gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Leerlingenvervoer kan weer worden aangevraagd in de gemeente Lochem

foto-t-Baken-T-Baken-t-baken.png

Ouders en verzorgers zijn zelf verantwoordelijk voor het vervoer van hun kinderen naar school. Maar soms gaat dat niet. Dit geldt voor situaties waarbij een kind ver moet reizen naar de dichtstbijzijnde toegankelijke school. Of wanneer een kind niet zelfstandig naar school kan...

Redactie RTV Ideaal |  | Aangepast op

Ouders en verzorgers zijn zelf verantwoordelijk voor het vervoer van hun kinderen naar school. Maar soms gaat dat niet. Dit geldt voor situaties waarbij een kind ver moet reizen naar de dichtstbijzijnde toegankelijke school. Of wanneer een kind niet zelfstandig naar school kan reizen omdat hij of zij een handicap heeft. Dan komen ouders wellicht in aanmerking voor een vorm van leerlingenvervoer

Het moet gaan om vervoer tussen het woonadres en de dichtstbijzijnde, voor het kind toegankelijke, school van de gewenste richting. De gemeente Lochem vergoedt de kosten van de goedkoopste adequate manier van vervoer. Dit kan een vergoeding op basis van het openbaar vervoer zijn, een (brom)fietsvergoeding, kilometervergoeding voor de auto of inzet van een taxi. De gemeente Lochem wil leerlingenvervoer laten bijdragen aan de groei naar zelfstandigheid. Bij de beoordeling van de aanvraag staat de leerling centraal. Voor het bepalen van de soort vervoersvoorziening zijn niet de beperkingen, maar de mogelijkheden van de leerlingen en de ouders het uitgangspunt.

Leerlingenvervoer moet voor ieder schooljaar opnieuw worden aangevraagd. Dit kan dit jaar tot en met 14 mei 2023. Deze regel geldt niet wanneer een meerjarige beschikking is toegekend. Het aanvraagformulier en meer informatie is te vinden op de website van 't Baken. Zij zijn ook telefonisch bereikbaar op (0573) 28 92 90 of via mailadres info@bakenlochem.nl.

© Foto: 't Baken

Lees ook

Pages-5-attachment2_VBBox-1920w.jpg

Inzameling Voedselbank Doetinchem bij Jumbo Hollak in Zelhem

Voedselbank Doetinchem, met uitgiftepunten in Zelhem en Doetinchem houdt in samenwerking met Jumbo Hollak in Zelhem een winkelactie.

DSC04060.jpg

Oosterwijkse Pinksterfeesten 2026

Dit weekend was er weer een groot feest en een mooi evenement in Zelhem. De Oosterwijkse Pinksterfeesten zijn ieder jaar weer publiekstrekker met als hoogtepunt de grote trekkertrek wedstrijden op de zondag.

Verkeersbord wegafsluting.jpeg

Gemeente Lochem start herinrichting Ampsenseweg: 'Ook verkeersveiligheid verbeteren'

De gemeente Lochem start vanaf volgende week aan de herinrichting van de Ampsenseweg in Lochem. De weg wordt in delen afgesloten.

Ole Bekker en Martin Bouwmeester (002).jpg

Nieuwe 24/7 AED bij SV Halle

Halle is sinds deze week een 24/7 toegankelijke AED rijker. Bij SV Halle is een nieuwe AED geplaatst die inmiddels is aangemeld bij HartslagNu en dag en nacht beschikbaar is voor sporters, bezoekers én inwoners van Halle en omgeving.

Inspiratiemiddag-MoreGorssel-200526-318 (002).jpg

Nieuwe onderwijsbrochures voor Lochem en Zutphen feestelijk gelanceerd

In Museum MORE vond op woensdag 20 mei de Inspiratiemiddag voor Zutphen en Lochem plaats. Tijdens deze bijeenkomst voor onderwijsprofessionals werd het aanbod van Brede School Lochem en het Onderwijs Keuzemenu Zutphen 2026–2027 met twee nieuwe brochures feestelijk gelanceerd.

3M3A7742_Marijt Helmink_(c)Anne van Zantwijk MedRes2.jpg

Amphion: Een veelzijdig en verrassend nieuw theaterseizoen

Met een bomvol en verrassend programma presenteert Amphion in Doetinchem deze week het nieuwe theaterseizoen 2026/2027. Programmeur Marijt Helmink belooft een jaar waarin iedereen iets vindt dat raakt. “Ik ga mijn tweede seizoen in bij Amphion, en werk al zo’n vijftien jaar als programmeur. Juist die ervaring helpt om steeds beter aan te voelen wat ons publiek wil zien.”