gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Koninklijke onderscheiding voor Gerrit Nijkamp

Onderscheidingen_lintje-rtv-ideaal.jpg

Burgemeester Sebastiaan van ’t Erve reikte woensdag een Koninklijke onderscheiding uit aan Gerrit Nijkamp. Hij nam woensdagavond afscheid van zijn bestuurlijke taken bij Omnivereniging OVERA in Almen. Na de Algemene Ledenvergadering werd Nijkamp verrast door de burgemeester di...

Jeffrey van Londen |  | Aangepast op

Burgemeester Sebastiaan van ’t Erve reikte woensdag een Koninklijke onderscheiding uit aan Gerrit Nijkamp. Hij nam woensdagavond afscheid van zijn bestuurlijke taken bij Omnivereniging OVERA in Almen. Na de Algemene Ledenvergadering werd Nijkamp verrast door de burgemeester die met de onderscheiding aankwam lopen.

Gerrit Nijkamp zet zich al 37 jaar in voor Omnivereniging OVERA. Hij is voor velen het aanspreekpunt over sporten en bewegen. In 1987 begon hij als secretaris van de Almense Turn- en Tafeltennis Club bij het bestuur Gymnastiek. Een jaar later werd hij ook actief in het hoofdbestuur. Eerst 8 jaar als voorzitter en daarna als secretaris. Mede door zijn tomeloze inzet is OVERA een gezonde financiële vereniging.

Nijkamp is de initiatiefnemer van nieuwe sporten bij de vereniging. Het pionieren met verschillende bewegingsvormen ligt hem erg goed. Door in te spelen op de wensen van alle leeftijdsgroepen blijft de vereniging gezond en levendig. Hiernaast levert de Gerrit ook een stevige bijdrage aan het beheer en onderhoud van de sportzaal. Verder organiseert hij samen met anderen de jaarlijkse speculaasactie en helpt hij bij sportieve evenementen buiten de sportzaal.

Vanaf 1990 is Nijkamp actief voor de Protestantse Gemeente Almen als lid van de Cantorij van de kerk. Van 1992 tot 2017 verzorgde hij de financiële administratie. Ook werkte hij vanaf toen actief mee aan de Actie Kerkbalans. Iedereen kan ook altijd een beroep op hem doen als klokkenluider van de kerk. In 2004 begon de heer Nijkamp als bestuurslid én schipper bij Stichting de Berkelzomp, afdeling Almen. In 2017 begon hij bij de Stichting Gorsselse Zwembaden, met name bij zwembad De Berkel in Almen. Hij verzorgde het schilderwerk voor de 3 nieuwe blokhutten. Vanaf dat moment werd hij vrijwilliger en sindsdien verricht hij onderhouds- en tuinwerkzaamheden.

Lees ook

684902475_3086856291521842_7651460260547297555_n (002).jpg

560 kilometer voor het goede doel

Stanislav Suddia voltooit 11-daagse ‘Run van Dankbaarheid’

Na elf intensieve dagen is op woensdag de indrukwekkende ‘Run van Dankbaarheid’ van Stanislav Suddia officieel tot een einde gekomen. De finish vond plaats in Maastricht, waar Stanislav en zijn team warm werden ontvangen door de collega’s. Het markeerde het slotstuk van een uitzonderlijke prestatie: 560 kilometer hardlopen in 11 dagen, dwars door Nederland.

IMG_20260501_120509 (002).jpg

Haar doneren voor derde keer aan goed doel

Marieke, 24 jaar en student Archeologie, heeft voor de derde keer haar lange haar gedoneerd aan stichting Haarwensen die haarwerken maakt voor kinderen t/m 18 jaar die (gedeeltelijk) kaal zijn door een medische behandeling of andere oorzaak. Daarmee wil ze iets betekenen voor deze jonge mensen. De eerste keer dat ze haar lange haar doneerde was ze 10 jaar oud.

Foto-van-bord-bij-balie-vooraf-reserveren-of-inloopafspraak-maken__FocusFillWyIwLjAwIiwiMC4wMCIsNjQwLDQwMF0.jpg

Bezoek op afspraak en vooraf stukken reserveren bij ECAL

Vanaf 6 mei start het Erfgoedcentrum Achterhoek en Liemers bij wijze van proef met twee extra werkwijzen voor de studiezaal. Bezoekers kunnen voortaan een inloopsafspraak maken. Ook brengen ze graag onder de aandacht dat het inmiddels mogelijk is om vooraf stukken te reserveren, zodat deze bij bezoek klaarliggen.

PoelierLochemBrand20.jpg

Lochemse poelier opent noodwinkel na verwoestende brand: 'We moeten wel door'

Voor Jeroen Hoffman, eigenaar van Poelier 't Vöske uit Lochem, gaat 20 april de boeken in als een zwarte dag als ondernemer. Zijn zaak raakte flink beschadigd door een hevige brand. Om zijn klanten niet teleur te stellen, schakelt de eigenaar snel door. Donderdag werd een tijdelijke noodwinkel geopend.

bliksem1.jpeg

Code geel zaterdag van kracht in de Achterhoek: stevig onweer verwacht

Het KNMI heeft voor zaterdag code geel afgeven voor de Achterhoek vanwege stevige regen- en onweersbuien. De weerswaarschuwing geldt tussen 17.00 en 22.00 uur.

JB-promotie-2026-04-29-0007.JPG

Landelyk Lochem legt geschiedenis vast tijdens stadswandeling

Landelyk Lochem maakte tijdens een stadswandeling door Lochem een korte promotievideo, waarbij gids Herman Priester de deelnemers meenam langs markante plekken in de stad. Na een oproep op sociale media konden belangstellenden zich aanmelden om mee te wandelen en zo meer te horen over de rijke geschiedenis van Lochem.