdrijden in Laren

Ventilatoren aan, panty’s met ijsklontjes in de nek en koelvesten aan. Het team van Kanjers voor Kanjers laat niets aan het toeval over bij een oververhit NK tijdrijden in Laren. “Gelukkig is het rondje ingekort”, zegt Jelle Schieven na afloop van de 27 kilometer tegen de klok.

studiekring zelhem (002)

Studiekring 50+ in Zelhem zoekt nieuwe leden

De studiekring 50+ in Bibliotheek Zelhem bestaat 10 jaar. Wat in 2016 begint als een informatiebijeenkomst, groeit uit tot een groep van gemiddeld twaalf deelnemers die elke twee weken samenkomt om kennis te delen, elkaar te ontmoeten en geestelijk actief te blijven.

ZC2025_20250717_1808_MartinHols_MH_52028-CR3_HQ

Zwarte Cross maakt headliner bekend: katapultsprong van 75 meter over Megatent

De organisatie van de Zwarte Cross, Feestfabriek Alles Komt Goed BV, maakt de ultieme headliner bekend voor de komende editie: een katapultsprong van 75 meter over de Megatent. De organisatie heeft stuntkoppel Noa Diorgina Man en Jim “Jimbo” van Nes bereid gevonden om deze verste katapultsprong ooit te volbrengen. “Noa en Jim zijn atleten van absoluut topniveau. Het is een geweldige eer dat zij het aandurven om deze nooit eerder vertoonde stunt uit te voeren voor ons publiek”, aldus de Feestfabriek.

Foto certificering DigiTaalhuis 2026 (002)

DigiTaalhuis Achterhoek behaalt kwaliteitscertificaat met hoge score

DigiTaalhuis Achterhoek heeft opnieuw het officiële kwaliteitscertificaat ontvangen van de Certificeringsorganisatie Bibliotheekwerk, Cultuur en Taal (CBCT). Met een totaalscore van 61 van de 69 punten laat DigiTaalhuis Achterhoek zien dat de kwaliteit stevig op orde is. De score ligt ruim boven de minimale certificeringsscore én boven het landelijk gemiddelde.

2026-06-21 Jorate Melle en Michel Groothedde met doek onthullen Jeugdschatten (002)

Jonge schatvinders onthullen hun Jeugdschatten in Stedelijk Museum Zutphen

Onder belangstelling van bezoekers onthulden zondag twee jonge schatvinders nieuwe Jeugdschatten in het Stedelijk Museum Zutphen: Jorate Wortmann (11) en Melle van der Brug (8). Hun archeologische vondsten zijn nu voor alle museumbezoekers te zien in de speciale Jeugdschattenvitrine.

Foto 3- Made Team (002)

De Hurricane op Vaderdag opnieuw de sterkste van Europa

Afgelopen zondag heeft tractorpulling team Hurricane de eerste plaats behaald in het Noord-Brabantse Made. Hier was het grootste tractorpulling event van Europa. 3 dagen lang tractorpulling op 3 banen, een Powerweekend