gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Eddy Berentsen haalt Homan terug naar Doesburg

Aankomst-van-het-kunstwerk-in-Doesburg-op-21-mei-2016-foto-Jan-Vijn

Doesburg krijgt er opnieuw een museum bij. Het Meulenhuus, jarenlang de basis van de folkloristische dansgroep De Meulenvelders, is aangekocht door stichting De Ezelstal in Vorden. De stichting beheert de kunstcollecties van het echtpaar Jan en Jetty Homan, dat jarenlang in Do...

Jeffrey van Londen |  | Aangepast op

Doesburg krijgt er opnieuw een museum bij. Het Meulenhuus, jarenlang de basis van de folkloristische dansgroep De Meulenvelders, is aangekocht door stichting De Ezelstal in Vorden. De stichting beheert de kunstcollecties van het echtpaar Jan en Jetty Homan, dat jarenlang in Doesburg woonde en werkte. De locatie in Vorden wordt opgeheven en de collecties komen naar Doesburg. Kunstliefhebber en ontwerper Eddy Berentsen, die het echtpaar Homan goed heeft gekend, is de drijvende kracht achter het initiatief. Het nieuwe museum heeft als werktitel Bs48: Bergstraat 48.

Eddy Berentsen is in de jaren zeventig en tachtig in Doesburg verantwoordelijk voor de BKR, de Beeldend Kunstenaars Regeling. Via zijn werk komt hij in contact met veel kunstenaars, onder wie het echtpaar Homan, dat in de Nieuwstraat woont. Na het overlijden van een van de partners van het echtpaar dat De Ezelstal beheert neemt Berentsen contact op. De gedeelde passie voor het werk van het echtpaar Homan en het onderlinge vertrouwen maken het gemakkelijk om tot overeenstemming te komen.

Het is niet de eerste keer dat er plannen zijn om werk van Homan naar Doesburg te halen. De werkgroep Retourtje Doesburg slaagde er al in om het monumentale reliëf dat Homan maakte voor de voormalige Doesburgse technische school aan te kopen. Dat kunstwerk lag jaren in opslag, maar is op initiatief van Berentsen schoongemaakt en gerestaureerd.

© Foto: Jan Vijn

Lees ook

_MOO2753

Vive la France in Hummelo

De Dorpsstraat in de kern van Hummelo was helemaal omgebouwd tot een Franse brocante en kunst markt.

DSC04674

Zelhem bruist tijdens warme en druk bezochte Zomerfeesten

Het was zaterdag flink zweten in het centrum van Zelhem, maar dat mocht de pret absoluut niet drukken. De 48e editie van de Zelhemse Zomerfeesten is in volle gang en bleek ook dit jaar weer een groot succes. Ondanks de tropische temperaturen stroomde het dorp massaal uit voor een ontzettend gezellige braderie en diverse activiteiten.

27viverion-zuiderbleek36462 (002)

Meer kans op een betaalbare woning voor jongeren en ouderen in Lochem

Woningcorporatie Viverion start met de bouw van 41 sociale huurwoningen op het voormalige Aldi-terrein aan de Zuiderbleek in Lochem: 35 appartementen voor ouderen en 6 studio’s voor jongeren tot 30 jaar. Zo komt er voor hen op een centrale plek meer betaalbare woonruimte. Donderdag 9 juli gaven Viverion, gemeente Lochem en Koopmans Bouwgroep, onderdeel van TBI, het officiële startsein.

Op basisschool 't Prisma in Doetinchem won Matthijs Röttger een uitje voor het hele gezin naar het Klimbos in Ruurlo_ (002)

Dankzij Wiesneus op avontuur in Klimbos Ruurlo en het Achterhoeks Openluchtmuseum

Het ‘Wiesneusjaar’ werd afgelopen week afgesloten met de prijsuitreiking aan de Achterhoekse winnaars van de puzzels en opdrachten uit het Wiesneus-blad. Dit zijn Matthijs Rötger en Tim Hakvoort. Matthijs zit in groep 5 van basisschool ’t Prisma in Doetinchem. Tim zit in groep 6 van de St. Bernardusschool in Keijenborg. Zij kregen een bij het thema van Wiesneus ‘Op avontuur!’ passende avontuurlijke prijs, namelijk kaartjes voor het Klimbos in Ruurlo.

Gemeentehuis-Berkelland

Berkelland houdt procedure voordracht wethouders tegen het licht

De gemeente Berkelland gaat de procedure rond de voordracht en benoeming van wethouders tegen het licht houden. Het presidium heeft woensdag 8 juli besloten om de beschikbare mogelijkheden voor integriteitsonderzoeken bij kandidaat-wethouders te laten analyseren en te bekijken of de huidige werkwijze moet worden aangepast. Burgemeester en griffier werken daarvoor een voorstel uit dat na de zomer aan de gemeenteraad wordt voorgelegd.

CollegeBronckhorst1

Wethouders Bronckhorst geïnstalleerd: vier nieuwkomers in het college

Het nieuwe college van Bronckhorst is donderdag in de laatste raadsvergadering voor het zomerreces geïnstalleerd. Voor het eerst in de gemeente gaan er vijf wethouders aan de slag. Onder leiding van burgemeester Patrick van Domburg gaan vier nieuwe wethouders en één zittende wethouder de komende vier jaar aan de slag met de uitvoering van het coalitieakkoord.