gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Lochem wil afvaldump tegengaan met containertuintjes: ‘Het is iedere dag raak’

Containertuin40

De gemeente Lochem heeft een waar afvalprobleem. Verschillende soorten afval belanden steeds vaker naast de ondergrondse containers in plaats van erin. De gemeente heeft daarom tuintjes om de containers aan De Koedijk heen geplaatst, om het dumpen te ontmoedigen.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op

De gemeente Lochem heeft een waar afvalprobleem. Verschillende soorten afval belanden steeds vaker naast de ondergrondse containers in plaats van erin. De gemeente heeft daarom tuintjes om de containers aan De Koedijk heen geplaatst, om het dumpen te ontmoedigen.

“Het is echt iedere dag raak” verzucht wethouder Michiel Rijsberman bij de nieuwe containertuintjes. “Mensen denken: ik zet het er gewoon naast. Maar dat is niet de bedoeling. Katten en ratten scheuren de zakken open en dan waait het overal naartoe. Dat willen we voorkomen.”

De proef met de containertuintjes kost 14 duizend euro, inclusief plaatsen en onderhoud. De manier waarop het nu gaat met het zwerfafval kost de gemeente ook veel geld. “Dagelijks moet er iemand langs om alles weer op te ruimen”, vertelt Rijsberman. “Dat is niet alleen duur, het is ook frustrerend. Buurtbewoners melden het al jaren. Het is gewoon te veel.”

‘Te lui om het netjes te doen’
Eén van die bewoners is Marco van der Zwart, die de rommel zat is. “Het is erg dat de gemeente extra mensen moet inzetten omdat bewoners te lui zijn”, zegt hij zichtbaar gefrustreerd. “En het gaat niet alleen om vuilniszakken. Er lag van alles: ijzer, meubels, noem maar op. Dat zie je eigenlijk overal in de wijk.”

De wethouder reageert hier gevat op: “Ik weet niet of je die opening hebt gezien, maar daar past echt geen bankstel in. Daarvoor kunnen mensen terecht bij de milieustraat."

Proef van een jaar
De proef met de tuintjes duurt een jaar, daarna wordt gekeken of het écht werkt. In die tijd wil de gemeente in de gaten houden of het gedrag van inwoners verandert. “Ik zou niet zomaar mijn zak erbij zetten als er zo’n tuintje is”, zegt Rijsberman. “Maar we hebben nu al gezien dat sommige mensen hun afval er bovenop leggen. We moeten echt even afwachten. Als het werkt, gaan we het op meer plekken in Lochem doen.”

Dit verhaal is tot stand gekomen in samenwerking met Streekomroep REGIO8.

https://youtu.be/o4eRk-vvaBg?si=DWopNj8HIpBImEHa

Lees ook

NKTijdRijden10

Panty’s met ijsklontjes in de nek en koelvesten aan bij oververhit NK tijdrijden in Laren

Ventilatoren aan, panty’s met ijsklontjes in de nek en koelvesten aan. Het team van Kanjers voor Kanjers laat niets aan het toeval over bij een oververhit NK tijdrijden in Laren. “Gelukkig is het rondje ingekort”, zegt Jelle Schieven na afloop van de 27 kilometer tegen de klok.

studiekring zelhem (002)

Studiekring 50+ in Zelhem zoekt nieuwe leden

De studiekring 50+ in Bibliotheek Zelhem bestaat 10 jaar. Wat in 2016 begint als een informatiebijeenkomst, groeit uit tot een groep van gemiddeld twaalf deelnemers die elke twee weken samenkomt om kennis te delen, elkaar te ontmoeten en geestelijk actief te blijven.

ZC2025_20250717_1808_MartinHols_MH_52028-CR3_HQ

Zwarte Cross maakt headliner bekend: katapultsprong van 75 meter over Megatent

De organisatie van de Zwarte Cross, Feestfabriek Alles Komt Goed BV, maakt de ultieme headliner bekend voor de komende editie: een katapultsprong van 75 meter over de Megatent. De organisatie heeft stuntkoppel Noa Diorgina Man en Jim “Jimbo” van Nes bereid gevonden om deze verste katapultsprong ooit te volbrengen. “Noa en Jim zijn atleten van absoluut topniveau. Het is een geweldige eer dat zij het aandurven om deze nooit eerder vertoonde stunt uit te voeren voor ons publiek”, aldus de Feestfabriek.

Foto certificering DigiTaalhuis 2026 (002)

DigiTaalhuis Achterhoek behaalt kwaliteitscertificaat met hoge score

DigiTaalhuis Achterhoek heeft opnieuw het officiële kwaliteitscertificaat ontvangen van de Certificeringsorganisatie Bibliotheekwerk, Cultuur en Taal (CBCT). Met een totaalscore van 61 van de 69 punten laat DigiTaalhuis Achterhoek zien dat de kwaliteit stevig op orde is. De score ligt ruim boven de minimale certificeringsscore én boven het landelijk gemiddelde.

2026-06-21 Jorate Melle en Michel Groothedde met doek onthullen Jeugdschatten (002)

Jonge schatvinders onthullen hun Jeugdschatten in Stedelijk Museum Zutphen

Onder belangstelling van bezoekers onthulden zondag twee jonge schatvinders nieuwe Jeugdschatten in het Stedelijk Museum Zutphen: Jorate Wortmann (11) en Melle van der Brug (8). Hun archeologische vondsten zijn nu voor alle museumbezoekers te zien in de speciale Jeugdschattenvitrine.

Foto 3- Made Team (002)

De Hurricane op Vaderdag opnieuw de sterkste van Europa

Afgelopen zondag heeft tractorpulling team Hurricane de eerste plaats behaald in het Noord-Brabantse Made. Hier was het grootste tractorpulling event van Europa. 3 dagen lang tractorpulling op 3 banen, een Powerweekend