gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Gemeente Montferland roept centrumondernemers in ’s-Heerenberg en Didam op om inzicht te krijgen in energieverbruik

gemeentehuis-montferland-foto-gemeente-montferland
© Foto: gemeente Montferland

Met de aanhoudend hoge energieprijzen is het voor veel ondernemers belangrijker dan ooit om grip te krijgen op hun energieverbruik en kosten. Daarom organiseert het Duurzaam Ondernemerscentrum Achterhoek (DOA), in samenwerking met de gemeente Montferland, een campagne voor centrumondernemers in ’s-Heerenberg en Didam om grip te krijgen op hun energiekosten. Dit wordt gedaan met een gratis ePK-check die in andere Achterhoekse dorpen en steden al succesvol zijn uitgevoerd en positief zijn ervaren door ondernemers.

Redactie RTV Ideaal |  | Aangepast op

De gemeente Montferland wil uiterlijk in 2050 energieneutraal zijn en dat betekent dat er veel energie bespaard moet worden. Daarom is het campagneteam van DOA op dinsdag 12 mei aanwezig in het centrum van ’s-Heerenberg en op donderdag 21 mei in het centrum van Didam. Zij zullen ondernemers persoonlijk informeren over de gratis ePK-check en afspraken inplannen. Een week later, op dinsdag 19 mei in ’s-Heerenberg en donderdag 28 mei in Didam, komt de energie-adviseur langs bij de ondernemers die zich hebben aangemeld. De campagne is in samenwerking met de gemeente Montferland.

Tijdens de ePK-check van maximaal 15 minuten, loopt de energieadviseur samen met de ondernemer de bedrijfsruimte door. Met behulp van de meest recente energiefactuur en jaarafrekening van de energieleverancier kan de adviseur snel zien waar winsten op energiegebruik en dus de kosten te behalen zijn. Met dit rapport kan de ondernemer vervolgens aan de slag met energiebesparing en verduurzaming.

Lees ook

WMM_2879

Zelhemse voetbalclub zet eerste stap richting nieuw sportpark met verkoop veld

De Zelhemse voetbalclub ZZC’20 is akkoord gegaan met de verkoop van veld acht aan de gemeente Bronckhorst. ZZC’20 heeft hierdoor 1,5 miljoen euro te besteden, dat voorlopig apart wordt gehouden voor de mogelijke realisatie van een nieuwe sportpark.

Nick Muller2

De onvergetelijke canon: 99 schrijvers & hun favoriete boek

Wat is het mooiste en meest indrukwekkende boek dat vrijwel niemand kent? Nick Muller stelde deze vraag aan 99 schrijvers. Ze noemden geen modieuze bestsellers of leeslijstklassiekers, maar titels die zich in hun geheugen hadden vastgezet: ongekende meesterwerken, elk in een kort, persoonlijk stuk teruggehaald uit de vergetelheid.

ROVA plastic

Gemeente Aalten en ROVA zetten in op kwaliteit van pmd

Het college van burgemeester en wethouders van Aalten heeft besloten extra in te zetten op de kwaliteit van het pmd. Goed gescheiden pmd is belangrijk om waardevolle grondstoffen opnieuw te kunnen gebruiken. Daarom gaan de gemeente Aalten en ROVA vanaf januari tijdens de reguliere inzameling extra controleren op vervuiling van pmd. Hiermee willen zij de kwaliteit van het ingezamelde pmd verbeteren en inwoners bewust maken van het belang van goed scheiden.

Ruben Weijers

TU Delft-student Ruben Weijers uit Aalten werkt aan zonneauto voor titelverdediging

Het Delft Solar Team presenteert het nieuwe team Nuna 14: achttien studenten die ruim een jaar werken aan een auto die alleen op zonne-energie rijdt. Daarmee verdedigen ze de wereldtitel tijdens de Bridgestone World Solar Challenge, die op 22 augustus 2027 van start gaat in Australië. Onder de teamleden bevindt zich ook Ruben Weijers uit Aalten, die de rol van Structural Engineer op zich neemt.

technobasis

Nieuwe impuls voor techniekonderwijs met vierjarig convenant Technobasis

De gemeenten Oude IJsselstreek en Montferland gaan een nieuw vierjarig convenant aan voor Technobasis. Met dit besluit investeren de colleges van Oude IJsselstreek en Montferland in de voortzetting van techniekonderwijs voor basisschoolleerlingen uit groep 7 en 8 in het technieklokaal van het Almende College en bij het CIVON Innovatiecentrum in Ulft.

Scootmobiel30

Senioren oefenen in Eefde met scootmobiel: ‘Dat vinden ze best eng’

Een tiental senioren deed dinsdagochtend mee aan een scootmobielopfriscursus bij dorpshuis Het Hart in Eefde. Het vervoersmiddel is voor veel mensen op leeftijd essentieel om zelfstandig op pad te blijven gaan, toch ziet cursusgever Philip Stempels dat het voor sommige deelnemers wel spannend is.