gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Feestelijke opening Markt én Stadshuus Lochem op 8 juni

opening-weg-en-bouwbord-markt-01

De markt in Lochem is vernieuwd en ook het Stadshuus is in een nieuw jasje gestoken. Dat is een feestje waard. Zaterdag 8 juni openen wethouder Ria Leliveld en wethouder Wendy Goodin de nieuw ingerichte Markt en het Stadshuus. Er is die dag muziek en van alles te doen in de bi...

Jeffrey van Londen |  | Aangepast op

De markt in Lochem is vernieuwd en ook het Stadshuus is in een nieuw jasje gestoken. Dat is een feestje waard. Zaterdag 8 juni openen wethouder Ria Leliveld en wethouder Wendy Goodin de nieuw ingerichte Markt en het Stadshuus. Er is die dag muziek en van alles te doen in de binnenstad van Lochem waarbij iedereen van harte welkom is.

De Markt is een aantrekkelijke plek geworden voor inwoners en bezoekers. Met midden op de Markt het sociaal-cultureel centrum het Stadshuus dat een flinke metamorfose heeft ondergaan. Het Stadshuus vernieuwde hun ingang en er kwam een nieuwe ruimte bij, de Marktzaal met het uitzicht op de markt. Ook binnen is er hard gewerkt om de inrichting een nieuwe moderne sfeer te geven.

Tussen de Markt en andere plekken in het centrum van Lochem is meer eenheid ontstaan. De keitjes op de grote Markt maakten plaats voor andere bestrating. De keitjes zijn teruggebracht op plekken waar er niet gelpen hoeft te worden, want de keien horen bij Lochem. Het Historisch Genootschap Lochem Laren Barchem maakte zich hard voor een historische tijdlijn van 10 meter langs de Gudulakerk met daarop de Lochemse geschiedenis in vijfendertig verschillende teksten op enkele zitplaatsen op de Markt. Op de hoek van de zitplaatsen ligt een tegel met daarop een stukje geschiedenis van Lochem.

De Markt en het Stadshuus worden op zaterdag 8 juni officieel en feestelijk openen. Dat gebeurt om 11:00 uur, buiten voor de vernieuwde ingang van het Stadshuus. Na de officiële opening zijn er in het Stadshuus verschillende demonstraties en buiten zijn er activiteiten die gratis toegankelijk zijn.

Lees ook

MIVA Collecte 2026 (002)

MIVA collecte in alle katholieke kerken

Als elke minuut telt, kan een ambulance het verschil betekenen tussen leven en dood. Op de eilanden in het Victoriameer in Tanzania sterven onnodig veel mensen door gebrek aan vervoer. Daarom staat de jaarlijkse MIVA-kerkcollecte in heel Nederland in het teken van een ambulanceboot voor arts Athuman. Daarmee kunnen zwangere vrouwen, zieke kinderen en andere kwetsbare patiënten sneller levensreddende zorg krijgen.

JB-WelzijnLochem-2026-07-24-0055

Zomertoer in Laren trekt jong en oud

Laren stond op 24 juli in het teken van de Zomertoer van Welzijn Lochem. In Kulturhus ’t Kruispunt werden bezoekers vanaf 11.00 uur ontvangen met koffie en thee, waarna om 12.00 uur een gezamenlijke lunch volgde, verzorgd door Kulturhus Het Kruuspunt. Ruim dertig oudere deelnemers schoven aan voor een gezellige maaltijd vol ontmoeting en samenzijn.

BertSchieven0

Oorlogshistoricus Schieven over Zelhemse vliegtuigbom: ‘Heeft me echt verbaasd’

De Britse 500-ponder die bij het archeologische onderzoek bij het Witte Paard in Zelhem uit de grond kwam is donderdag tot ontploffing gebracht. Amateur-oorlogshistoricus Bert Schieven hield alles sinds de vondst van de vliegtuigbom nauwlettend in de gaten. Hij kan de bom exact dateren.

OmroepGLDZwembad

Lochem bouwt twee nieuwe buitenzwembaden

Nog één zomer kunnen inwoners hun vertrouwde baantjes trekken in de buitenbaden van Gorssel en Almen. Daarna maken ze plaats voor bouwvakkers en grote kranen. Beide zwembaden worden volledig vernieuwd. Deze week konden inwoners tijdens verschillende bijeenkomsten horen hoe die werkzaamheden eruit gaan zien.

SchipRijn

Sluizen bij Eefde dicht vanwege droogte: ook onttrekkingsverbod

Het sluizencomplex bij Eefde mag vanaf zaterdagmiddag niet meer gebruikt worden door scheepvaart. Vanwege de aanhoudende droogte is er voorlopig geen scheepvaart toegestaan op het Twentekanaal.

Build For Gambia 2026 (002)

Studenten Graafschap College zetten zich in voor bouwprojecten in Gambia

Zestien studenten en drie docenten van het Graafschap College uit Doetinchem reizen dit najaar naar Gambia om daar scholen op te knappen en kinderen een betere leeromgeving te geven. Om deze bijzondere reis en de werkzaamheden mogelijk te maken, is de projectgroep nog op zoek naar bedrijven en particulieren die het initiatief financieel willen ondersteunen.