gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Feestelijke heropening van de Zomerweg in Achter-Drempt

zomerweg-drempt-foto-gemeente-bronckhorst

Op 9 april gaan de buurt van de Zomerweg in Achter-Drempt, dorpsraad Drempt, de werkgroep Verkeer Achter-Drempt en gemeente Bronckhorst samen de Zomerweg feestelijk heropenen. De Zomerweg binnen de bebouwde kom van het dorp kreeg een totale make-over om de verkeersveiligheid o...

Redactie RTV Ideaal |  | Aangepast op

Op 9 april gaan de buurt van de Zomerweg in Achter-Drempt, dorpsraad Drempt, de werkgroep Verkeer Achter-Drempt en gemeente Bronckhorst samen de Zomerweg feestelijk heropenen. De Zomerweg binnen de bebouwde kom van het dorp kreeg een totale make-over om de verkeersveiligheid op en leefbaarheid aan de weg te verhogen. De werkzaamheden duurden 10 maanden. De weg is alweer open voor verkeer: de toegestane snelheid is 30 km/u op de Zomerweg in de bebouwde kom.

De Zomerweg onderging een totale reconstructie. Nieuwe verharding, een nieuw hemelwaterafvoer-systeem, nieuwe straatverlichting, nieuwe verkeersmaatregelen en nieuwe beplanting behoren tot de werkzaamheden die de afgelopen maanden zijn uitgevoerd. Aan en op de Zomerweg ervaarden bewoners van Achter-Drempt veel verkeersoverlast. Bewoners uit Achter-Drempt vormden een werkgroep Verkeer en dachten actief mee met de gemeente over oplossingen.

Lees ook

WSPW-4

GGD Noord- en Oost-Gelderland trekt de regio in tijdens Wereld Suïcide Preventie Week

Van 4 tot en met 11 september trekt GGD Noord- en Oost-Gelderland met de regiotour ‘Praten kan levens redden’ langs weekmarkten in de regio. Deskundigen op het gebied van suïcidepreventie gaan in gesprek met inwoners over mentale gezondheid, het voorkomen van zelfdoding en het belang van naar elkaar omkijken. De regiotour doet Vorden, Zutphen, Groenlo, Heerde, Winterswijk, Epe en Hattem aan.

BrandweerReanimatie

Brandweer Lochem doet mee met reanimatiepilot: 'Wij kunnen snel hulp bieden'

Brandweer Lochem wordt sinds begin deze maand ook gealarmeerd voor reanimaties in het eigen verzorgingsgebied. De brandweerpost doet mee aan een vrijwillige pilot binnen de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. Postcommandant Eddy Hiddink is blij dat zijn korps op deze manier extra hulp kan verlenen.

KmK (002)

Angelique Krüger aan vooravond Achterhoekse megaklus

Klussen met Krüger: Zo heet de splinternieuwe reallife-soap van de bekende Gelderse tv-presentator Angelique Krüger.

WIELRENARCHIEF

Wielrenners trotseren opnieuw Baakse klinkers tijdens Hel van Baok

De klinkers in het buitengebied van Baak vormen zondag 23 augustus het decor van de wielerwedstrijd ‘Hel van Baok’. Zo’n negentig wielrenners strijden dan om de winst op een parcours, waarbij vooral de beruchte klinkerstrook op de Vrendenbargsedijk het verschil moet maken. Martin Weijers van Wielervereniging Vierakker Wichmond is blij dat er nog wielerwedstrijden zoals deze worden gereden.

WhatsApp Image 2026-08-20 at 15.34.37

Keijenborgse zorgcentrum staat voor flinke verandering

Zorgcentrum Maria Postel in Keijenborg krijgt een nieuwe toekomst. Remon van Amersfoort, eigenaar van Huize Sonnevanck in Hengelo, gaat de zorglocatie voortzetten nadat de vorige zorginstelling failliet ging. Hij wil van de Maria Postel weer een plek maken die een actieve rol speelt in het dorp en de maatschappij.

WillemienUilen10

Uilen helpen Willemien Weerman door zware periode heen

Adamo zingt C’est ma vie en voor haar klinkt het Franse chanson uit de muziekbox misschien wel als C’est la vie. Ze is ongeneeslijk ziek en heeft dat mede door het tekenen en het schilderen van uilen een plek gegeven. Willemien Weerman exposeert vanaf zaterdag met haar ‘uilen’ in haar woonplaats Hengelo.