gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Houtdorp Laren viert tiende verjaardag met timmerende kinderen van feestelijke hutten

JB-houtdorpLaren-2026-08-28-0030
© Foto: RTV Ideaal / Johan Braakman

De ligweide van het Leussinkbad in Laren stond donderdag 27 en vrijdag 28 augustus volledig in het teken van het Houtdorp. Twee dagen lang werd er volop gezaagd, getimmerd en geschilderd door kinderen uit groep 4 tot en met 8 uit Laren en de wijde omgeving. Dit jaar was het extra feestelijk, want het Houtdorp Laren vierde haar tiende verjaardag.

Johan Braakman |  | Aangepast op

Voor de gelegenheid werd de ligweide van het openluchtzwembad wederom omgetoverd tot een heus timmerdorp. In totaal waren er 22 bouwpercelen beschikbaar, waar verschillende groepen kinderen hun eigen hut en creatie konden bouwen. Met hout, spijkers, verf en vooral veel enthousiasme gingen de jonge bouwers aan de slag.

Het resultaat was een kleurrijk dorp waarin de creativiteit van de kinderen alle ruimte kreeg. Het jubileumthema luidde dan ook toepasselijk: ‘Houtdorp wordt Feestdorp!’ De deelnemers mochten hun fantasie de vrije loop laten en de ligweide langzaam veranderen in één groot feestelijk dorp.

Waar de kinderen zelf de handen flink uit de mouwen staken, was er ook hulp voor de wat ingewikkeldere klussen. Wie een stuk hout niet zelf kon of durfde te zagen, kon terecht bij de professionele houtzagerij die tijdens Houtdorp aanwezig was. Zo konden ook de meest ambitieuze bouwplannen werkelijkheid worden.

De belangstelling voor Houtdorp kwam, zoals de afgelopen jaren, uit de hele regio. Niet alleen kinderen uit Laren deden mee, maar ook deelnemers uit onder meer Harfsen, Barchem, Bathmen en Lochem wisten het evenement te vinden. Daarmee is Houtdorp in tien jaar tijd uitgegroeid tot een geliefd huttenbouwfestijn voor basisschoolkinderen uit de omgeving.

Het organiseren van een evenement van deze omvang is mede mogelijk dankzij de steun van verschillende sponsoren uit de regio. Ook dit jaar droegen zij hun steentje bij, waardoor het Houtdorp opnieuw kon worden georganiseerd en de kinderen twee dagen lang naar hartenlust konden bouwen. De organisatie kijkt dan ook met tevredenheid terug op het jubileum. De sfeer onder de deelnemers was goed en ook de EHBO kon de dagen met een goed gevoel afsluiten.

Toch verliep het evenement niet helemaal zonder hindernissen. Vooral de regen op vrijdag gooide af en toe wat roet in het eten. De jonge bouwers lieten zich daardoor echter niet zomaar uit het veld slaan. Tussen de buien door werd er gewoon verder gewerkt aan de hutten en het feestdorp.

Het Houtdorp vormde traditiegetrouw een van de laatste grote activiteiten van de zomervakantie. De feestelijke editie werd afgesloten met een End-of-Summerfeest en natuurlijk het inmiddels bekende discozwemmen in het Leussinkbad.

Alles werd medemogelijk gemaakt door de vele vrijwilligers die onder andere de catering verzorgen en de planken voor de kinderen op lengte zaagden en de vele verdere werkzaamheden die voorbij kwamen en natuurlijk het team van Leussinkbad die de speelweide en het zwembad beschikbaar stelde.

Meer foto’s in ons fotoboek.

Lees ook

WMM_2879

Zelhemse voetbalclub zet eerste stap richting nieuw sportpark met verkoop veld

De Zelhemse voetbalclub ZZC’20 is akkoord gegaan met de verkoop van veld acht aan de gemeente Bronckhorst. ZZC’20 heeft hierdoor 1,5 miljoen euro te besteden, dat voorlopig apart wordt gehouden voor de mogelijke realisatie van een nieuwe sportpark.

Nick Muller2

De onvergetelijke canon: 99 schrijvers & hun favoriete boek

Wat is het mooiste en meest indrukwekkende boek dat vrijwel niemand kent? Nick Muller stelde deze vraag aan 99 schrijvers. Ze noemden geen modieuze bestsellers of leeslijstklassiekers, maar titels die zich in hun geheugen hadden vastgezet: ongekende meesterwerken, elk in een kort, persoonlijk stuk teruggehaald uit de vergetelheid.

ROVA plastic

Gemeente Aalten en ROVA zetten in op kwaliteit van pmd

Het college van burgemeester en wethouders van Aalten heeft besloten extra in te zetten op de kwaliteit van het pmd. Goed gescheiden pmd is belangrijk om waardevolle grondstoffen opnieuw te kunnen gebruiken. Daarom gaan de gemeente Aalten en ROVA vanaf januari tijdens de reguliere inzameling extra controleren op vervuiling van pmd. Hiermee willen zij de kwaliteit van het ingezamelde pmd verbeteren en inwoners bewust maken van het belang van goed scheiden.

Ruben Weijers

TU Delft-student Ruben Weijers uit Aalten werkt aan zonneauto voor titelverdediging

Het Delft Solar Team presenteert het nieuwe team Nuna 14: achttien studenten die ruim een jaar werken aan een auto die alleen op zonne-energie rijdt. Daarmee verdedigen ze de wereldtitel tijdens de Bridgestone World Solar Challenge, die op 22 augustus 2027 van start gaat in Australië. Onder de teamleden bevindt zich ook Ruben Weijers uit Aalten, die de rol van Structural Engineer op zich neemt.

technobasis

Nieuwe impuls voor techniekonderwijs met vierjarig convenant Technobasis

De gemeenten Oude IJsselstreek en Montferland gaan een nieuw vierjarig convenant aan voor Technobasis. Met dit besluit investeren de colleges van Oude IJsselstreek en Montferland in de voortzetting van techniekonderwijs voor basisschoolleerlingen uit groep 7 en 8 in het technieklokaal van het Almende College en bij het CIVON Innovatiecentrum in Ulft.

Scootmobiel30

Senioren oefenen in Eefde met scootmobiel: ‘Dat vinden ze best eng’

Een tiental senioren deed dinsdagochtend mee aan een scootmobielopfriscursus bij dorpshuis Het Hart in Eefde. Het vervoersmiddel is voor veel mensen op leeftijd essentieel om zelfstandig op pad te blijven gaan, toch ziet cursusgever Philip Stempels dat het voor sommige deelnemers wel spannend is.