gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Landbouwsluis in Laag-Keppel verwijderd, weg vrijdag weer open

Keppel1

De tijdelijke landbouwsluis op de Wehlsedijk in Laag-Keppel is verwijderd omdat de eerste fase van de proef is afgelopen. Door het object was de Dorpsstraat in het stadje sinds eind maart afgesloten voor doorgaand verkeer.

Tim Rondeel |  | Aangepast op

De tijdelijke landbouwsluis op de Wehlsedijk in Laag-Keppel is verwijderd omdat de eerste fase van de proef is afgelopen. Door het object was de Dorpsstraat in het stadje sinds eind maart afgesloten voor doorgaand verkeer.

De werkzaamheden voor het verwijderen van de tijdelijke landbouwsluis begonnen woensdag. Met behulp van graafmachines werd de sluis uit het wegdek nabij de brug verwijderd. Aan het einde van de middag was de tijdelijke wegversperring verdwenen en werd begonnen aan herstel van de weg. De werkzaamheden voor de heropening van de weg zijn naar verwachting vrijdag afgerond, waarna de Wehlsedijk weer volledig open is.

In augustus begint de tweede fase van de proef. Op maandag 21 augustus komt op de Keppelseweg (N814), net voor de rotonde van de Eldrikseweg en Barlhammerweg, een tijdelijke landbouwsluis. Deze ligt er tot maandag 20 november. Na afloop van de proef brengt een ambtelijke projectgroep een advies uit, waarna de gemeente en provincie een besluit moeten nemen.

De provincie wil gedurende de proef nog geen reactie geven over de resultaten voor de eerste fase. Hiermee wordt gewacht tot de hele proef eind november afgelopen is. Wel is er de afgelopen periode een enquête uitgedaan. Ook lieten raadsleden in de gemeenten Bronckhorst en Doetinchem hun onvrede blijken.

https://www.youtube.com/watch?v=Wq2wMtJVO8g

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met streekomroep REGIO8.

© Foto: REGIO8

Lees ook

MIVA Collecte 2026 (002)

MIVA collecte in alle katholieke kerken

Als elke minuut telt, kan een ambulance het verschil betekenen tussen leven en dood. Op de eilanden in het Victoriameer in Tanzania sterven onnodig veel mensen door gebrek aan vervoer. Daarom staat de jaarlijkse MIVA-kerkcollecte in heel Nederland in het teken van een ambulanceboot voor arts Athuman. Daarmee kunnen zwangere vrouwen, zieke kinderen en andere kwetsbare patiënten sneller levensreddende zorg krijgen.

JB-WelzijnLochem-2026-07-24-0055

Zomertoer in Laren trekt jong en oud

Laren stond op 24 juli in het teken van de Zomertoer van Welzijn Lochem. In Kulturhus ’t Kruispunt werden bezoekers vanaf 11.00 uur ontvangen met koffie en thee, waarna om 12.00 uur een gezamenlijke lunch volgde, verzorgd door Kulturhus Het Kruuspunt. Ruim dertig oudere deelnemers schoven aan voor een gezellige maaltijd vol ontmoeting en samenzijn.

BertSchieven0

Oorlogshistoricus Schieven over Zelhemse vliegtuigbom: ‘Heeft me echt verbaasd’

De Britse 500-ponder die bij het archeologische onderzoek bij het Witte Paard in Zelhem uit de grond kwam is donderdag tot ontploffing gebracht. Amateur-oorlogshistoricus Bert Schieven hield alles sinds de vondst van de vliegtuigbom nauwlettend in de gaten. Hij kan de bom exact dateren.

OmroepGLDZwembad

Lochem bouwt twee nieuwe buitenzwembaden

Nog één zomer kunnen inwoners hun vertrouwde baantjes trekken in de buitenbaden van Gorssel en Almen. Daarna maken ze plaats voor bouwvakkers en grote kranen. Beide zwembaden worden volledig vernieuwd. Deze week konden inwoners tijdens verschillende bijeenkomsten horen hoe die werkzaamheden eruit gaan zien.

SchipRijn

Sluizen bij Eefde dicht vanwege droogte: ook onttrekkingsverbod

Het sluizencomplex bij Eefde mag vanaf zaterdagmiddag niet meer gebruikt worden door scheepvaart. Vanwege de aanhoudende droogte is er voorlopig geen scheepvaart toegestaan op het Twentekanaal.

Build For Gambia 2026 (002)

Studenten Graafschap College zetten zich in voor bouwprojecten in Gambia

Zestien studenten en drie docenten van het Graafschap College uit Doetinchem reizen dit najaar naar Gambia om daar scholen op te knappen en kinderen een betere leeromgeving te geven. Om deze bijzondere reis en de werkzaamheden mogelijk te maken, is de projectgroep nog op zoek naar bedrijven en particulieren die het initiatief financieel willen ondersteunen.