gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Joris Nieuwenhuis na lange herstelperiode weer aan de start van NK Veldrijden

nieuwenhuis-foto

Joris Nieuwenhuis staat zondag aan de start van het Nederlands Kampioenschap Veldrijden in Oisterwijk. Dit weekend wil de Zelhemmer een moeilijke periode van ziekte en herstel achter zich laten en laten zien wat hij in zijn mars heeft.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op

Joris Nieuwenhuis staat zondag aan de start van het Nederlands Kampioenschap Veldrijden in Oisterwijk. Dit weekend wil de Zelhemmer een moeilijke periode van ziekte en herstel achter zich laten en laten zien wat hij in zijn mars heeft.

“Het gaat momenteel eigenlijk wel goed, helemaal vergeleken met een paar maanden geleden. Het is allemaal een beetje relatief, maar ik ben erg blij dat ik weer uitzicht op wedstrijden heb,” zegt de Nederlands kampioen. “Het begon eigenlijk vanaf het moment dat ik gordelroos kreeg. Op dat moment hadden we nog niet helemaal door wat voor invloed het zou hebben op het seizoen en mijn lichaam.”

Ook nadat Nieuwenhuis zich beter begon te voelen, was zijn lichaam nog niet de oude. “Vanaf het moment dat ik weer wilde beginnen, merkten wij dat het eigenlijk niet ging. Het heeft veel meer impact gehad op mijn lichaam dan wij doorhadden,” zegt Nieuwenhuis. De Zelhemmer moest hierdoor opnieuw een stapje terugdoen. Na langzaam te herstellen, is Nieuwenhuis nu op het punt gekomen dat hij weer kan trainen en wedstrijden kan rijden.

Het feit dat Nieuwenhuis er drie maanden uit lag, vond hij erg moeilijk, maar de klap op zijn gezondheid deed hem het meeste. “Dat kende ik gewoon niet van mijzelf. Ik heb wel eerder blessures gehad, maar daarbij had ik altijd een protocol dat ik kon volgen,” zegt de veldrijder. “Dat protocol had ik nu helemaal niet. Het was allemaal onbekend en nieuw.”

Nieuwenhuis vroeg zich in zijn herstelperiode af of hij ooit nog op wereldniveau kon komen. “Maar vanaf het moment dat ik de knop omdraaide, begon het langzaam weer beter te gaan. Ik kijk vooral heel erg naar de wedstrijd uit; ik heb relatief weinig verwachtingen van mijn prestatie,” zegt de Nederlands kampioen. “Alles wat ik goed kan doen, probeer ik goed te doen.”

Nieuwenhuis komt komend weekend uit voor Ridley Racing Team. “Ik wil mijn team ook laten zien dat vorig seizoen geen eendagsvlieg was”, zegt Nieuwenhuis. “Ondanks dat het een nieuw team is voelt alles heel vertrouwd. Ook omdat er nog geen vaste structuur is wordt je erg vrij gelaten.”

Het NK in het Brabantse Oisterwijk mag de huidige Nederlands kampioen niet rijden in de kampioenstrui. Nieuwenhuis pakte vorig jaar de nationale titel, en dat leverde hem tijdelijk een nieuw tenue op. Hoe trots de Achterhoeker ook is op de trui, zondag mag hij hem niet dragen. “Dan moet ik nog maar een keer Nederlands kampioen worden; daar heb ik nog tijd genoeg voor,” besluit de Zelhemmer.

Deze productie is tot stand gekomen in samenwerking met REGIO8

Lees ook

WSPW-4

GGD Noord- en Oost-Gelderland trekt de regio in tijdens Wereld Suïcide Preventie Week

Van 4 tot en met 11 september trekt GGD Noord- en Oost-Gelderland met de regiotour ‘Praten kan levens redden’ langs weekmarkten in de regio. Deskundigen op het gebied van suïcidepreventie gaan in gesprek met inwoners over mentale gezondheid, het voorkomen van zelfdoding en het belang van naar elkaar omkijken. De regiotour doet Vorden, Zutphen, Groenlo, Heerde, Winterswijk, Epe en Hattem aan.

BrandweerReanimatie

Brandweer Lochem doet mee met reanimatiepilot: 'Wij kunnen snel hulp bieden'

Brandweer Lochem wordt sinds begin deze maand ook gealarmeerd voor reanimaties in het eigen verzorgingsgebied. De brandweerpost doet mee aan een vrijwillige pilot binnen de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. Postcommandant Eddy Hiddink is blij dat zijn korps op deze manier extra hulp kan verlenen.

KmK (002)

Angelique Krüger aan vooravond Achterhoekse megaklus

Klussen met Krüger: Zo heet de splinternieuwe reallife-soap van de bekende Gelderse tv-presentator Angelique Krüger.

WIELRENARCHIEF

Wielrenners trotseren opnieuw Baakse klinkers tijdens Hel van Baok

De klinkers in het buitengebied van Baak vormen zondag 23 augustus het decor van de wielerwedstrijd ‘Hel van Baok’. Zo’n negentig wielrenners strijden dan om de winst op een parcours, waarbij vooral de beruchte klinkerstrook op de Vrendenbargsedijk het verschil moet maken. Martin Weijers van Wielervereniging Vierakker Wichmond is blij dat er nog wielerwedstrijden zoals deze worden gereden.

WhatsApp Image 2026-08-20 at 15.34.37

Keijenborgse zorgcentrum staat voor flinke verandering

Zorgcentrum Maria Postel in Keijenborg krijgt een nieuwe toekomst. Remon van Amersfoort, eigenaar van Huize Sonnevanck in Hengelo, gaat de zorglocatie voortzetten nadat de vorige zorginstelling failliet ging. Hij wil van de Maria Postel weer een plek maken die een actieve rol speelt in het dorp en de maatschappij.

WillemienUilen10

Uilen helpen Willemien Weerman door zware periode heen

Adamo zingt C’est ma vie en voor haar klinkt het Franse chanson uit de muziekbox misschien wel als C’est la vie. Ze is ongeneeslijk ziek en heeft dat mede door het tekenen en het schilderen van uilen een plek gegeven. Willemien Weerman exposeert vanaf zaterdag met haar ‘uilen’ in haar woonplaats Hengelo.