gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Duits brandstoftoerisme bij Achterhoekse pomp

Duitser-tankt

Waar Nederlanders normaal gesproken naar de oosterburen rijden om goedkoper te tanken, sierden Duitse kentekens vrijdag de rijen bij tankstations in de Achterhoek. Door een accijnsverlaging in Nederland is de brandstofprijs per liter goedkoper dan in Duitsland.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op

Waar Nederlanders normaal gesproken naar de oosterburen rijden om goedkoper te tanken, sierden Duitse kentekens vrijdag de rijen bij tankstations in de Achterhoek. Door een accijnsverlaging in Nederland is de brandstofprijs per liter goedkoper dan in Duitsland.

“Daar waar het goedkoop is, daar moet je zijn”, zegt de Duitse klant Heinrich, die besloot over de grens te rijden om in ’s-Heerenberg te tanken. “Ik woon vlak in de buurt, daarom is dat geen probleem.” Met name vrijdagochtend zorgde de ingevoerde accijnsverlaging voor drukte bij de tankstations. “Het begon al met Nederlanders die hun tankgedrag hadden uitgesteld”, vertelt commercieel directeur Jan Pieter de Wilde van Kuster Energy. “Maar je ziet dat Duitsers ook massaal de grens overkomen. Ze pakken het voordeel mee, maar het zal wel van tijdelijke aard zijn.”

De accijnsverlaging is ingevoerd om de klap van de stijgende brandstofprijzen door de oorlog in Oekraïne te verzachten voor consumenten. Ook in Duitsland wordt momenteel een accijnsverlaging voorbereid, die forser is dan in Nederland. “Die gaan zelfs met dertig cent naar beneden”, vertelt De Wilde. “Dan zullen de Duitsers, maar ook de Nederlanders, weer massaal in Duitsland gaan tanken.”

https://www.youtube.com/watch?v=eYC7fE9fsSY
Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met streekomroep REGIO8

Lees ook

KmK (002)

Angelique Krüger aan vooravond Achterhoekse megaklus

Klussen met Krüger: Zo heet de splinternieuwe reallife-soap van de bekende Gelderse tv-presentator Angelique Krüger.

WIELRENARCHIEF

Wielrenners trotseren opnieuw Baakse klinkers tijdens Hel van Baok

De klinkers in het buitengebied van Baak vormen zondag 23 augustus het decor van de wielerwedstrijd ‘Hel van Baok’. Zo’n negentig wielrenners strijden dan om de winst op een parcours, waarbij vooral de beruchte klinkerstrook op de Vrendenbargsedijk het verschil moet maken. Martin Weijers van Wielervereniging Vierakker Wichmond is blij dat er nog wielerwedstrijden zoals deze worden gereden.

WhatsApp Image 2026-08-20 at 15.34.37

Keijenborgse zorgcentrum staat voor flinke verandering

Zorgcentrum Maria Postel in Keijenborg krijgt een nieuwe toekomst. Remon van Amersfoort, eigenaar van Huize Sonnevanck in Hengelo, gaat de zorglocatie voortzetten nadat de vorige zorginstelling failliet ging. Hij wil van de Maria Postel weer een plek maken die een actieve rol speelt in het dorp en de maatschappij.

WillemienUilen10

Uilen helpen Willemien Weerman door zware periode heen

Adamo zingt C’est ma vie en voor haar klinkt het Franse chanson uit de muziekbox misschien wel als C’est la vie. Ze is ongeneeslijk ziek en heeft dat mede door het tekenen en het schilderen van uilen een plek gegeven. Willemien Weerman exposeert vanaf zaterdag met haar ‘uilen’ in haar woonplaats Hengelo.

Schermafbeelding 2026-08-19 081346

Landelijk startschot voor Makelaar Van Essen-borden in Vierakker

Maandagavond 17 augustus is in Vierakker het landelijke startschot gegeven voor de zogenoemde Makelaar Van Essen-borden. Met deze actie willen boeren zichtbaar maken wat de gevolgen van het voorgestelde stikstofbeleid zal zijn, namelijk uitverkoop van het platteland. Er waren ongeveer 800 boeren en sympathisanten bijeen om gezamenlijk een duidelijk en vreedzaam signaal af te geven.

Steenderen0

Inwoners Steenderen mogen meedenken over nieuwe woonwijk

Inwoners van Steenderen kunnen tijdens een participatiebijeenkomst meedenken met een nieuwe buurt voor hun dorp. De bijeenkomst vindt op 3 september plaats op de bouwlocatie aan de Bronkhorsterweg.