gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Gemeente Oude IJsselstreek vraagt inwoners om mee te denken over bezuinigingen

20220927_gemeentehuis_Oude_IJsselstreek_in_Gendringen_ZvD_01

Gemeente Oude IJsselstreek staat voor een forse financiële uitdaging. Net als veel andere gemeenten krijgt de gemeente minder geld van het Rijk, waardoor bezuinigingen noodzakelijk zijn. Het college van burgemeester en wethouders wil deze opgave niet alleen aangaan, maar samen...

Yvonne Hofman |  | Aangepast op

Gemeente Oude IJsselstreek staat voor een forse financiële uitdaging. Net als veel andere gemeenten krijgt de gemeente minder geld van het Rijk, waardoor bezuinigingen noodzakelijk zijn. Het college van burgemeester en wethouders wil deze opgave niet alleen aangaan, maar samen met de inwoners van de gemeente. Daarom worden de komende maanden verschillende participatiemomenten georganiseerd om in gesprek te gaan over mogelijke keuzes.

Het college blijft eindverantwoordelijk voor het opstellen van een evenwichtig bezuinigingspakket, waarbij recht wordt gedaan aan bestaand beleid en de leefbaarheid van de gemeente. Maar waar kan de gemeente besparen? Zijn er mogelijkheden om bepaalde taken efficiënter uit te voeren? Moet er worden bezuinigd op zorg, onderhoud van de openbare ruimte, economische stimulering, sport en cultuur of in de dagelijkse dienstverlening? Of zijn er mogelijkheden om extra inkomsten te genereren?
Om een zo breed mogelijk beeld te krijgen van de wensen en ideeën uit de samenleving, kunnen inwoners meedenken via een digitale vragenlijst en gesprekken op locatie.

In februari kunnen inwoners hun mening geven via een online vragenlijst van de gemeente. Daarnaast gaat in april ‘t-Praotpunt op pad: een rijdend gesprekspodium waarmee het college en raadsleden in verschillende kernen van de gemeente in gesprek gaan met inwoners.

De opgehaalde ideeën en suggesties worden meegenomen in de afwegingen van het college. In mei wordt een doorkijk richting de begroting voor de jaren 2026 – 2029 in het college behandeld, waarin de financiële keuzes worden uitgewerkt. De gemeenteraad praat op 3 juli over de definitieve maatregelen die uiteindelijk in de begroting 2026 – 2029 moeten worden opgenomen. Begin november 2025 neemt de gemeenteraad hierover een definitief besluit.

Lees ook

P1011770 (002)

Burgemeester Kruijffbad verwacht 25.000e bezoeker van dit seizoen

Het openluchtzwembad in Steenderen hoopt binnenkort de 25.000e bezoeker van dit seizoen te kunnen verwelkomen. Die krijgt naast een feestelijk onthaal ook een mooi cadeau: een persoonlijk zwemabonnement voor zwemseizoen 2027.

ongeval Zelhem

Bedrijfsbus schiet van weg Zelhem, bestuurder moet mee naar politiebureau

De bestuurder van een bedrijfsbus is woensdagavond aangehouden na een eenzijdig ongeval op de Rondweg (N315) in Zelhem. Hij is niet gewond geraakt.

kerkuilen theo weijers

Een goed muizenjaar zorgt voor een opvallende groei van populatie kerkuilen in de Achterhoek

Het gaat heel goed met de kerkuilen in de Achterhoek. Voor het eerst in jaren is de populatie opvallend gegroeid. En vliegen er weer meer uilen door de regio. Theo Weijers is een van de vrijwilligers die zich inzet voor de leefbaarheid van de uilen.

Othniël Raterink (2)

Winterswijker Raterink op huurbasis naar ADO Den Haag

Winterswijker Othniël Raterink speelt dit seizoen op huurbasis voor eredivisionist ADO Den Haag. De voormalig Superboer komt over van Italiaanse Cagliari Calcio. De Hagenaren hebben ook een optie tot koop bedongen.

SterrenwachtZon

‘Bescherm je ogen’: Achterhoek maakt zich op voor zonsverduistering

Na 27 jaar kan de Achterhoek zich weer opmaken voor een bijzonder fenomeen. Woensdagavond is er namelijk een zonsverduistering van 90 procent te zien. Een kans als deze laat volgens sterrenwacht Lochem nog tientallen jaren op zich wachten.

Sproei Droogte 2026-1

Waterschap stelt oppompverbod in voor Achterhoekse natuurgebieden

Het Waterschap Rijn en IJssel stelt een tijdelijk verbod in voor het oppompen van grondwater in kwetsbare natuurgebieden. Ook is het sproeien met grondwater in deze gebieden voorlopig verboden. Het verbod gaat woensdag om 08.00 uur in.