gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Inwoners Steenderen langs de deuren met warmtecamera's

27a20efddc3bdd3efe88952b83cec72e

Vrijwilligers van Op Morgen Steenderen zijn woensdag vroeg uit de veren gegaan om met warmtecamera's foto's te maken van de huizen van hun dorpsgenoten. Dankzij de beelden krijgen bewoners te zien waar er warmte uit hun woning ontsnapt en waar ze aan de bak moeten.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op

Vrijwilligers van Op Morgen Steenderen zijn woensdag vroeg uit de veren gegaan om met warmtecamera's foto's te maken van de huizen van hun dorpsgenoten. Dankzij de beelden krijgen bewoners te zien waar er warmte uit hun woning ontsnapt en waar ze aan de bak moeten.

De vrijwilligers gaan uitgerust met een warmtecamera vroeg op pad. Dit kan alleen wanneer de temperatuur onder het vriespunt zit, anders kan de warmtecamera het temperatuurverschil tussen binnen en buiten niet goed zien. "Op dit moment is de omgevingstemperatuur tien graden onder nul, dan geeft de warmtecamera voor die temperatuur de kleur blauw aan. Heb je ontsnapping van warmte uit het pand, dan wordt dat met de kleur oranje weergegeven", aldus Meindert Visser. "Het verschil tussen beide kleuren geeft dan de hoeveelheid warmteverlies aan."

Het aantal aanmeldingen liep hoog op. "Daar waren wij eigenlijk door overweldigd", laat Visser weten. "Wij hadden gerekend op zo'n tachtig aanmeldingen, wij zijn nu op 173 mensen geëindigd." Op Morgen Steenderen is blij met de animo en de betrokkenheid uit het dorp. "Het is een initiatief voor en door burgers," zegt Jan Liebeton, vrijwilliger bij Op Morgen Steenderen. "Omdat er een grote sociale cohesie is in het dorp is het makkelijker om mensen betrokken te krijgen."

Inwoners krijgen aankomende week de resultaten van de warmtefoto's te zien waarna ze een verduurzamingsslag kunnen toepassen. Zo kunnen zij op 10 februari terecht bij het dorpshuis De Kei in Steenderen voor tips over hoe zij hun huis kunnen verduurzamen. "Ik wil wel graag weten waar de warmte naar buiten gaat, we zitten toch wel met zijn allen in een energiecrisis", zegt Steenderenaar John Rutjes, net nadat hij zijn woning heeft laten isoleren.

https://www.youtube.com/watch?v=iL77qmmpqWo

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met lokale omroep REGIO8

© Foto: REGIO8

Lees ook

JB-wijnfestival-2026-10-03-0013

Wijnfestival Lochem met Smaak opnieuw volledig uitverkocht

Wie denkt dat een wijnfestival na zeventien jaar zijn beste tijd wel heeft gehad, had dit jaar in de Grote of sint-Gudulakerk van Lochem anders gedacht. De editie 2026 van Wijnfestival Lochem met Smaak was opnieuw volledig uitverkocht. Honderden wijnliefhebbers vulden de Grote of Sint-Gudulakerk om te proeven, te ontdekken en samen te genieten van wijn en spijs.

Naamloos

Subsidie woningisolatie bereikbaar voor meer inwoners

Huiseigenaren in de gemeente Lochem kunnen subsidie krijgen voor woningisolatie. De regels zijn per 1 oktober 2026 aangepast, zodat meer huiseigenaren hulp kunnen krijgen om isoleren betaalbaar te maken. Ook het aanvragen van de subsidie bij Energiehuis Lochem is gemakkelijker.

Wethouder Ria Ankersmit en voorzitter van de stichting Sport en Ontmoetingspark Ijsselweide Geert Teunissen (002)

IJsselweide wordt Sport- en Ontmoetingspark

De gemeente Oude IJsselstreek heeft een belangrijke stap gezet in de verdere ontwikkeling van Sport- en Ontmoetingspark IJsselweide. Met het ondertekenen van een huur- en exploitatieovereenkomst met Stichting Sport- en Ontmoetingspark IJsselweide op 1 oktober zijn afspraken vastgelegd over het beheer, de exploitatie en het gebruik van Sporthal IJsselweide in Ulft. Na het symbolisch overdragen van de ‘sleutel’ kan de Stichting verder aan de slag.

DSC_4161 (002)

Amphion Cultuurbedrijf en Facility Groep Nederland breiden samenwerking uit

Facility Groep Nederland en Amphion Cultuurbedrijf breiden hun samenwerking uit. De facilitaire dienstverlener uit de Achterhoek is al maatschappelijk partner van het Cultuurbedrijf, maar verbindt haar naam vanaf dit seizoen ook aan de Grote Zaal van het theater. Met de nieuwe naam benadrukken de culturele instelling en de facilitaire partner hun sterke band en gezamenlijke betrokkenheid bij de regio.

Social media pauze_BIJ de bieb_ (002)

BIJ de bieb neemt drie maanden pauze van social media

BIJ de bieb neemt vanaf oktober drie maanden pauze van social media. De bibliotheek gebruikt deze periode om te onderzoeken hoe zij inwoners ook op andere manieren kan bereiken, informeren en ontmoeten. Daarmee is BIJ de bieb een van de eerste bibliotheken in Nederland die op deze manier experimenteert met haar publiekscommunicatie.

Roedelchef Merel Rutgers_Jorrit van de Kolk

Hanzehof, Muzehof en BIJ de bieb starten Wijkjury Zutphen en zoeken zes nieuwe theaterbezoekers

Theater Hanzehof & Buitensociëteit, Muzehof Centrum voor de Kunsten en BIJ de bieb starten dit theaterseizoen samen met Wijkjury Zutphen. Zes inwoners van Zutphen die niet of nauwelijks naar het theater gaan, krijgen de kans om samen voorstellingen te bezoeken, ervaringen uit te wisselen en aan het einde van het seizoen hun favoriet te kiezen.